20 milionów za głowę Szewczaka? Grób pamięci pochłonie prawdę o toksycznych kredytach?

091b004794e84f408c212f4bbc25a7d9

fot: wPolityce.pl

Tej jesieni będą się dziać w finansach państwa polskiego rzeczy przełomowe. Odzyskamy niepodległość lub jej nie odzyskamy i – jako naród i państwo – wpadniemy w sidła jeszcze głębiej. Tak, właśnie 1 września to bardzo dobra data, by tak to sformułować, mówić, że od 27 lat jesteśmy obiektem finansowej agresji, że tkwimy pod butem finansowych okupantów. 

20 milionów złotych przeznaczyli banksterzy za niedopuszczenie do wybrania na prezesa Komisji Nadzoru Finansowego posła Janusza Szewczaka, szefa Sejmowej Podkomisji ds. Instytucji Finansowych – tego, który najdobitniej domaga się prawdy o finansowych przekrętach zagranicznych korporacji finansowych i ich polskich pomagierów – taka oto pogłoska grąży po Warszawie.

A sprawa jest arcypoważna. Bez żadnej przesady rzec trzeba, że to, kto wkrótce zostanie szefem KNF zadecyduje o tym czy państwo polskie dowie się być może najważniejszej dla prawdziwej niepodległości prawdy o sobie samym: jak bardzo jest drenowane i ośmieszane przez bezprawne i bezkarne działania złodziei zagnieżdżonych bardzo wysoko. Te dane są w bankach, także w nieuczciwych bankach, można i trzeba je z nich wydobyć. Trzeba tylko chcieć. By ocalić finanse Rzeczpospolitej i jej obywateli przed dalszym rabunkiem i narastającym, śmiertelnym niebezpieczeństwem. Obecny szef KNF Andrzej Jakubiak zakpił z Prezydenta Dudy i na zapytanie o precyzyjne dane przysłał mu… wypełnione przez banki ankiety. Zatem z wyrachowaniem podtrzymał pełną niewiedzę polskiego państwa o tym czy jest ono okradane przez niektóre banki i czy są okradani klienci banków, obywatele Rzeczpospolitej.

Janusz Szewczak jest kompetentny i zdeterminowany, by tę prawdę dla polskiego państwa uzyskać i dlatego biega po Warszawie kilkudziesięciu lobbystów, by jego kandydaturę zablokować. Odwiedzają polityków, urzędników i media…

Powoli budzą się polskie sądy, w sprawie toksycznych kredytów, czyli „frankowego” przekrętu coraz częściej zapadają wyroki zgodne z prawem i sprawiedliwością. Rzetelny raport Rzecznika Finansowego, a ostatnio stanowisko prezesa Urzędu Ochrony Konsumenta i Konkurencji to kolejne objawy przebudzenia państwa polskiego. Stąd tak gorączkowe zabiegi banksterskich lobbystów, by ustawa „prezydencka” zablokowała prawo i sprawiedliwość.

Ponoć minister finansów Paweł Szałamacha (ten sam, który – wbrew niedawnym zapewnieniom Jarosława Kaczyńskiego, że sprawa będzie rozwiązana – niestety namówił Prezydenta Dudę do niedotrzymania obietnicy i złożenia projektu ustawy „frankowej” fatalnego dla kredytobiorców, a korzystnego dla łamiących prawo banków) ma swojego kandydata na szefa KNF, prof. Jana Bossaka ze Szkoły Głównej Handlowej. Prof. Bossak to współpracownik Leszka Balcerowicza i Ryszarda Petru, były bankier (m.in. prezes banku Erste, członek Rady Nadzorczej PKO BP). Obawiam się, że to doskonała kandydatura, by całkowicie zablokować pozyskanie przez państwo polskie prawdy o finansowych przekrętach korporacji traktującej Rzeczpospolitą jak kraj podbity.
Zdjęcie Maciej Pawlicki
autor: Maciej Pawlicki
Publicysta tygodnika „wSieci”, reżyser, producent.

za: wPolityce.pl

5 komentarzy do “20 milionów za głowę Szewczaka? Grób pamięci pochłonie prawdę o toksycznych kredytach?

 1. Ta informacja zwiazkow Szalamachy z Balcerowiczem i Petru jest szokujaca wyborcy sie troche zdziwia.

  Tak samo jak reakcja w mediach na oficjalny bunt samorzadu sedziow (jednemu z samorzadow) przeciw rzadowi jest mdla i nijaka – takie nawracanie kijem rzeki przez znudzonego funkcja pastucha.
  Jezeli sa chociaz poszlaki finansowania ich przez rozne fundacje spoza UE, to wladze UE powinny byc zmuszone do przeprowadzenia sledztwa.
  Przeciez to jest agresja na UE w skali 40 mln Panstwa.
  Sledztwo wewnetrzne w Polsce poglebia problem i niejasnosci.
  Nie rozumiem tej pasywnosci.
  Nie poddano ocenie UE czy firma Consultingowa o niejasnych kontraktach moze zakladac partie w biednym kraju – to samo finansowanie KODu i Kijowskiego.
  My mozemy w demonstracji wskazac wladzom UE ich role i powinnosci.
  Jezeli UE bedzie wspierala konkurencje zza oceanu, to trzeba poprosic o opinie wladz innych krajow i wielkich koncernow dla ktorych pracujemy.
  Powtarzam – wewnetrzne sledztwo na zewnatrz bedzie widziane jako rozgrywka o wladze i slabosc rzadu PIS
  Wladze UE musza okreslic sie co chca i zamierzaja dalej, tak abysmy wiedzieli co mozna robic.
  Jestesmy w tej UE czy nie?
  Jak mozna blokowac rurami putina porty w UE i jeszcze do tego dokladac miliardy.
  UE toleruje oszustwa bankowe i ubezpieczeniowe w UE, bo w Polsce?
  Do czego jest ten TK, jezeli pomimo wielkich kosztow nie potrafi ocenic tych spraw w zgodnosci z Prawem Unii, co na to odpisza wladze UE?
  Potrzebna nam jest opinia kazdego rzadu – bezposrednia.
  Przeciez ten kongres to byla deklaracja nieposluszenstwa takze wobecd UE – jak tak bedzie w kazdym kraju to nic nie ma sensu z ta UE.
  Jezeli groza izolacja gospodarcza to powinno byc okreslone wyraznie i na pismie.
  Nie maja ochoty odpowiadac to Polacy przynamniej beda wiedziec, ze jest stan KATASTROFY, bez jasnego wyjscia – bez drogi ewakuacji.
  UE wobec nas ma takze zobowiazania i nie z takim tworem dalismy sobie rade.
  Na razie licza na mdle odzywki, gadanie po katach.
  Wiekszosc z Polakow jest z tego podejscia niezadowolona i to bardzo.
  Moze tak byc, ze wlasnie zlekcewaza wybory samorzadowe a inni beda stawiac jakies wymagania dopel idioty.
  Moze to bedzie dramatyczna decyzja kazdego z nas, aby wreszcie wiekszosc przez biede zrozumiela, ze te samorzady, uklady w samorzadach ulegla dramatycznemu zmiecieniu.
  Dlaczego nie ma jeszcze darmowego internetu dla wlasnie warstw najubozszych?
  Dopiero za granica otwieraja im sie oczy, ze w Polsce rzadzi ubecka sitwa wspomagana z calego swiata?

 2. Samorzad sedziowski pokazal jakie sa samorzady, jaki udzial w nich ma „Aparat Sprawiedliwosci”.
  Wypowiedzieli posluszenstwo Prezydentowi wybranemu w bezposrednich wyborach, ale chca dalej sadzic nas, ktorym wypowiedzieli sluzbe.
  Urzednicy wypowiadaja pelnienie swoich obowiazkow i nadal sa sedzami na naszym utrzymaniu blikujac mozliwosc zmiany – Urezdnicy , funkcjonariusze panstwowi wypowiadaja posluszenstwo, inaczej umowe o prace …… i jest cisza.
  Dalej pedza swoje interesy – w kazdej aferze sa sedziowie zatwierdajacy – uprawomacniajacy afery (np amber Gold.
  I nic sie nie dzieje.
  To nie oni sa winni tej aferze, ale wy wstyscy przechodzacy nad tym do porzadku dziennego – Polacy nic sie nie stalo, to tylko samorzad sedziowski???
  Zwariowaliscie, odlecieliscie??
  A co bedzie w samorzadach jak urzednicy moga sobie chodzic na zebrania KOD??
  W malych lokalnych samorzadach sa to cale srodowiska, od ktorych wszyscy sa zalezni – w nic juz nic nie zrobicie.
  Czy nie rozumiecie, ze jak teraz nie odwola sie ich od sluzby (niezaleznie co beda robic) to juz nic nie bedzie.
  Chyba zwariowaliscie liczac na cos jeszcze – to sa tylko miraze.
  Albo powtornie podpisza umowe o prace, albo zostana bez emerytur – tak jak zwykly policjant.
  Sedziowie wypowiadaja sluzbe a wszyscy uszy po sobie , smieja sie jak popaprani.
  To sa politycy – na stanowiskach urzedniczych?
  Umowy maja polityczne???

 3. Szczery Machiavelli Prawicowy: Jedyna nasza tłuszcza pod butem

  Na kongresie wiodącej partii, głos zabiera przewodniczący Jarko Łaska Obiecywajko Wżółwimtempie
  – Moi drodzy delegaci: Naszego ukochanego – byłego – sędziego Wojciechowskiego oddelegowaliśmy już do izby obrachunkowej, w samej komisji europejskiej. Będzie tam robił za księgowego. Zatem nie będzie nam i naszemu prezydentowi zawracał już głowy jakimś tam Miernikiem który złamał nasze prawo, katując dotkliwie, nietykalnego sędziego w naszym niezłomnym patowym prawie.
  Zatem do rzeczy: przede wszystkim gospodarka głupcze, jak mawiał nasz wielki autorytet materializmu. Istnieje nowy projekt który zakłada podniesienie tej t. zw. składki ZUS. Jest ona jeszcze stanowczo za niska. Naturalnie uruchomi to mechanizm błędnego koła które doprowadzi do jeszcze większego bezrobocia. Niewielkie firmy i – przy okazji rolnicy którzy nie mogą sprzedać swojego zboża, będą niebawem bankrutować. Nasz rynek już zasilamy zbożem sprowadzanym bez cła, z Ukrainy.

  Ale od razu nasuwa się pytanie: Dlaczego my, drodzy delegaci, tak podle postępujemy z tymi naszymi rodakami? – po czym – Hahahaha…! – pan Łaska Wżółwimtempie się roześmiał — przecież niektórzy z nich, już niedługo, będą zamarzać we własnych domach!
  Drodzy delegaci: my nie jesteśmy tacy głupi. Odsetek tych co będą zamarzać, jest niewielki, a pies/kot się o nich dowie. Nasza TV już się o to postara. I przyzwyczai społeczeństwo do tego, że to normalne, że niektórzy muszą zamarznąć. Przecież w jedynym uczciwym naszym ustroju – kapitalizmie – nie wszyscy muszą być bogaci. Czyż nie?… A spadek bezrobocia, wcale nie jest nam na rękę. Gdy bezrobocie za bardzo spada, trudniej utrzymać biedotę w ryzach. Przez to na rynku pracy robi się tylko więcej miejsca, a „tłuszcza” zaczyna nam dyktować warunki zatrudnienia. Niedawno nasi księgowi odnotowali że dzieje się tak dzięki programowi 500+ (becikowemu bis dla wszystkich bez względu na dochód). Dzięki temu sprzedajnemu programowi, którego zadaniem jest, po prostu, kupienie sobie części naszego społeczeństwa, już stało się, że część społeczeństwa – przede wszystkim kobiet – zrezygnowało z pracy aby móc zająć się dziećmi. Oczywiście nie ma w tym nic złego, przecież chodzi nam o podniesienie wyżu demograficznego z chwilą gdy podupadają nam całe parafie. Ale jest to i tak zjawisko krótko trwałe, marginalne, ale swoją zjawiskowością, dające nam i naszym księgowym (głównym ekonomistom), do myślenia. Niebawem musimy przestać się chwalić w naszych mediach, że bezrobocie spada. Było by to zbyt bezczelne z naszej strony. Biskupi mogli by znowu nas upomnieć że jesteśmy zbyt pyszni. Informować o tym że rośnie, nam bezrobocie pod żadnym pozorem nie wolno. Trzeba poinformować o tym władzę TVP. Naszych mądrych wyborców, na ich stanowiskach pracy, zastąpią niebawem chordy zapijaczonych i głodnych Ukraińców. A żeby ci Ukraińcy nie tak chętnie chcieli uciekać do Niemiec, o których tak znowu fantazjują, ustanowimy minimalną stawkę wynagrodzenia i podniesiemy ją do 1200 zł na rękę. Media mają informować naszych mądrych wyborców, podając sumę wynagrodzenia z nieodciągniętym ZUS-em i podatkiem. W ten sposób nasze mądre społeczeństwo będzie myślało że więcej zarobi. Ukraińcy dobrze wiedzą że na Zachodzie, w cywilizowanym świecie, istnieje coś takiego jak program socjalny który nie pozwoli zamarznąć w zimie tym dla których pracy już zabrakło. Może to ich zatrzyma u nas, w naszej ukochanej Polsce?…

  Nas, drodzy delegaci, nie stać na taki program socjalny. Wszystkie pieniądze jakie mieliśmy, wydaliśmy już na nasze becikowe bis 500+ dla wszystkich bez względu na dochód, i na naszych seniorów, nawet tych emerytów których stać na wykupienie leków.

  Wreszcie ktoś na sali kongresowej – jakiś nieznany delegat – podniósł głos: – Ale wśród tych emerytów są byli UB-cy, sędziowie którzy skazywali żołnierzy niezłomnych na śmierć!… Jak my się z tego wszystkiego wytłumaczymy Polakom – naszemu narodowi wśród którego nasz prezydent wygłasza płomienne patriotyczne przemówienia?

  – Z niczego nie będziemy się im tłumaczyć. Teraz my tu rządzimy. Mamy w Polsce – już od czasów PRL – takie stare powiedzenie: „Co wolno wojewodzie, to nie wolno tobie smrodzie”, towarzyszu. Siadajcie, milczcie i nauczcie się słuchać aż wasz czas nie nadejdzie. O tym kto będzie mówić zadecyduje marszałek kongresu – Ochkuchnia Zlodówką. Mój scenariusz, moi mili słuchacze, jest następujący: Programem 500+ dla wszystkich bez względu na dochód, i darmowymi lekami dla seniorów, też bez względu na dochód, zaprosimy sobie naszych mądrych wyborców do urn, żeby wiedzieli na kogo mają oddać głos. A zamiast informować Polaków w naszych mediach – jaka jest ich sytuacja materialna, o zamarzających w ich domach bezdomnych, pokażemy reportaż jak dzielni strażnicy miejscy rozdają im ciepłą zupę; zapraszając tych pijaków do schroniska dla ps… yyyy.. – przewodniczący się pomylił i zaraz poprawił – przepraszam: schroniska dla bezdomnych. Dalej będziemy w naszej TVP Info, bez końca, toczyć dysputy nad szczepionką „na gronkowca nie ma mocnych” z naszą ulubioną partią opozycyjną „Platformą Obywatelską”, jaka jest właściwie ta nasza Ziemia: płaska, czy może wklęsła; kulista, czy może tylko okrągła…

  P.S.: Ale… jak mawiał wielki mistrz zen, Roshi Kodo Sawaki: „W nieuczciwym społeczeństwie, uczciwa osoba uważana jest za głupca.”.

Możliwość komentowania jest wyłączona.