Szewczak: Sprawę Adamowicza trzeba wyjaśnić do kości! „Nie może być tak, że nie zgadza mu się kilkaset tysięcy i nic się nie dzieje”

Szewczak

foto: Fratria

Nie wiem czy Platforma jest aż tak głupa czy tak naiwna, że nie wie, że gdyby powstała komisja ws. SKOK, to śledztwo w tej sprawie nie poprowadzi do polityków PiS, ale właśnie do polityków PO

—mówił w rozmowie z portalem wPolityce.pl – Janusz Szewczak, poseł PiS.

wPolityce.pl: Tygodnik „wSieci” poinformował o nieprawidłowościach dotyczących majątku prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Może to budzić wątpliwości dotyczące tego polityka?

Janusz Szewczak: Z tego, co wiem i z tego, co czytałem, Paweł Adamowicz jest prawdziwie zmartwiony publikacją tygodnika „wSieci”. To sprawa bulwersująca i skandaliczna. Po Trójmieście od dawna krążyły informacje, że prezydent Gdańska nie wie, ile ma mieszkań.

Adamowicz jest niezwykle ważną postacią dla Platformy Obywatelskiej – zresztą nie tylko tej trójmiejskiej. Jest to osoba, która ma bardzo dużą wiedzę na temat interesów „przyjaciół królika”. Jego tłumaczenia, jakie wysyłał do CBA, w których mówił, że pomyliły mu się pudełka po butach, że przesypały mu się pieniądze i pomieszały się pieniądze żony z pieniędzmi dzieci są skandaliczne.

Zastanawia mnie to… Sam miałem w życiu dwa konta bankowe, a pan Adamowicz miał ich mieć ponoć trzydzieści sześć. Sprawa jest niesłychanie poważna, to mina z opóźnionym zapłonem.

Można się tylko zastanawiać, czy ta mina wybuchnie? Czy nie jest tak, że pan Adamowicz, tak samo jak pani Gronkiewicz-Waltz jest osobą nietykalną w danym środowisku?

Mam nadzieję, że tak nie jest, bo Polacy spodziewają się czegoś innego, że w kraju nie będzie tzw. świętych krów. Jeśli jakaś księgowa może trafić do więzienia za to, że błędnie wypełniła faktury, to wydaje się, że sprawę Adamowicza trzeba wyjaśniać do kości.

Z tego co wiem, to CBA działa już w sprawie reprywatyzacji w Warszawie. Mamy nowe kierownictwo Centralnego Biura Antykorupcyjnego i może ono przyjrzy się również działaniom poprzedniego kierownictwa w kwestiach związany z Adamowiczem.

Nie może być tak, że prezydentowi Gdańska nie zgadza się kilkaset tysięcy i nic w tej sprawie się nie dzieje. Nie wierzę, że prezydent takiego miasta jak Gdańsk, nie wiedział co się dzieję z taką firmą jak Amber Gold.

Powstaje komisja ds. Amber Gold. Czy Adamowicz powinien przed nią stanąć?

Oczywiście, że tak. To będzie jeden z ważniejszych świadków.

Ciąg dalszy na następnej stronie.

Platforma proponuje połączenie komisji ws. Amber Gold z komisją ws. afery SKOK. Skoro jest podejrzenie jakiś nieścisłości, to czemu by tych komisji nie połączyć?

Konstytucja i analizy prawne wskazują w jasny sposób, że komisja może być powołana wyłącznie w jednej sprawie do zbadania nieprawidłowości działania organów państwa lub instytucji publicznej. Nie ma możliwości prawnej, która zezwalałaby na połączenie tych dwóch komisji i PO dobrze o tym wie.

Nie ukrywam, że w tej sprawie Platforma mnie zadziwia, ponieważ miała osiem lat, aby powołać komisję ws. SKOK, czego jednak nie zrobiła. PO przypomina mi karpia przed wigilią. Nie wiem, czy są aż tak głupi, czy tak naiwni, że nie wiedzą, że taka komisja ws.SKOK, gdyby powstała, to śledztwo nie poprowadzi do polityków PiS, ale właśnie do polityków PO, np. do pana Komorowskiego, a przede wszystkim doprowadzi do Komisji Nadzoru Finansowego, czyli do urzędników państwowych poległych bezpośrednio premierowi Tuskowi, a następnie premier Kopacz. Zastanawiam się jak można wytłumaczyć opinii publicznej, że pod nadzorem KNF, która półtora roku nadzoruje SKOK Wołomin, można z tego SKOK-u dalej kraść pieniądze. Przecież to się nie mieści w głowie.

W 2012 roku KNF objął nadzór nad SKOK Wołomin, uzyskując informacje o nieprawidłowościach, ale dopiero w 2014 roku ogłoszono upadłość SKOK-u. Nie dość, że przez te lata dalej rabowano pieniądze, to jeszcze w Warszawie ogłoszono ogromną akcję gromadzenia kapitału w SKOK Wołomin. Nie wierzę w to, że wysocy urzędnicy podlegający Tuskowi, wiedząc co tam się dzieje, nie zawiadomili o tym swojego szefa – Donalda Tuska. To jest właśnie kwestia, którą warto byłoby zbadać. Czy Donald Tusk był o wszystkim poinformowanym. Jeżeli o tym wiedział, to jakie działania podjął?

Chęć powołania i połączenia tych komisji jest desperacką próbą Platformy szkalowania dobrego imienia pana senatora Biereckiego. Pamiętajmy, że art. 7 ustawy o komisji śledczej mówi, że komisja nie może narażać dóbr osobistych osób trzecich. Komisja nie ma prawa ingerować w prywatne podmioty i pytać o ich płynność finansową, a tego właśnie chce Nowoczesna.

Możliwe, że stanie się tak, że już w październiku jak odejdzie obecne kierownictwo z panem Jakubiakiem i zostanie zrobiony porządny audyt w Komisji Nadzoru Finansowego – a wówczas wyjdą na jaw porażające informacje. Platforma przegrała wybory m.in. właśnie przez głupie atakowanie SKOK-ów. Teraz chcą się utopić doszczętnie – jest to kierunek, który pozwoli im zostać karpiami przed wigilią. To ich zaprowadzi zupełnie tam, gdzie by nie chcieli.

Rozmawiał Tomasz Karpowicz.

za: wPolityce.pl

37 komentarzy do “Szewczak: Sprawę Adamowicza trzeba wyjaśnić do kości! „Nie może być tak, że nie zgadza mu się kilkaset tysięcy i nic się nie dzieje”

 1. Do interesujących wniosków może prowadzić analiza informacji publicznie dostępnej na stronie internetowej KNF. Tzw. harmonogram działań w sprawie Banku Spóldzielczego w Wołominie. Wynika z niego, iż aktywną rolę odgrywał tam Wydział Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy UKNF, do którego zadań nie do końca należy to co tam wykonywał (jak wynika z również publicznie dostępnego regulaminu organizacyjnego). Przychodzi tu samoistnie pewne skojarzenie z treścią artykułu sprzed paru lat opublikowanego w Tygodniku Solidarność (nr 12/2006) – autorstwa Marzanny Stychlerz Kłucińskiej zatytułowanym „Drużyna Balcerowicza”. Bardzo interesująca lektura rzucająca światło na pewne powiązania w nadzorze bankowym.

 2. Mlode nieprzecietnie zdolne i ambitne Polki spowodowaly sukces PIS i programu 500, ale od udzialu w pracach samorzadow zostaly odsuniete nie tylko przez ludzi typu Adamowicz, lecz takze przez sam program 500.
  To jest wielka krzywda posrednio takze dla rozumniejszych, bo bedzie krzywda przy wyborach samorzadowych.

 3. jak to jest ,że ktoś kto ma zarzuty dot. popełnienia przestępstwa dalej rządzi ?,powinien
  być przynajmniej zawieszony do prawomocnego zakończenia sprawy – to chyba tylko w tym kraju jest to możliwe.
  A jak myślicie -gdyby zwykły obywatel kilkakrotnie poświadczył nieprawdę to też by organy
  ścigania były dla niego tak łaskawe?
  Czy prawo jest tylko dla bogatych ,czy biednych również?

  • Swoj swojego broni – obrona zlodziei, kryminalistow na urzedniczych stanowiskach przez KE i reszte swiadczy, ze sa tacy sami.
   To jest oczywiste, wiec czas zaczac korzystac z tej oczywistosci!
   Kazde wtracenie sie zlodziei z zewnatrz powinno przyspieszyc zatrzymanie i proces jednego z dostepnych jeszcze w kraju. To wzmaga panike i czyny sorzeczne z ich interesem chowania sie za plecami innych lotrow.
   Wydaje sie, ze duza ilosc przestepstw przeciw Polsce i Polakom broni ich jak tlumu przed policja (wydarzenia w Kolioni).
   Policjanci na placu popelnili blad: gdyby zatrzymali chociaz jedna osobe i zabrali ze soba, reszta poddalaby sie panice rosnacej w tlumie – proporcjonalna do ilosci ludzi w tlumie.
   Dopoki nie ma 1 zatrzymania, to czuja sie pewni – zwarci w oporze.
   Trzeba wytypowac nastepnego, ale ktory to bedzie?
   Stara metoda zatrzymanie i wypuszczenie sugerujace wspolprace.
   W tlumie jest bardzo trudno cofnac sie, ratowac sie jako ostatni – Rzeplinski popelnil przestepstwo naruszajac powage TK i jest nie do ruszenia, bo naruszy sie powage waznego urzedu.
   Mozna publicznie zwrocic sie do tej KW o opinie w tej sprawie – wyszczegolnionej – niech kompromituja sie dalej, gdyz sami to stwierdzili niezbicie.
   Biernosc rozzuchwala bandziorow.
   Jezeli mowia, iz jest przewrot to mozna z tlumu wyluskiwac co glupszych np Schetyna nawolujacy do przewrotu. Przeciez Rzeplinskiego mozna przesluchiwac a jego obowiazek mowic prawde.
   Tylko wywolywac panike. nic wiecej!
   Jeden moglby uciec
   Panika wyniszcza rozum.
   Kilka plotek za ktorymi nie stawi sie nikt bojacy sie osmieszenia.
   Igrzyska czas zaczac.

   • Pol roku i nadal nie mamy forum podobnego do onetowskiego uksztaltowanego przeciez na nasze wnioski- nie mozna takze przeniesc poczty.
    Zlekcewazono nas zupelnie w sprawie podstawowej a oczekujemy jakiegos postepu w uzyskaniu silnego spoleczenstwa.
    Rzad boi sie wszystkiego i wszystkich, bo spoleczenstwo jako wyborcy moga nie rozumiec. Podatny jest wiec na szantaz ludzi Tuska.
    Redakcja nie ma o czym pisac, my nie mamy pola dyskusji- pieska mozna pozbawic mozliwosci szczekania a 38 mln narod wystawic na zakodowane portale.
    Obiecali, ze wykoncza nas za pomoca internetu i tak sie dzieje.
    Koszmar sie spelnia – pozostanie nam lapanie much jako glowne zajecie.
    Modlitwy o sile, aby liczono sie ze zdaniem 22 mln pracownikow mozna ocenzurowac.
    O reszcie zapomnijcie, bo ocenzurowane i starannie profesjonalnie przygotowane plotki, beda siniejsze od programow rzadu.
    Co z tego, ze cos robia jak o tym nikt nie wie co robia.
    Doszlo juz do tego, ze boja sie postawic zarzutow za publiczne nawolywanie do przewotu.
    Przeciez taki zarzut mozna postawic wladzom UE, ale gdzie? Dlaczego Schulz aktywny we wladzach SPD moze wspomagac proby przewrotu w Polsce?
    Wczesniej, to co bylo na portalach bylo takze w dyskusjach kolezenskich, ale juz uzgodnione. Teraz nawet nie warto sluchac, bo jakies wypowiedzi wychodza jak propaganda wiejskich aktywistow w miescie.
    Celem PISu jest zobojetnienie spoleczenstwa??

 4. W niemieckich tv nachalnie eksponowane sa wciaz anglojezyczne dokumenty o dojsciu hitla do wladzy – o przewrocie.
  Odbywa sie to pod haslem – „musimy Polske bronic przed dokonanym przewrotem – przed juz dokonanym przez PIS za pomoca propagandy negacji sukcesow UE a wykorzystaniem propagandowo problemow UE” Na pytanie Schulza „Czy macie zamiar stosowac sie do zalecen KW – tak czy nie?” Pani premier odpowiedziala faktycznie, ze nie, gdyz musimy zreformowac gospodarke, zmienic Konstytucje a nie mozemy przyjac uchodzcow, nie zgadzamy sie na dodatkowa rosyjska rure w Baltyku – w domysle: „Nie po to dokonalismy demokratycznego przewrotu, aby zrezygnowac z propolskich wartosci – ale w UE, korzystajac z zalet UE i sukcesow.”
  W Polsce jest to traktowane odwrotnie:
  „Demokratyczny przewrot udal sie, wyborcy sa swiadomi, ze wad i problemow UE nie chca, ale ta wstretna UE nam przeszkadza a te timermmany, schulze tuski to jest wrog Polski i Polakow – w obronie niedomytego rzepy wystepuje nawet premier Luksemburga, ktory zlikwidowal TK – wiec co one od nas chca?”
  Wyglada, wiec na to, ze UE ma srodki aby wywolac przewrot w Polsce np skandaliczne wstrzymanie dotacji.
  Od rzadu i parlamentu mamy juz tylko jednostronny przekaz – to jest cofniecie sie do poczatkow TV.
  Znowu tylko gadajace swiete glowy.
  Na koncu powiedza, ze milczaca (teraz wyeliminowana wiekszosc) to sa same tepe cwoki i w Polsce nie da sie nic zrobic.
  No, wiec – w Polsce byl juz przewrot czy dopiero bedzie?
  Moze ktos wie?
  Zmienilem tytul, gdyz sprawy gospodarcze, trwale ulatniajacych sie nakladow na dostawe energii ulatniajacej sie stale zeszly na dalszy juz niepotrzebny plan.
  Czekam, kiedy UE i wrogowie np tuski znajada sposob na dofinansowanie KODE, Petru i Ukraincow w PO.
  Hitla utworzyl za amerykanskie pieniadze (np Forda) prywatna policje SA i krok po kroku eliminowal demokratow a milczaca wiekszosc maszerowala przez Europe rownym defiladowym krokiem palac wszystko po drodze.
  Na razie mamy „lodpoczac se”, bo wlasti nie ma czasu a przedtem jakos tak bylo, ze w wolnych chwilach mozna bylo znalezsc ciekawe wypowiedzi, drobne uwagi.
  Po wakacjach madre glowy powiedza nam co jest…
  Z gory dziekujemy – p……… sie tak jak gierek. Nie ma kilku mln na porzadne portale? Nie ma. bo nie ogladalibysmy glow politycznie wyswieconych we wszystkie strony.

 5. Przyklad portal Stefczyka – 0 wypowiedzi slownie ZERO. „Milczaca Wiekszosc” ma milczec, bo od tego sa.
  Oddolna masakra wladzy: W kinach po wakacjach kolejny horror – Gadajace glowy PIS. Zapraszamy.

 6. /Z Onet: Sedziowie polscy podjeli razem radykalna walke o obrone praworzadnosci w Polsce. „Jestesmy postawieni pod sciane” i publicznie glosza, ze dobrze, iz KE ujela sie za nimi.
  Jest bardzo duzo wpisow negatywnie oceniajacych to poprlowskie srodowisko.
  Cenzura jednak dziala inaczej: wpierw ukazuje sie wypowiedz a potem znika jednak dalej sami redaktorzy podejmuja temat nawet przywracajac wpisy!!
  Pan Janusz mowi i pisze o setkach mld zmarnowanych i rozkradzionych, bo jest nas 22 mln pracujacych co daje po kilka tysiecy na statystyczna glowe i napomyka o 10 mld dlugu alimentacyjnego.
  Zamknac ten diabelski krag, ale naszyi diablow wyznawcow szatana:
  —–Wprowawdzenie automatycznej kontroli po roku wyrokow tych sadow rodzinnych i komornikow MOPSow i wydzialow ZUS
  —— Przywrocenie 10 letniego okresu trwania zadluzenia w Funduszu Alimentacyjnym zmniejszy kwote jaka dysponuje ten aparat rozbijania rodzin.
  ——–wprowadzenie kilkustopniowej skali podatkowej, tak iz rezygnujacy z ojcostwa z powodow finansowych moze byc pozbawiony okresowo prawa do znizek i faktycznie jezeli jest to zjawisko masowe, to nastapi finansowanie Funduszu Alimentacyjnego bez udzialu budzetu panstwa.
  Prostymi regulacjami dla dobra rodziny likwiduje sie aparat dbajacy o swoje dobro finansowe, bez zwracania uwagi na dokonywane krzywdy i koszt 10 mld – stale rosnacy.
  TK i ta reszta zostana na golej ziemi, jak kwiatek na korzuchu lub muzealny okaz.
  W TYM ZAMKNIETYM DIABLSKIM KREGU latwo udowodnic straty po kilka tysiecy na pracujacego z armii 22 mln i uzyskac bliski interesujacy wszystkich zwiazek z kilkoma tysiacami niepotrzebnych strat w UBEZPIECZENIACH i bankowosci.
  TK i rzepe mozna calkowicie odpuscic i zlekcewazyc
  //Przyklad instytucji sadow rodzinnych.
  Na poczatku powstania Funduszu Alimentacyjnego (za gierka – nie za darmo, bo po 70tym) bylo zastrzezenie 10 lat trwania zadluzenia.
  no ale obracanie kwota 10 mld np ZUS pobiera 5 % !!!!!! jest dla tego srodowiska okazja niezlych zarobkow: byle bylo jak najwiecej rozbitych rodzin i jak najwieksze zadluzenie. To jest podstawa bytu kancelarii komorniczych i ich rodzin.
  Sa to najszersze kregi „aparatu sprawiedliwosci” – podstawa tego protestu – cos jak fundament.
  Dlaczego PIS zaczal od gory od widocznego wierzcholka zamiast prosta prorodzinna reforma sadow rodzinnych skruszyc im fundamenty?
  Dlatego, ze gadajace glowy sa na wakacjach – lodpoczywaja w czasie, gdy my mozemy sobie obdyskutowac temat w sposob widoczny i atrakcyjny dla dziennikarzy.
  Tuski i soros dysponuja w prosty sposob dotacjami i taki onet, o2 nie potrzebuja dyskusji a wrecz odwrotnie specjalistow od milczacej wiekszosci – na to sa pieniadze taka policja SA w informacji.
  Od strony „kosciola” milczaca wiekszosc ma sluchac wladz kosciola a nie dyskutowac. Tusk dofinansuje pape i bedziemy mieli Polske.
  (Przekonalem sie, ze wprowadzenie skali podatkowej jest bardzo nie na reke tuskowym – tlumia temat na wszystkie sposoby – dlaczego?
  Moze wlasnie bez tych zamknietych kregow tworzenie nowoczesnego silnego spoleczenstwa jest niemozliwe z powodow kosztu dla innych sfer zycia??
  //
  No, ale PIS oddal nas w rece socjologow z obcych portali – dlaczego?
  Wpadlismy z deszczu pod dziurawa rynne?? Znowu?
  Uff………

 7. Moje wypowiedzi nie sa goloslowne a akcja nasila sie.
  Cytat z portalu springera
  „Cichy zamach stanu

  „”””SZ” podkreśla, że obawy te „mogą na pierwszy rzut oka wydawać się przesadzone”, bo w Polsce nie ma czołgów na ulicach i nocnych aresztowań opozycji. Gazeta wylicza jednak zmiany składające się na „cichy zamach stanu”: podporządkowanie publicznych mediów rządowi, prokuratury – Zbigniewowi Ziobrze, atak na konstytucję, przedstawianie katastrofy lotniczej w Smoleńsku jako „rosyjskiego ataku terrorystycznego”, a ofiar jako „męczenników”, czystki kadrowe, CBA pod kontrolą „człowieka, na którym ciążył wyrok”…

  Jak zauważa niemiecki dziennik, Europa jest za bardzo zajęta innymi pilnymi problemami, jak Brexit i ataki terrorystyczne, by skupiać się na sytuacji w Polsce: „Wygląda na to, że Kaczyński będzie mógł dalej robić, co mu się podoba.
  A jego narodowo-populistyczna rewolucja jeszcze się nie skończyła: wkrótce mają zostać wszczęte postępowania wobec ministrów poprzedniego rządu i prezydentów ważniejszych miast, np. Gdańska. Za tym mogą iść procesy pokazowe. Trwają też rozmowy ws. zmiany prawa wyborczego, co dałoby PiS-owi większą kontrolę nad regionami”.

  O. Puciłowski ma nadzieję, że wizyta papieża Franciszka pomoże w obronie polskiej demokracji. „Liczyć się może każde jego słowo – tylko to wystarczy rządowi, który podaje się za wzorowo katolicki” – pisze „SZ”.””””
  /////
  Ta sytuacje mozna opisac przykladem ze sportu, z plki noznej:
  Druzyna Gorskiego wprowadzila innowacje, ze pilkarz przeciwnika nie mogl stac i czekac na ustawienie kolegow – zabierali im pilke kiedy chcieli. Szybkosc i kondycja.
  W konfrontacji z zachodnimi klubami Bayern juz przegral.
  Dlaczego na ME Niemcy i Polacy stosujac w ich przekonaniu nowoczesna gre przegrali z kretesem i wstydem?
  Portugalczycy w decydujacych momentach przejmowali pilke stosujac zachowanie bramkarzy z pilki recznej: podajacy pilke lub dryblujacy nie wiedzial, gdzie za chwile bedzie przeciwnik, broniacy przejmowal incjatywe (machanie wielkimi lapami jak Duda to noprma), Broniacy probujac przejac pilke energicznie przejmowal wpierw pole na lut szczescia, na instynkt, Potem mial ulamek sekundy na wyjscie metr do przodu – skutecznie zastosowal to bramkarz zaskakujac blaszczyka i sedziego – niemieckiego sedziego uwazajacego metody Bayern za naj, naj nowoczesniejsze. Byly chwile, ze w momencie podawania odbiegal od podajacego, ale w roznym kierunku, takze przejmujac incjatywe. Dodatkowo w tym momencie zastepowal go kolega zachowujac sie jak potepiony, ale skuteczny.
  Co ciekawe udalo im sie ta metode schowac przed konkurencja i profesjonalistami.
  Doszlo nawet do solidnego oszustwa: metode Lato, wybiegania z tylu podajacego ukrocili niby widowiskowa kontuzja kolana czolowego zawodnika – sedziowie zostali na taki atak uczuleni – jak male dzieci.
  Wygrana ME byla wlasnie dzieki ukryciu tych metod i oszustwu z kolanem.
  Tego jednak nie da sie ukryc przed bylym bramkarzem w pilce recznej – amatorskiej i dlatego polaczonej z boksem.
  Atakujacy bokser w oczach ma informacje co bedzie zamierzal – Michalczewski potrafil z duzej odleglosci trafic przeciwnika decydujacym ciosem, gdyz w tym czasie patrzyl tylko jednym okiem (slynne oczko Tigera) Stara szkola polskich bokserow: wpierw oszalamiajacy prosty lewy lub prawy potem sierpowy konczacy zabawe – do sierpowego potrzeba doskonalej oceny odleglosci a wiec podwojne widzenie. Ta metode upowszechnil na swiecie Pietrzykowski a udoskonalil Mohamed Ali – prawie niewidoczny prosty z krotkiego dystansu w trakcie robienia rundy wokol ofiary z gwaltownymi powrotami i nieskoordynowanymi ruchami calego ciala – troche oszolomiona ofiara byla poddana obrobce juz w zwarciu – to chyba slowa Pietrzykowskiego: „nigdy nie bylo wiadomo, gdzie jest Ali”.
  Polska niejako kulture rzadzenia (jakas taka sredniowieczno wschodnio-zachodnia) charakteryzuje styl jazdy na zderzaku, tak jakby mozna bylo zatrzymac samochod w kilku metrach, Nawet chwilami nie mozna zjechac, ani dac sie wyprzedzic, bo skadinand normalny czlowiek wpada w szal, gdyz jedzie metr za zderzakiem.
  DLATEGO ZACYTOWALEM prowokacyjna notatke z onetu.
  Nam zabrano dyskusje w internecie a nawet steruje sie wypowiedziami np: prawie tylko negatywne o srodowisku perelowskich sedziow uzywa sie do podkreslenia wnioskow, jako prawdziwe, ze wszyscy chcemy totalnego przewrotu czesciowo dokonanego, ze zmierzamy w strone „bezprawia”, ze trzeba sedziow, tuska i masy milczacej wiekszosci ratowac przed glupota i propaganda plynaca z TVP.
  Dotacje sie zatrzymaly PIS jadacy jednym oczkiem na zderzaku tuska odlatuje w sina dal, nam zostaje sdm i papa.
  Gadajace glowy PIsu mowia o sukcesie a w grupie Polakow mowic o podatkach na k….. nie tylko nie wypada, lecz moze skonczyc sie przykrosciami – tak to jest sukces, tylko ze my po tym sukcesie bedziemy czekac az tusk na bialym koniu przywiezie dotacje – znowu biliony i setki milirdow z ktorych nam zostanie glodny bialy kon z potomstwem – zabami.
  Smacznego gadajace glowy.
  Bedinnen Sie bitte.

 8. Kraj nieprodukujacy samochodow osobowych co powoduje import ponad miliona rocznie nie ma szans na rozwoj gospodarki. Do tego czesci infrastruktura, paliwa.
  Osiagniecie stalego zysku na poziomie 3 % jest niemozliwe.
  ……….import samochodow i paliw obniza pensje – niskie pensje sa katastrofa budzetu poprzez system emerytalny a extra zyski i oszczednosci obnizajace konsumpcje w kraju przeznacza sie na import samochodow….
  Polskie fabryki zamieniono na stare samochody w masowej ilosci – odwrotny proces jest niemozliwy.

 9. Ciekawe ile ten edytor wytrzyma.
  Springera onet podjal dyskusje. Springer zwiazany jest z SPD czy z CDU?
  Sikający pod wiatr : Jestem świeżo po lekturze stron od 214 do 218. Na 224 strony, te właśnie 4 strony są o źródłach finansowania. Widać temat mało istotny na tle innych. Na górze 218 strony czytamy, cyt.:”Jednocześnie należy podkreślić, że priorytetowym celem rządu RP jest wspieranie inkluzywnego wzrostu gospodarczego przy jednoczesnym prowadzeniu odpowiedzialnej polityki budżetowej, w ramach ograniczeń wynikających z prawa krajowego i unijnego, w szczególności stabilizującej reguły wydatkowej oraz respektowania progu 3% PKB dla deficytu sektora instytucji rządowych i samorządowych. W związku z tym, wszelkie nowe rozwiązania w zakresie polityki społeczno-gospodarczej będą implementowane w taki sposób, aby nie naruszyć stabilności finansów publicznych.”
  Inkluzywny. Nawet nie wiedziałem, że jest takie słowo w użyciu. Teraz już wiem. Jest to jednak jedyna wymierna korzyść z tej lektury bowiem projekt nijak nie wskazuje skąd te 1,5 bln złotych. Rozumiem, że w większości z budżetu Państwa i samorządowego. Tak, tak. Tylko skąd ta kasa w tych budżetach?
  zwiń
  wczoraj 17:12 | ocena: 95% | odpowiedzi: 45

  Niemcy nam pomoga i bedzie!!!
  /Z najwiekszym szacunkiem jaki potrafie wyrazic…./
  Cala sztuka w tym, zeby was, ta niby „opozycje“ zapedzic przymusowo do pracy i nauki !!??
  Piszecie, ze jest was 80% narodu i macie wydajnosc buldozerow – kazdy z osobna. My uwazamy, ze tak, ale w korupcji (wydaliscie przez podobny czas 1,7 Biliona i tylko sprzedaliscie fabryki – moze jeszcze cos?), ale dlatego, ze jak was sie przypilnuje, to bedzie tak jak ma byc wg Morawieckiego juniora.
  Nawet nie zauwazyliscie, ze Kotek Pana Naczelnika znowu was wykrecil ogonami do przodka, do roboty, (do hut do kopaln, na pola) odechce sie wam ublizac premierowi. Tak nam dopomoz Panie!!
  Rocznie potrzeba okolo 150 mld.
  My pod wodza Naczelnika mozemy zarobic polowe a wy to rozkradaliscie, wiec jak nie bedziecie mieli mozliwosci krasc a bedziecie uczciwie, bo przymusowo pracowac, to bedzie razy 3 do inwestowania np mozna za te same pieniadze zbudowac 3 x dluzsze autostrady i nieplatne! (vide finanse A2) (zakladam, ze do 3 umiecie liczyc a nie tylko na platnosci pod stolem, jak za Gierka).
  Z tego rachunku wynika, ze mozemy robic to co robimy dotychczas, ale glownie emeryci ( 8 mln) musza was pilnowac majac czas, wiedze o epoce Gierka, o korupcji i mozliwosciach zmniejszania kosztow – tworzenia deflacji umozliwiajacej podnoszenie wartosci emerytur.
  Nie zauwazyliscie bidoki (w zatrzecietrzewieniu, w obronie korupcji), ze razem z Niemcami bedziemy budowac takze w Afryce Polnocnej!! Wielkie dzieki Pani Kanclerz za reklame – awans trudny do strawienia.
  Zaczynamy od szkol i szpitali a potem, reszte znamy, to juz przerabialismy
  Brytole sie udlawili, bo jak te kilka mln pracownikow zmieni pracodawce, to znowu rusztowania beda walac sie po chodnikach a energie do klimatyzatorow dostarcza im Niemcy, takze z Polski.
  Wszystko zalezy od tego czy Pani Merkel dalej bedzie pomagac Panu Kaczynskiemu – wszystko, bo reszte sami zrobimy. Chcecie popierac Pana Schulza z SPD to wasza sprawa, ale brytyjska premier musi zastanowic sie czy bedziemy chcieli dla nich pracowac, jezeli zdecydowanie nie odzegna sie od glupoty Camerona, to bedzie po swiecie szukac uchodzcow do pracy na swoich leniow. Czy tak naprawde nie mozna zastapic czegos brytyjskiego, np Tesco naszym rodzimym pozadaniem zyskow??? Czy ona zrozumie co to jest 2 mln efektywnych pracownikow i minus 0,1 % w branzy budowlanej???
  Jak sobie sprytnie wymyslila – zasade wzajemnosci: my bedziemy kupowac ich towary przeplacajac ich ludziom na delegacji a w zamian my w takiej samej ilosci mozemy laskawie bez rodzinnego pracowac dla niej? Danke! Wpierw beda w Polsce biale niedzwiedzie: nie dawajcie i nie bierzcie.
  Pani Merkel jako kanclerz za pomoca UE rozwiazuje problem efektywnej pracy 30 mln Polakow i problemy z emigracja Niemcow w sektorze eksportu (najwiekszy eksporter po Chinach) a nie jakies tam problemy z 500 tys uciekinierow – z niespodziewana nadwyzka.
  Po powrocie Polskich pracownikow Brytole musza inwestowac w Polsce, albo produkcje przejma Niemcy zatrudniajac nas – zamiast remontow elektrowni i budowy nowoczesniejszych po paleniu opon (2009) przed bramami blokujac nam dostep do pracy, energie dostarczaja Niemcy z wiatrakow – po co budowac je na wyspie jezeli mozna pomoc Ukraincom i Bialorusinom w tworzeniu miejsc pracy w domu?
  Wbrew pozorom my mamy po sowieckiej okupacji spore doswiadczenie w budowaniu w Afryce Polnocnej!!!! Wyzszej technologii jak np systemy odsiarczania dostarczane byly tez do Kanady i Japonii!! Mlodzi musza wiec wrocic do tamtych czasow a onet odbudowac swoja pozycje moderatora dostarczajac te historie.
  To jest prospoleczny program Morawieckiego juniora – jak to napisac, jezeli trzeba wrocic nawet do powiesci Londona o Klondike, do Wankowicza o walce rybakow z posrednikami zakladajac spoldzielnie – akurat teraz jest walka o SKOKi a gdzie wy bidoki jestescie? Przeciez w tamtym eksporcie juz po 2 wyjazdach w kraju byla sliczna i duza chalupa a Morawiecki Junior tworzy plan dla naszych drobnych inwestycji kapitalowych np juz powstaja odcinki drogi ze Skandynawii do Italii a obok to kopalnia zlota – dowolna ilosc firm i pracownikow!! Wiemy, ze wyjazd w te regiony z „niemieckiej firmy“ a teraz z polskiej da zarobek okolo 10 tys € a wiec uchdzcom nie oplaca sie zostawac na „obcej ziemi“ (zwrot Pani Merkel).
  Jest tylko problem z terrorem, ale to zalezy od woli wspolpracy calego srodowiska uchodzcow i imigracji. To zalezy tez od swobody pobytu uchodzcow w calej UE (obustronne wnioski!)
  Afryka posiada wszystkie surowce i paliwa, jest to wiec takze bezpieczenstwo dla przemyslu chemicznego (planowane jest zmniejszanie spalania na rzecz przetwarzania na komponenty – najnowoczesniejsze np jak styropian Solowowa).
  Ten program moze wnerwic maksymalnie (tak jak mnie takze), gdyz zaklada niewielki 3 % wzrost o stabilnosci rownej wiekowej polskiej demokracji. Inwestycje maja byc tak rentowne, ze poprzez staly 3 % wzrost Funduszy Emerytalnych mozna zbudowac wszystko, zaczynajac od kapitalu emerytury a wiec bedziemy oszczedzac zamiast zyc jak ruscy oligarchowie lub gangsterzy z Uk. Niestety to wyklucza ludzi po 60tce, akurat ta generacje, ktora stworzyla taka Polske – wyklucza z zycia albo z programow inwestycji – wiadomo, ze tworza to mlodzi w resortowych zespolach, wiec w ramach konsultacji ja protestuje! Dlaczego poprawa, dolaczenie Polski do najwyzej rozwinietych spoleczenstw ma uniemozliwiac emerytom posiadanie dobrego, luksusowego samochodu i np budowy piknej chalupy – malej ale w pieknym terenie?? Po 70tce mlodym bedziemy wisieli w kosztach i bedziemy patrzec aby nas dokarmiali??? Panie Kaczynski – chyba na cos zasluzylismy???
  Jest to wiec rola „opozycji“ – „dlaczego jezeli ja zarabiam w Turcji w niemieckiej firmie, jako mechanik 2,5 tys € tygodniowo, to w kraju mam sie dzielic ze starymi, przeciez to ja uczylem sie jezykow i technologii??“ odpowiedzialem, ze nie musisz mozesz wypi……, bo ty i twoje pieniadze smierdza, jestescie jak szajs, ktory nie wraca, nie ma dokad wrocic, oprocz hodowli kurczakow do natychmiastowego spozycia. Schetyna konczy kariere, gdyz mowi o mlodych, o szansach dla mlodych – totalny odjazd.
  Juz na tym forum widac, ze to dopiero bedzie najdluzszym serialem ……. .
  Nie rozumiem tego springera – za cholere nie rozumiem, co ten osobnik chce uzyskac: wszyscy mowia, ze naplyw uchodzcow to jest spisek przeciw €uropie a on i onet robia spisek przeciw rozwiazaniu problemu gwaltownosci naplywu emigrantow i w sumie niewielkiej nadwyzce. Chca dokonac przewrotu w Niemczech na koszt calej UE??? Przeciez tu juz tylko zostali kodowcy alimenciarze – polska gnusna skorumpowana maksymalnie posowiecka spolecznosc.
  Jako bezwzgledny patriota Polak protestuje!! Brytole moga sobie palic wszystko i mam ich w glebokim powazaniu – zamiast zwyklych pracownikow przyjada tacy co 5 jezykow maja na codzien i z niemieckim wspomaganiem (moze nie bedzie roznicy polska czy niemiecka firma w sensie polaczonych wartosci) a wiadomo jak Polacy wymagaja, jako wlasciciele – pozdrawiam tutaj bezrobotnych brytyjczakow – macie klopoty.. Skad pochodza ludzie, niby politycy, ktorzy nie zauwazyli, ze Tuskiego zabrala wlasnie Pani Merkel i pilnuje, aby nie wracal ?? W decydujacej chwili wsparla program 500+ slowami: „Mozemy podniesc socjal, gdyz potrzeba rozwoju rynku wewnetrznego konsumenckiego“ to samo o uchodzcach: „trzeba pilnowac wzrostu ilosci ludnosci, gdyz oznacza on wzrost zamowien dla przemyslu“
  Na dowod wazne pytanie: kto spowodowal taka konstrukcje, ze 500 + nie obniza zasilkow z innych krajow Unijnych?? Cameron walczyl jak lew o 30 mln € – rocznie!!! No i lodjechol w sina dal – polskie dzieci wywiozly go na taczkach zabawkach.
  Schulz z SPD nie walczyl z naszym rzadem …………. . Pani kanclerz jest z CDU. Gabriel z SPD unika jak moze rozmow specjalistow o wykorzystaniu nowej rury, tak aby dala korzysci wszystkim i byla oplacalna inwestycja – nam robi przeciw? Warto przypomniec co chcial osiagnac Kohl i zobaczyc, ze to juz jest – akurat jest odwrotnie niz sadza nasi zapyziali i wplywowi – rowniez Ukraincy.
  Pieniadze przywozone z emigracji sa warte tyle co gazety wywrotowe, bo straty w PKB sa wyzsze z braku pracownikow akurat tych, ktorzy radza sobie w eksporcie. Moze, wiec ludzie ze wschodu pomysla, ze lepiej przyciagac przemysl, niz pozwolic, aby przemysl wyciagal ludzi – szczegolnie eksport – wlasnie inwestycje rownowazace rozwoj Polski np droga wzdluz wschodnich granic, maja byc prowadzone (juz sa prowadzone) dla inwestorow takze ze wschodu – dlatego wazne jest, aby imigranci pracujacy w Polsce mieli swoje zwiazki zawodowe (nagle o milion wzroslo zapotrzebowanie na 500 + – GUS odlecial totalnie: w ciagu 3 miesiecy wzrosla liczba urodzen – stalismy sie panstwem wielokulturowym – jezeli tak to wolalbym, aby troche Syryjskich chrzescijan rowniez pracowalo dla firm w Polsce – wbrew pozorom, Polacy sa lepiej przygotowani do wspolpracy z ludzmi po przezyciach wojennych, po komunizmie i w arabskich krajach niz ludzie z Zachodu Europy.
  OBIETNICA wyborcza: rozwoju eksportu, zapewnienia bezpieczenstwa energetycznego a wiec rozwoju gospodarczo – polityczno- spolecznego jest sprzeczna z obietnica zatrzymania naplywu ludzi z Afryki. Znalezienie posrednich rozwiazan za wartosc pomocy ze strony pani kanclerz Merkel i Unijnej wymaga spojrzenia na sprawy od strony dziadkow Pana Kaczynskiego – z Odessy. Jest taka mozliwosc, gdyz Ukraincy zamieszkali w Polsce wyraznie poparli PIS i reformy a ze ich politycy nie moga strawic walki z korupcja, to moga ich wlasnie wymienic czytajac uwaznie programy niemieckiej polityki: gospodarczej i spolecznej podporzadkowanej zyskowi – eksportowi dla ktorego pracuje 30 %. Zywcem przenosic plany Morawieckiegi Juniora i nauki o demokracji jego Taty, pod nadzorem niemieckim !!??? Uczyc sie, wymagac a nie marudzic o roznicy slowa uchodzca a imigrant, gdyz my uchodzcami nie moglismy byc z powodu starannie zamknietych granic imperium sowieckiego.
  Tez macie srodowiska Zydow i tez mozecie sie nauczyc korzystac z rachunkow zamiast milosci do propagandy i bezwzglednych oligarchow – internet jest skuteczniejszy niz karabiny.
  Publicznie w waszych wyborach np w PO mozecie rozwiazac problem nadwyzki imigrantow tworzac wzor jak do ojczyzny sie wraca z tarcza – nam sie udalo. Trudno uwierzyc w taka laske losu, ale sie udalo: nawet nie musimy wracac, tak jakbysmy nie wyjezdzali, bo trzeba takze wasza prace sprzedawac i kupowac dobre srodki inwestycyjne.
  Wydaje mi sie, ze wlasnie w tym (naglam wzroscie urodzen) jest zagadka planu Juniora – odczytac ta strategie mozna znajac nauki Morawieckiego i doceniajac jego skutecznosc w decydujacym momencie, gdy sowickie elity musialy zadecydowac o skutecznosci rozwijania totalitaryzmu wsrod wklasnej ludnosci. Morawiecki pokazal, ze to jest koniec a ja to widzialem, bylem na miejscu i jakos przezylem, co sie jeszcze przyda. Odwrotnie – my to pokolenie dzisiejszych emerytow, przekonalismy sie – poznalismy cene oporu, przewrotow i zalety demokracji. Chyba wypadlismy niezle?
  To, ze w planie podkreslane jest stale w 12 podzespolach, w 12 czesciach, iz najwazniejsza jest podmiotowosc polskiego drobnego inwestora i wszechstronnie rozumiane bezpieczenstwo, mozna przeniesc na jezyk liczb tak aby bylo proste „Napisz co potrzebujesz.“ – to sa slowa Morawieckiego w czasie wyborow prezydenckich.
  Taniej jest produkowac zywnosc na wschodniej czarnoziemi. Trzeba ja jednak przerabiac i wywozic, dzieci w nowych szkolach tez musza cos jesc. Jezeli chcemy oszczedzac w funduszach wg planu, to udzial mozna zastawic tak jak program 500+ i kupic odpowiednie urzadzenia i samochody np nowy Craft na CNG z Wielkopolski. Jezeli zaktywizuje sie kilkanascie mln ludzi obok wschodniej granicy, to dla bankow obroty finansowe beda rosly skokowo jak liczba urodzen teraz.
  Po co to jak mln ludzi w spolce akcyjnej moze kupic cala fabryke za mld, przy pomocy MWF i programu UE i postawic ja na Bialorusi kupujac kilka razy tansze auta i czesci, proszac o pomoc – nadzor doswiadczonych szefow VW Poznan ?? Sprawy rury, nadwyzki uchodzcow jakos tak bledna, znikaja – taka latwa drogowa inwestycja, co o niej pisac? Pozostaja sprawy udanych karier menedzerow z zachodnich bogatych koncernow – np wlasciciela Solarisa.
  Bedzie potrzeba gazu, przyda sie odnoga z rury i import ze Skandynawi z reeksportem na polnoc.
  Opozycja wyciaga sztandary Unijne a my skromnie pracujemy dla UE i bogatych sasiadow nie ingerujac w ich wewnetrzne sprawy – majac przeciez nawet prawo wyborcze !!!??? Chyba sie troche zagubiliscie walczac o dobro skorumpowanych urzednikow i politykow. Widzieliscie sowieckie fabryki, w ktorych 2/3 kradlo a reszta usilowala pracowac? Nie widzieliscie? No to spojrzcie na sejm: czesc za wszelka cene zwalcza PIS wszelkimi metodami a nam, ktorzy wiedza, ze jest to obrona oligarchii i obcych umiejacych tylko krasc wmawiacie, ze to PIS zwalcza sam siebie powodujac problemy za granica – wy nie, wy tylko chcecie dalej zyc wsrod korupcji, jak uchodzcy na pontonach.
  Poniewaz rozwiazanie problemu nadwyzki uchodzcow i bezpieczenstwa jest w tej chwili najwazniejsze, gdyz niepotrzebnie wykoslawia obraz Bretixu, wydaje sie, ze w tej sprawie musi byc znalezione rozwiazanie pomiedzy rzadem i opozycja.
  Poniewaz, dla tych problemow zalozmy nadwyzki 1 mln jest rowniez milion pomyslow na rozwiazanie: jest to tylko intelektualna rozgrywka i byloby cudownie (dla naszych kieszeni takze), gdyby w polskim sejmie szukano rozwiazan – cos jednak UE i pani kanclerz zawdzieczamy.
  SDM wykazalo, ze jak Polacy cos organizuja to jest bez problemow nawet dla kilku mln ludzi z roznych kultur, nawet na malutkim obszarze!!! Jak Polacy organizuja!
  Przejmujemy i modernizujemy wszystkie najlepsze rozwiazania spoleczno-gospodarcze z jedynym problemem – jakoscia opozycji a wiec szkolenie chetnych w Polsce, gdzie nie ma problemu z socjologami ani j. niemieckim a wrecz odwrotnie. Integracja, uczenie sie Europy jest takze tworzeniem dobrego srodowiska importu z Europy – to mozna pominac? Imigranci tez sa objeci strategia podmiotowosci najmniejszych inwestorow – sprowadzajac weglowodory z tych regionow mozna uzyskac inwestycje a wiec pieniadze zostana w kraju.
  Po usunieciu tych czysto teoretycznych problemow wykorzystujac potencjal pracowniczy i naukowy Polski pozostaje goly problem Brexitu: odplyw pracownikow i inwestowanie w Polsce – juz jest tylko 9 % bezrobocie – brytyjczycy juz powinni wspolpracowac z polskim rzadem w branzowych komisjach tak jak Niemcy.
  Unia ma wiec do rozwiazania problem wykorzystania potencjalu 30 mln pracownikow, bez zadnych kosztow – ZADNYCH ! – byle jaka unia nie wytworzylaby Brexitu, byle jakie plany nie doszlyby do tak wielkiej potencjalnej korzysci !!!
  Kontrowersje, walki wewnatrz krajow, dominacja przemyslu wysoko rozwinietych spoleczenstw, rozwiniety socjal i media – caly czas walka, ale na slowa – nagle stalo sie, ze polskie gazety i media sa powszechnie cytowane, z tego wyciagane sa wnioski – naprawde nie mamy powodow do dumy przed pamiecia naszych przodkow, nie mamy powodow do radosci z wyksztalconej mlodziezy, z tych na zmywaku i w sejmie??
  Ja jestem szczesliwy i nic mnie z tego nie wytraci.
  Oby mlodzi zrozumieli, ze dziadki tez lubia piekne samochody a czesto do pracy, aby pomagac innym.
  BMW kilka lat wstecz szukalo kilka mld a wiec partnera do produkcji nowych silnikow – znaleziono dopiero za oceanem, ale za cene oddania czesci produkcji najlepszych autek, marzenia naszych nowobogackich.
  Bylo i poszlo.
  Springer chce nas pozbawic zalet UE, SPD chce nas odizolowac od spolecznych rozwiazan i mitu Zachodnich Niemiec? Wow.
  Moze by tak ich skrocic za pomoca porzadnych edytorow i forum? Onet to nasze pomysly.
  Znacjonalizowac, bo gina i tak jak kodowcy.
  Od czasu do czasu ktos przez pomylke cos napisze, tak jak cytat na poczatku.
  Znowu bylaby dyskusja z 4 tysiacami wpisow – to byly piekne czasy

 10. Moze to jest tylko tak, ze Springer miesza, aby ludzie na wakacjach siedzieli przy komputerach przeciazajac servery googla?? Moze Schultz jest wielkim przyjacielem Polski i tez pasuje mu rozglos, tez chce kariery tak jak Pan Kaczynski – Przydaloby sie przy tej okazji wytargowac troche technologii produkcji calego pojazdu???
  Przeciez rzeczywiscie przyjac do wszystkich krajow UE i sasiednich nadwyzke uciekinierow jest wazne i mozliwe? Importu samochodow nie wytrzymamy, bo beda coraz nowsze i coraz drozsze w eksploatacji takze.
  Nie moge znalezc artykulow:
  – jak mozna zachowac zysk produkujac znacznie taniej za granica i sprzedajac taniej ?
  – jak mozliwe jest przeskoczyc w odpowiedniej a wiec masowej skali z technologii samochodu spalinowego na el-wodorowy?
  – czy mozliwe jest znalezienie srodkow przez kupujacych na radykalne zmniejszenie sredniego wieku uzywanych aut – redukcja zanieczyszczen i chorob?
  Moze caly swiat zastanowi sie i dowie sie dopiero po modyfikacji planu Juniora?
  Moze bedzie najczesciej cytowana naukowa publikacja? Kazdy watek mozna rozwijac jak enigme.
  Jest taki tylko teoretyczny beton na granicy: w Polsce na niektorych odcinkach jezdzi sie tak jak w Niemczech (jak to kazdy wie) a w Niemczech nie ma nocnych sklepikow – jak Niemcy chwala te sklepiki w Polsce to tez kazdy wie – ciekawszy temat niz islam.
  Ogrodki piwne sa juz takie jak w Polsce a obok przejezdza tramwaj, za plecami.
  Ale bym widzial miny Polakow w Niemczech, ze w kraju tez mozna poszalec i warto miec mocna bryczke – co tam uchodzcy – Nie widzialem Niemca naduzywajacego alkoholu przy nocnym sklepie – w nocy wiec ten zakaz tez jest nieprzyjemny.
  W podobnych systemach banki tez nie beda robic przeszkod granicznych nad nieistniejaca granica??? Oby, bo znajomym obiecuje, ze na przyszly rok bedzie mozna kupic gwarancje i wszystkie prace modernizacyjne energetyczne wykonywac zatrudniajac firmy z Polski.
  Tak nam dopomoz Panie!
  Dlaczego, wiec blog faktycznie SKOK nie moze tego strawic, nie mozna pisac krotko wysilajac sie i czytajac dowcipy, prowokacje ………. . Nie rozumiem.

 11. Wreszcie trzeba to napisac, bo cos sie zatkalo w publicznych rachunkach i jakos nikt nie chce mnie wyreczyc.
  Pani Kanclerz powiedziala, ze milion uciekinierow na 500 mln Europejczykow, to nie jest problematyczna sprawa, warta roztrzasania.
  – Logistyka jednak zwiodla i spowodowano, ze na 10 najwiekszych osrodkow przemyslowych przypadlo po 200 tys – zrobil sie ruchomy korek.
  – Jednak nadal na 2 tysiace Europejczykow przypada po 1 biedaku nawet z tegorocznym naplywem.
  – Dla celow tworzenia – rozbudowy srodowisk importu z UE to tez smieszna liczba – musialaby byc jako rotacyjna i przynamniej kilku na tysiac mieszkancow – koszty wyslania pracownika z UE to katastrofa dla kupujacych np systemy odsiarczania spalin w elektrowniach weglowych. To znamy.
  – Dla Polskich planow aby wreszcie zaczac zarabiac i splacac dlugi zagraniczne ta liczba jest w sam raz – to znamy z pracy pod sowietami. Dromex kupowal nawet ciezki sprzet w Japoni bezposrednio. Jaki Dromex?
  Pilna sprawa jest udzial w handlu samolotami, bo na kupno za kredyt stac nas tylko w malym procencie potrzeb a mamy lekkie samoloty i helikoptery. W stosunku do zarobkow przy LIMach majacych udzial w wojnie Egipsko Izraelskiej (na tym zakonczyly kariere) zarobki na platformach wiertniczych sa bieda pokryte reklama. Wystarczyl rok aby w Polsce powstala willa warta dzisiaj conajmniej 100 tys €.
  Przy SDM logistyka jakos nie zawiodla, wiec chyba jestesmy cos winni…………. nie bedzie eksportu Ukraincy w Polsce beda mieli nizsze zarobki i mniej pracy.
  Kiedy wreszcie bedzie ta obrona terytorialna – to tez jest doskonale miejsce do karier nie tylko technicznych – Ksiaze Maciarewicz na wakacjach a tu sie robi troche nerwowo

 12. Po tym, co wczoraj Prezydent ogłosił w sprawie ustawy dla frankowiczów – czyli brak przewalutowania i ograniczony zwrot spreadów (czyli, że dla kredytów do 350 tys. zł wysokie spready były niezgodne z prawem, ale powyżej tej kwoty już były zgodne – śmiech!!) , można właściwie już zamknąć tego bloga, bo wiarygodność PiSu w zakresie niby twardej polityki wobec zachodnich banków sięgnęła bruku. Okazuje się, że niewiele się różnicie od PO czy Petru, tylko tamci przynajmniej grają w otwarte karty.

  • To juz przerabialiscie – „zamknac bloga razem z wlascicielem”. Wszystko bylo zamkniete, tylko nie bylo pieniedzy – 2 dolary na tydzien.
   Ludzie z innych krajow widzac dzisiejsza Polske nie moga uwierzyc, iz nie tak dawno zarabialismy 8 $ na miesiac.
   „Najzdolniejsi Polacy niczym nie roznia sie od petru i kodowcow” – u ha ha ha.
   POwcy roznia sie pochodzeniem np stuchr, siemionak, kopacz, michalek – ich rozumy sa na poziomie wspierania oligarchow a wiedza o nas na poziomie bagna, ze my pendolino rozumiemy jako droge do dobrobytu (podroze kopacz) „przez bezrobocie i korupcje dojdziemy do dobrobytu” tak jak Uk.
   Frankowiczow mi nie zal – ja na probe poprosilem o kredyt we frankach, ale w gotowce, bo stale pracuje za granica i posmialismy sie razem z lokalnymi banksterami, a przy okazji poznalem piekna banksterke, wiec z tym problemem mam bardzo mile wspomnienia.
   Ludziom marzyla sie Europa dobrobytu bez pracy i dodatkowo zostali oszukani w podly sposob – zyski bankow wyjechaly za granice a dlugi zostaly razem z biedakami.
   Kredyt w postaci dlugu i mieszkania jest niesmiertelny.
   Jakim sposobem nowy propolski rzad moze przyjac odpowiedzialnosc rzadu za to oszustwo (za nierealne marzenia sami odpowiadamy)?
   Chlopek Roztropek: Jak nie przyjmiecie tych zobowiazan, to stracicie nasze zaufanie.
   Jakim sposobem rzad moze przyjac odpowiedzialnosc za glupote obywateli i pazernosc zagranicznych bankow juz wykonana?
   1 – Na zapewnienia, ze „bylem glupi a potem bede madry” jest odp. „Byles glupi i bedziesz glupi, bo – tak to juz jest z toba.
   2 – Pozostaje wiec tylko jeden problem – jak cofnac pieniadze wyslane za granice, bez ogloszenia plajty, bez nowych kredytow i ogloszenia wolnego panstwowego dnia na szlachtowanie bankowcow – banksterow tak jakwturcji na szlachtowanie koz, owiec i baranow wystepujacych powszechnie?
   Z punktu 1-go nalezy wziasc odrobine rozumu i uzyc w obronie bankowych owieczek prowadzonych na rzez niewiniatek – tradycyjnie.
   Nie jestem taki pewien, czy PIS musi dogadzac akurat tym wyborcom – o niezbyt lotnych umyslach?
   Oni nie wybierali dla Polski, ale dla siebie i jutro moga wybrac cos przeciw Polsce, wystarczy, ze unikna rzezi – schlachtowania i uznaja, ze „chlopski rozum” wystarcza, aby wygrac dla siebie Powstanie Styczniowe – jako przyklad.
   O co idzie?
   O trzecia ceche frankowiczow: akceptacja wywindowania cen mieszkan do poziomu ponad berlinskie!!! Akceptacja wszelkiego paskudztwa politycznego, spolecznego, gospodarczego np. spekulacji wartosciami jakimi sa dostep do mieszkan np dla mlodych.
   Moga np podajac sie za wyborcow PIS optowac za sprzedza ziemi za zlotowke, za prostackim przyjeciem nachodzcow, za sprzedaza lasow, bo brakuje taniego drewna na zachodzie, za pozostawieniem mafii w energetyce, przeciw programowi mieszkaniowemu, przeciw rozszerzaniu programu pinset.Moze ktorys z poslow frankowiczow ublizal Pani premier ??? Niestety, ale po tym wpisie widac a raczej czuc srodowisko kodu i rozwpnienia petru z niemyta, lysiejaca pomaska. (spoko i tak nikt nie czyta)
   Rozum „Chlopka Roztropka” nie wystarczy do cofniecia tych pieniedzy zza granicy.
   Zajmujac sie ta sprawa Pan Janusz nawet zaniedbal wpisy na blogu – poswieca siebie i innych dla tych innych.
   Moze da rade namowic bankowcow aby sie poswiecili w kosciele obok banku, ale do prawdziwego poswiecenia kariery to chyba nie da rady, bo nastepnym krokiem sa polskie banki za granica.
   Petru zna dobry sposob i prezentuje to stale: sprzedac Polske i Polakow a bedzie po problemie – moze to wystarczy aby ich dobic?
   Do Kosciuszki po wygranej bitwie podchodzi „chlopek roztropek” i mowi: jak nie to poprzemy bolszewikow, no moze nie ja osobiscie, ale cala wies. No i od bolszewikow dostali ziemie, ale stali sie kulakami – oczywista sprawiedliwosc, wszechstronnie i na wsze czasy.
   Jedyna mozliwosc jest poprzez zlikwidowanie KODu i Nowoczesnej, tak, aby rozwoj Polski i spoleczenstwa, niekoniecznie Polakow spowodowal, ze takie oszustwo jest niemozliwe – trzeba wystepowac przeciw samemu oszustwu a nie tylko skutkom, bo wystepujecie takze przeciw innym i przeciw sobie.
   A to juz jest proste, bo sa odpowiednie wzory zabezpieczen w prowadzeniu bankowosci wlasnie u tych co przejeli te pieniadze i ktorym trzba to wplacac.
   To jest wielostronna praca, ktorej sam Pan Janusz nie podola a potrzebujecie lidera.
   Macie jak na talerzu, gdyz posel Jan Szewczak, juz byl liderem w ratowaniu SKOK – 2 mln czlonkow.
   Samo wsparcie lidera zalatwia sprawy watpliwe – wizerunek frankowiczow a z reszta po kolei mozna sobie poradzic, to jest ogromna sprawa, ale korzyscia bedzie i tak oczekiwanie na wyniki w zabezpieczeniu przyszlosci – juz wszystkich nas i to bez zbednych watpliwosci.
   Jak wybieracie petru i kod, to przypomnijcie sobie, ze na przeszkodzie stoi ich rzeplinski.
   Za granica schulz i inni mowiacy, ze walczymy z PIS a nie z Polakami.
   Jezeli SPD w polskim spoleczenstwie bedzie miala takie poparcie to nie ma nas ani waszych pieniedzy. Kazda sadowa sprawe w kazdym zachodnim banku przegracie juz na wyjsciu.
   Moze po to braliscie te kredyty, aby byc przeciw reformom i sklocic srodowisko bankowe z rzadem?
   Chcecie nas sprzedac czy my mozemy was sprzedac? Oto jest pytanie.

 13. Dzieki!
  Lewackosc pochodzi od komuchow, ze wschodu a demokracja zachodnich Niemiec daje ogromne mozliwosci prowadzenia intryg i zdobycia wladzy raz na zawsze.
  SPD schultza nie reprezentuje „tradycyjnych chrzescijanskich wartosci” a chca dojsc do wladzy – oczywiste.
  Wlasnie oni lekcewaza Polske i prowokowany konflikt im jak najbardziej odpowiada.
  Jest naturalny przygraniczny konflikt polaczony z emigracja z Niemiec wymuszona przez wymagania eksportu, przez Wielki Przemysl, a wiec w konsekwencji milionowym naplywem ludnosci ze wschodu, skad pochodzi SPD.
  SPD z b. ddr gra na tych strachach jak na fortepianie.
  Dowod? AfD jest tylko chwilowo przeciw islamizacji, bo tez pochodzi z b ddr.
  Nie jestem pewien czy spolszczone media beda „madrzejsze”, czy to jest takie wazne czytajac fora – skad taka idotyczna podatnosc na prowokacje???
  To staje sie oczywiste przy uwzglednieniu lewackiej wojny z demokracja i naszymi wartosciami.
  Doszlo juz do wypaczenia rzeczywistosci: kanclerz mowila o uchodzcach z wojny z Syrii, ze mozna pomoc kazdej ilosci.
  Wyszlo na to, ze to „gangi” zaczynajac od usunietych z UE mieszkancow Balkanow (krolestwo gangow) spowodowaly nadwyzke o co oskarzono CDU – kto spowodowal problemy z nadwyzka, jeszcze nie wyjasniono.
  O brak checi pomocy w likwidacji problemow logistycznych z ta nadmierna iloscia uchodzcow oskarza sie tez Polske – wiec huzia na CDU rowniez z „Polski”.
  Ukrainska PO zamiast pomoc rozwiazac problemy Pani kanclerz nierealnymi obietnicami spowodowala ich poglebienie a kto utworzyl Nowoczesna i Kod – czy aby napewno jest to polska incjatywa.
  Jak SPD dojdzie do wladzy Schulz bedzie propolski tak jak Schroeder.
  WIEC TO JUZ BYLO!
  Walka idzie na calego a gospodarczym argumentem jest dostep do pracownikow wracajacych, zyjacych w sasiedztwie a wiec do wyboru wg kwalifikacji bez kosztow przesiedlania.
  Warto przypomniec, ze juz w 1999 roku Schroeder walczyl jak lew o mozliwosc swobodnej pracy Polakow i 1 glosem wygral w Bundestagu a przegral w Trybunale Konstytucyjnym w Karlsruhe.
  Z braku dostepu do pracownikow w tym czasie upadly globalne koncery Holzmann, Willich (dwa, ktore znam na 100%)przeplacanie tylko pogorszylo relacje pracodawca – pracownik.
  Zapomnieliscie juz, jak po polskich miastach jezdzily autobusy zabierajace ludzi do pracy????
  Zapomnieliscie, ze po odplywie ludzi na wyspy, w energetyce Pani kanclerz musiala osobiscie interweniowac i ustanowic wysoka minimalna place w budowlance?
  PRZY REMONCIE jakiegos szpitala w centrum angielskiego miasta rusztowania po bankrutujacych kolejno firmach, doslownie walaly sie po ulicy.
  Polska ma teraz kilka mln pracownikow za granica, dobrze wyszkolonych i wiedzacych czego trzeba sie uczyc, jak ma wygladac rozwoj spoleczny.
  Rozwoj spoleczny spowoduje minimalne bezrobocie (zasilek mozna traktowac jako pomoc w rozwoju osobistym, tak jak teoretycznie juz tylko w Niemczech)i wzrost ilosci kobiet przestosowanych do konkurencji na rynku pracy poza krajem.
  WYBRALISMY LUDZI BARDZO ZDOLNYCH – wrecz szokujaco rozumiejacych wszystko niejako z marszu.
  Wynik.
  Polska, jako kraj ma niesamowita wrecz wydajnosc spoleczna przelozona na ilosc aktywnych zawodowo do ilosci ludnosci.
  GUS wrecz odleciol: 22 mln pracujacych na 38 mln ludnosci – teraz wychodzi 30 mln bezkonkurencyjnych spolecznie pracownikow na 38 mln ludnosci – cos jest nie tak?????
  U naszych wielkich przemyslowo i demokratycznie sasiadow jest odwrotnie.
  Teraz jako liderzy w rozwoju spolecznym mamy wszystich jak karawana pieskow.
  Niedawno Niemiec z duma pytal sie dlaczego wszyscy czepiaja sie do nich??
  Teraz mamy odwrotnie sami Niemcy szczekaja jak pustynne pieski – jak przestana, to znaczy bandyci sa wokol karawany – proste? Proste zabezpieczenie podroznych.
  Brexit to proba zmniejszenia wyplat dla Polskich pracownikow poprzez ograniczenie swobod.
  1 — Kopacz mogla powiedziec „Nie przyjmujemy, ale rozwazymy starannie co robic, aby pomoc rozladowac sytuacje: wpierw logistyczna niespodziewanego wielkiego naplywu – no tak, ale pomaga sie przyjaciolom a kto jest przyjacielem ukrainki z ddr od putina??? Co robi teraz w sejmie??? Jakie wartosci prezentuje – w Polsce za nawowylanie do przewrotu nie ma przepisow prawa karnego?
  Ten TK to nie jest problem z Polski, ale walka z TK w NRF – tyle szkody wyniklo jednak z nieuznania Polakow za Mniejszosc Narodowa i braku 2 poslow w Bundestagu.
  Podobnie jak ucieto glosy sprzeciwu na zatrudnienie do 67 roku zycia przez „reforme” w Polsce tak samo bedzie z tym idiotycznym podzialem wladzy.
  Zmiany w Polsce wprowadzone w czasie wakacji spowoduja ciche trzesienie ziemi w NRF.
  Prosze zwrocic uwage, ze polowe mniejszy narod ma taka sama ilosc pracownikow – osob aktywnych zawodowo!!!
  Roznica jest dopiero w bogactwie, ze 30 % obywateli NRF wogole nie musi pracowac.
  MOZE NA PRZYKLADZIE Francji mozliwosci widac dokladniej.
  Wpierw potrzeba nadal (!!) pomocy logistycznej np w Callais: technicznej, organizacyjnej, policyjnej, nauczycieli nie tylko j. francuskiego – Polacy tradycyjnie zaczeliby od wody – tak juz bylo na terenach ekspansji angielsko – hiszpanskiej w Ameryce.
  Przeciez „pokrzywdzeni” pracownicy wywiadu wczesniej pracujacy wsrod tych narodow mogliby pomoc usunac zrodla radykalizacji??? Mogliby wykazac sie w pracy.
  Przeciez ten logistyczny problem naplywu Imigrantow bedzie u nas rozwijal sie wraz z dobrobytem i rozwojem zabezpieczen spolecznych.
  Moze nie bedzie nic.

 14. Do zarzadzania Polska chyba najwazniejsza jest powszechna swiadomosc rozwiazywania problemow w przyszlosci powstalych w przeszlosci.
  Wymagana jest wyraznie zaznaczona przestrzen – odleglosc czasu powstania problemow do mozliwosci jakie mozna utworzyc w przyszlosci.
  Jak to przetlumaczyc?
  Wladza zmienia sie w jednej chwili, ale stare juz problemy np szkody okupacji sowieckiej i szkody z rzadow posowieckich rozwiazane beda dopiero po dwoch kadencjach rzadow wlasnych – polskich. (Tak okreslil to Pan Kaczynski – takie sa mozliwosci i taka mnogosc spraw zaleznych wzajemnie.)
  Wlasciwie „oszukanym” kredytobiorcom i bankom denominowanymi kredytami przez spekulantow zalezy, aby pomiedzy przyszloscia a przeszloscia czas byl jak najkrotszy.
  Nie chca czekac 4 lata na rozliczanie rzadu przed nastepnymi wyborami.
  Moze przyklad?
  To zdarza sie bardzo czesto z zarobkami – to kazdy zna.
  W przypadku malych kwot zaleglych zarobkow mozna zadac naliczenia i rozliczenia w przyszlosci.
  Zgloszenie do sadu zasadniczo moze byc dokonane do 6 miesiecy.
  Pracownik moze zaprzestac wykonywania pracy. Pracodawca moze zatrudnic innego pracownika i splacac zadluzenie z kosztami sadowymi, pomocy prawnej i z odsetkami.
  Czy ten przyklad ma zastosowanie?
  Tak, gdyz najwazniejsze jest okreslenie stron – gdzie sa wplacone juz pieniadze i gdzie do jakiego banku powstalo zadluzenie.
  Z jednej strony jest to niedobre jako konflikt z zagranicznym bankiem, wlascicielem oddzialu w Polsce, ale z drugiej moze ten bank zostac rozliczony wg ich „Zwyczajow, procedur i przepisow”.
  Jezeli sady uznaja wine banku, to najwieksze znaczenie ma czas zgloszenia lub ew naliczenie odsetek od chwili powstania szkody a nie dopiero od terminu zgloszenia.
  Czy lokalne, za granica przepisy procedury i zwyczaje dopuszczaly mozliwosc oszukania kredytobiorcy, narazenia klienta na ryzyko – w celu osiagniecia realnych korzysci – swiadomie.
  Ryzyko banku jest ogromne, gdyz moze stracic caly kredyt a sprawy o odszkodowania moga ciagnac sie latami.
  Lokalnie, np tak jak w Niemczech kwoty odszkodowan moga byc niezalezne od strat klienta.
  — Teraz stosuje sie zwyczaj, ze bank za grosze sprzedaje mieszkanie a kredyt trzeba splacac nadal z odsetkami karnymi (tak bylo w USA i na szczeblu politycznym sprawy rozwiazano – precedens jest do wykorzystania).
  — Moze byc tak, ze rynkowa wartosc pozostawionego mieszkania bedzie zaledwie odliczona od kwoty naliczonych strat klienta banku i rodziny.
  Zmieniaja sie motywy klientow bioracych kredyt w zachodniej walucie:
  – nalezymy do tego samego systemu ochrony srodowiska – w Polsce jest to sprowadzone do ochrony przyrody i zwierzat.
  Mowa jednak jest o Ochronie calego srodowiska czlowieka – prawnego i finansowego takze (Opracowanie Pani prof Grabowskiej – Ochrona Srodowiska) – mowa jest nie tylko o przepisach, ale takze o zwyczajach, ktore razem tworza procedury – w tym przypadku chroniace takze banki: udzialowcow ich np fundusze emerytalne, ich rodziny a wiec sume – cale spoleczenstwo.
  W wyniku zwyczajow dot. Franka i zachodnich bankow mieli bezdyskusyjna podstawe zaufania wiekszego niz do Zlotego nazywanego przez owczesne wladze „zlotowka”, ze wzgledu na obiecana strefe €uro.
  Dodatkowa zaleta jest rozdrobnienie calej kwoty na wiele krajow lacznie z Polska, dlatego zatrzymanie koniecznosci splacania do czasu zakonczenia spraw jest ochrona konkretnych bankow przed nadmiernymi szkodami i kwotami odszkodowan.
  Banki nie maja zadnych szans.
  Dlatego, ze precedens bedzie utworzony w Polsce ???
  Wyjdzie na to, ze kredytobiorcy znajac mity zachodnie o ochronie czlowieka i bankow przed roznej masci oszustami na stanowiskach, majac wiedze o ogromnych kwotach odszkodowan placonych przez instytucje nie zachowujace procedur, mogli w ciemno z radoscia brac kredyty we frankach.
  Nadmienie, ze w tym czasie Obama obiecal ukrocic wielkosc odszkodowan – za zawal przy kosiarce, bo nie bylo uprzedzenia na ulotce klient dostal milion $ odszkodowania, gdyz trzeba bylo wymienic mu serce – potrzebny byl glupi, ktory to sfinansuje i sad nie mial wyjscia.
  Nie ma zmiluj sie.
  Oczywiscie filmowcy z legendarnej Hameryki tematu nie pomineli: wynalazca okularow do czytania stal sie milionerem, ale ktoregos dnia zawalily go pozwy od zezowatych, ze on jest winien, tak iz szedl przez lux podworko z opuszczonymi spodniami a potem spal przy smietniku oszczedzajac na dojazdach do sklepow. Spal w takiej wielkiej oponie.
  Wyszlo na to, ze zezowci z Polski wykiwali bankowcow w systemie powszechnym, dajac rzadowi odwrotna sciezke scigania Komisji Europejskiej, wg ich zasad obrony rzepy przyklejonej do ogona SPD.
  Mysleli, ze to ciaza, ze cos dobrego sie urodzi a to ciaza urojona, nieogolona i stworzyli sobie niezly smrod – kupa smrodu.
  „Koszmar Darwina” wraca w postaci uchodzcow.
  Znalazlem wreszcie temat uchodzcow w wypowiedzi autora z 2006 – przedtem przelecial niezapisany, ale wraca w postaci nieznanej ilosci milionow zdesperowanych ofiar koszmaru darwina.
  Wkleilem to cale, gdyz okresla przyszlosc UE.
  Likwidacja UE zamiast usuniecia wad – niezle rozwiazanie: bedziemy zyli na przedzamczu, ew chroniac sie za mury wlasciwego zamku przy okazji go broniac.

 15. O pochodzeniu koszmaru.

  Pomysł na ten film narodził się w trakcie pracy nad dokumentem „Kisangani Diary”, opisującym losy uchodźców uciekających przed rebelią w Kongu. W 1997 po raz pierwszy zostałem zaskoczony widokiem dwóch gigantycznych samolotów, wypełnionych po brzegi żywnością. Pierwszy z nich przywiózł 45 ton amerykańskiego żółtego groszku, którym chciano nakarmić uchodźców w pobliskich obozach założonych przez ONZ. Drugi samolot został przez kraje Unii Europejskiej wypełniony 50 tonami świeżych ryb.

  Spotkałem się z rosyjskimi pilotami i już wkrótce zostaliśmy „towarzyszami”. Dość szybko odkryliśmy, że samoloty oprócz groszku, przywiozły broń, którą również dostarczono do tych samych obozów, dzięki czemu ci sami uchodźcy, których ratowano przy pomocy dostaw żywności, mogli zostać zastrzeleni w środku nocy. Następnego poranka, jedynym co widziałem przez roztrzęsiony obiektyw mojej kamery, była puszcza wypełniona zwłokami i ruinami obozów.
  Znajomość tych wydarzeń i cynizmu, który za nimi stoi, stały się punktem wyjścia do nakręcenia „Koszmaru Darwina”, mojego najdłuższego filmu.

  Środek Świata.

  „Region Wielkich Jezior” to zielone, żyzne i bogate w surowce naturalne centrum Afryki, uznawane przez niektórych za kolebkę ludzkości. Okolica ta słynie z różnorodności unikalnych gatunków zwierząt i roślin, ośnieżonych wulkanów oraz rezerwatów przyrody. Jednocześnie jest to najprawdziwsze „jądro ciemności” naszej planety. Wojny domowe toczące się na tych terenach egzystują w swego rodzaju moralnej próżni, będąc przy tym najkrwawszymi konfliktami od czasów Drugiej Wojny Światowej. W samym Kongu, liczba ofiar wojny równa się liczbie zabitych w nowojorskich atakach z 11 września. Tylko że tutaj tylu ludzi ginie codziennie, przez cały rok. Niezliczone wojny, jeśli nie są zupełnie ignorowane, zazwyczaj sprowadza się do „konfliktów plemiennych”, takich jak w Ruandzie czy Burundi. Ich głównym powodem, w większości przypadków doskonale ukrytym, są jednak imperialistyczne próby przejęcia kontroli nad bogactwami naturalnymi tej ziemi.

  Jądro Ciemności.

  By nakręcić „Koszmar Darwina” stworzyliśmy niewielki zespół: oddany towarzysz moich wędrówek Sandor, nieduża kamera i ja. Musieliśmy jak najbardziej zbliżyć się do naszych „postaci” i towarzyszyć ich życiu przez długi czas. Dziś odbieram to jako doświadczenie, które wywarło na mnie olbrzymi wpływ. Kiedy zaczynasz szukać kontrastów i sprzeczności, rzeczywistość może się okazać „większa niż życie.” W pewien sposób niezmiernie łatwo było znaleźć szokujące obrazy, ponieważ filmowaliśmy szokującą rzeczywistość. Nader łatwo można było również wpaść w kłopoty. W Tanzanii nie mogliśmy się oficjalnie ujawnić jako ekipa filmowa. By dostać się na pokład samolotów dostawczych musieliśmy udawać pilotów i ładunkowych oraz przybierać fałszywe tożsamości. W wioskach często brano nas za misjonarzy, a przedstawiciele fabryk zajmujących się przetworem ryb obawiali się, że jesteśmy inspektorami służb sanitarnych, przysłanymi przez Unię Europejską. W eleganckich hotelach musieliśmy udawać australijskich biznesmenów, a w afrykańskim buszu zmienialiśmy się w nieszkodliwych turystów „uwieczniających widoki.” Wiele, bardzo wiele dni straciliśmy na dyskusjach ze spoconymi, zagubionymi i zadającymi setki pytań oficerami policji, zarówno w punktach kontrolnych, jak i w miejscowych więzieniach. Krajowe gazety a nawet londyński oddział BBC ogłosiły, że „nad Jeziorem Wiktorii doszło do porwania francuskiego i amerykańskiego dziennikarza”. Jako że razem z nami podróżował nowojorczyk Nick Flynn, amerykańska ambasada w Dar es Salaam zaczęła rozpaczliwie dzwonić na alarm i zorganizowała poszukiwanie zaginionych obywateli. Nie zostaliśmy porwani, przetrzymywano nas jednak na opuszczonej wysepce – tym razem oskarżając o kręcenie „nieprzyzwoitych filmów.” Codzienną, męczącą rutyną stały się sytuacje, w których byliśmy odrywani od naszej pracy i zmuszani do bezsensownego czekania w bezlitosnym równikowym słońcu, otoczeni milionami szkieletów okonia nilowego i usilnie starający się nie zwariować.

  Przetrwanie najlepiej przystosowanych?

  Odwieczne pytanie o to, która ze społecznych i politycznych struktur jest najlepsza dla całego świata, znalazło chyba swoją odpowiedź. Kapitalizm zwyciężył. Ostateczną formą przyszłych społeczeństw będzie najprawdopodobniej „demokracja konsumencka”, która sprawia wrażenie „dobrej” i „cywilizowanej.” Zwycięstwo osiągnięto przekonując uprzednich wrogów, bądź pozbywając się ich na zawsze.

  W „Koszmarze Darwina” próbowałem historię dziwnego sukcesu okonia oraz efemerycznego „boomu gospodarczego”, który zaistniał wokół tego „najlepiej przystosowanego” stworzenia, przemienić w rodzaj przerażającej alegorii na temat tak zwanego Nowego Porządku Światowego. Takich samych obserwacji mogliśmy dokonać w Sierra Leone, gdzie zamiast okonia byłby diament, w Hondurasie, skupiając się na bananach, w Libii, Nigerii czy Angoli? tam zamiast rybami, zajmowalibyśmy się ropą naftową. Większość z nas, jak sądzę, zna destrukcyjne mechanizmy naszych czasów, jednak nie potrafi ich sobie dokładnie zobrazować. Nie potrafimy „złapać” o co w tym wszystkim się rozchodzi, nie możemy po prostu uwierzyć w to, co wiemy.

  Jest czymś niesamowitym, że wszędzie tam gdzie odkrywa się podstawowe surowce, miejscowi nagle zaczynają umierać w ubóstwie, ich synowie trafiają do armii a córki zostają służącymi lub prostytutkami. Te same historie powtarzane wciąż od nowa. Po setkach lat niewolnictwa i europejskiej kolonizacji Afryki, globalizacja światowych rynków jest najbardziej zabójczym upokorzeniem dla ludzi zamieszkujących ten kontynent. Aroganckie podejście bogatych krajów do Trzeciego Świata (na który składa się ? całej ludzkiej populacji) tworzy niezliczone niebezpieczeństwa, które w przyszłości zaczną zagrażać wszystkim ludziom.

  Wygląda także na to, że poszczególni beneficjenci tego zabójczego systemu nie są złymi ludźmi i zazwyczaj nie mają złych zamiarów. Ci ludzie to także ty i ja. Niektórzy z nas „jedynie wykonują swoją robotę” (latając samolotem z A do B i rozpylając napalm), niektórzy nie chcą niczego wiedzieć, a jeszcze inni po prostu walczą o przetrwanie. Do takich osób próbowałem w tym filmie podejść jak najbliżej. Sergiej, Dimond, Raphael, Eliza… to prawdziwi ludzie, którzy w doskonały sposób pokazują całą złożoność tego systemu, stanowiąc dla mnie jednocześnie niezgłębioną tajemnicę.

  materiały dystrybutora

  Czytaj więcej na http://film.interia.pl/news-koszmar-darwina-opis,nId,1779490#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 16. Jas do ~uczciwy i pewnie głupi: Tu jest mowa o pistolecie ekonomicznym skutkującym przez wiele dekad. Człowiek głodny i uczciwy przystanie na wynagrodzenie nawet 4 zł za godz. jeżeli ma rodzinę i brakuje mu kąta przystanie na kredyt frankowy który wówczas był udzielany przez te same banki łatwiej niż w pln. Jak można mówic ze banki nie oszukiwały skoro nawed spredy były naliczane z naruszeniem prawa. zwiń

  Czytajac rozne forum (oczywiscie na ocenzurowanym onecie pochodzacym z przeszlosci) nachalne jest laczenie polskiej wladzy z tamta antypolska w malignie „obowiazki panstwa“.
  Jednak dopiero teraz mozliwe jest wdrozenie Prawa Ochrony Srodowiska z wlasciwym podmiotem jakim jest czlowiek a nie tylko ochrony srodowiska przyrody i zwierzat – dla kogo mialo to sluzyc?
  Jak widzimy sluzylo przy wielu aferach np ZUS kazal zawieszac dzialalnosc a potem placic olbrzymie kwoty jako zalegle na ubezpieczenie zdrowotne. Wielu ludzi zaplacilo za to zyciem, bo samobojstwo bylo jedynym wyjsciem – podawano przyklad krawca – inwalide, ktoremu naliczono 40 tys.
  Frankowicze to raczej ludzie majetni a wiec upodmiotowienie czlowieka wobec prawa, jako ZWYCZAJ moze uporzadkowac stosowanie przepisow i wywolac odpowiednie procedury.
  Likwidacja przepisu ograniczajacego czas zglaszania pretensji do ubezpieczyciela na 5 lat (?) bylaby utworzeniem rownowagi wsrod poszkodowanych przez ZUS i banki – zrobic polityczna wspolnote interesow.
  Nie od wyborow, ale od tego momentu mozna byloby zaczac naliczac czas na likwidacje skutkow wladzy PO, SLD – wyraznie rozdzielajac antypolska przeszlosc do polskiej przyszlosci.
  W interesie wszystkich musi byc znaczna luka – przerwa aby samo spoleczenstwo w swojej swiadomosci zrozumialo co oznacza podleglosc naszej Konstytucji Unijnemu Prawu Ochrony Srodowiska.
  Teoretycznie ustawami mozna zrobic porzadek w przepisach, ale z tego wynika tylko balagan i pretensje do polskiego rzadu i PIS.
  Zmiana zwyczajow towarzyszaca zmienie przepisow spowoduje rozwoj spoleczny, ktory sam w sobie bedzie sukcesem nowego rzadu i nas wyborcow. Reszte zrobia nowe elity wyksztalciuchow niszczone 5 % przez korupcje.
  Dodam, ze SPD (dzialacz Schulz) pochodzaca z nieszczesnego bylego ddr jest jeszcze w gorszej sytuacji, dlatego on nie rozumie, ze czlowiek w Polsce jest podmiotem, juz jest podmiotem a nie bio-przedmiotem niszczacym srodowisko, np prawnicze, polityczne.
  KE musi bezwzglednie wszystkie sprawy rozpatrywac tak samo od strony interesu podmiotu prawa UE – zwyczajow i przepisow a nie wg nadrzednosci przepisow nad 40 lub wiecej milionowym narodem, gdyz jest to wartosc nadrzedna samej UE – bez tych wartosci zostaje tylko izolacja najbogatszych krajow na co tak jak WB (Konstytucja zwyczajowa a nie spisana z przepisow) ludnosc nie bedzie zgody w wyborach.
  Sadownictwo, nadzor bankowy, system ubezpieczen jest jeszcze z tamtej prrzeszlosci.
  Oczywiscie przepisy musza wyprzedzac zmiane pojmowanie wartosci „zwyczajow“ i poszkodowani w przeszlosci sa wiec znaczna grupa – motorem zmian.
  Znikaja pretensje, ze ta grupa cieszyla sie z tanszych kredytow widzac postep w liberalnej gospodarce, widzac zblizenie z wartosciami zachodnich gospodarek – na Ölplatformach w procedurach bezpieczenstwa nazywa sie to „Falszywa Droga Ewakuacji“.
  Czy o to mozna miec pretensje do Polakow – Polak Polaka wyzywa od latwowiernych idiotow i odwrotnie od ciemniakow, ktorzy postep widza tylko o patriotyzmie widzianym jako rozpamietywanie strat?
  To jest wspolna krzywda, wspolna podatnosc na oszustwa przez cwaniakow rozumiejacych postep?
  Podobne oszustwo bylo przy wykupywaniu Ksiazeczek Mieszkaniowych – oszustwo ma konkretne osoby jako winne – nie tylko politykow. Urzednicy najczesciej maja sie tak dobrze jak rzeplinski i spolka a bankowcy argument pracy dla IdiotenKorporacji z zasadnicza odpowiedzialnoscia przed udzialowcami np Funduszami Emerytalnymi..
  Czego nie znalazlem w wypowiedzi prof. Modzelewskiego, szefa doradcow Prezydenta w tej sprawie.
  Pilne jest ustalenie kwoty pomocy rodzinom frankowiczow, tym ktorzy jej rzeczywiscie potrzebuja.
  Panstwo staje sie bezposrednio strona zainteresowana w odzyskaniu pieniedzy.
  Faktycznie tak mozna rozumiec obietnice Pana Prezydenta Polski dokonana w naszym imieniu – w imieniu ogolu.
  Wg moich odczuc osoby, ktore reprezentuja w sporze Przeszlosc same wykluczaja sie z naszej zgody na pomoc – raczej musza udowodnic, iz nie sa takze winnymi.
  Najbardziej dziwni sa osobnicy, ktorzy chca powrotu rzadow antypolskich i odszkodowan od nas, z przyszlosci jaka dopiero usilujemy skonstruowac a zarobek moze wystapic dopiero kiedys.
  Przeciez grozono przewrotem za pomoca – w sumie SPD i Gazpromu posrednio przez interesy roznych firm. Obalenie wladzy polskiej nie wyszlo, to teraz szum, aby nam nie sie nie udalo.
  Przeciez oficjalnie funkcjonuje zdanie Tuska: Ja nie przeciw krajowi, ale przeciw PIS.
  PIS ma dac to co ukradziono za PO Tuska i dlatego jest nagonka, walka publiczna z PIS, bo jak sie PIS uda to bedzie rzadzil na wieki.
  Moim zdaniem wskazowka zaciela sie na godzinie 6 – nizej juz nie ma drogi i wszystkie dzialania wywrotowcow zaczynaja pchac ich kosztem wskazowke dalej do gory.
  Godzina 12 juz byla, „W samo poludnie“ Pan Kaczynski z tabletem wystapil w sejmie wsrod drwin, smiechu ludzi z przeszlosci.
  Czy w tablecie tez bylo zgloszenie problemu frankowiczow – zgloszenie oszustwa na skale 2 mln ludzi.
  Czy Rzeplinski ze spolka reszte zycia nie powinien spedzic w wiezieniu?
  Nieslusznie zrezygnowano z uslug Komisji Weneckiej, bo ich bledy sa latwe do udowodnienia.
  //
  Czy mozna przyjac radosnie, ze wlasciwie zaczyna sie tworzyc prawdziwa polska opozycja???
  Opozycja nie wyrazajaca zgody na 3 wladze, na funkcje publiczne alimenciarza i cygana, na wtracanie nas w sprawy wyborow u sasiada obciazonego okupacja sowiecka jako wroga i odwrotnie? Opozycja widzaca czlowieka jako podmiot i razem pchajaca ta w sumie cudowna kulke jak Skarabeusze. (przykro mi ze smierdzi, ale to tylko Wielki Przemysl….dajacy prace i reszte… )
  Juz uplynelo 9 lat od zamiany dobrego na oszustwo, wiec kolejna przerwa na myslenie nikomu nie zaszkodzi.
  Co bylo w tablecie Pana Kaczynskiego? Czy w tym ukladzie Kopacz nie musi poniesc odpowiedzialnosci karnej za zablokowanie zgloszenia o oszustwie?
  No jo „i jeszcze mnogo, mnogo raz” „Wywrotowcy powinni posluchac utworu Toten Hosen 7 Jägermeister – co sie dzieje jak podejmuja kolejne flaszki

 17. Przechodzien w fontannie niechcacy zlapal Zlota Rybke.
  -Uwolnisz, mnie to spelnie twoje zyczenie.
  – Nowego Mercedesa.
  – W Leasingu czy na kredyt?
  – A ty jak wolisz – na oleju czy na masle?
  Gdyby ta wypowiedz Pana Janusza dotyczyla mojej firmy, mojej osoby i rodziny, to juz bym spokojnie nie spal.
  Kiedys pierwszy raz padlo: nikt frankow nie dawal ……….
  Pobierajac w Zlotym jak za franki mozna je sobie kupic.

  Po wywiadzie natychmiast „zbuntowano” czesc frankowiczow – trzeba majdanem jakos sie ratowac – trzeba wykorzystac wszystkie stare chwyty, scenariusze.(?)
  Albo odwrotnie: banksterzy i ich zagraniczni udzialowcy nie maja wyboru, bo nikt im na zakup frankow nie bedzie dawal – w zamian beda mieli 700 tys spraw sadowych do konca zycia z mozliwoscia zabezpieczenia ew. roszczen. U ha ha ha.
  Sorry maja wybor: na oleju lub na masle. Jaki pikny mamy poranek, pieknie zachmurzone niebo, chyba bedzie przeslicznie padac – hi hi hi jak zacznie lac sie z nieba, to skonczy sie kawa i skoncza sie cagaretki he he he Ostatecznie mamy wakacje, arbeitlos mozna kontrolnie sie przeziebic.
  Mesia mamy a nawet BMW sprawdzimy wiec jak smakuje Zlota Rybka – no i jak z tego nie cieszyc sie – nowe doznania, swiatowe.
  No i udalo sie:
  – zostala nam ziemia o rosnacej wartosci dzieki programom rzadu,
  – zostaly lasy dla nas, dla naszego doczesnego zysku
  – okazuje sie, ze zostaly takze rownie wielkie pieniadze – 3 w 1 -ch wyborach.
  Przyjemnie jest nalezec do bogatego narodu.
  To chyba ma wplyw na mlodziez, bo zyjac swiadomie, celowo w obcych nam srodowiskach, nieznanych spraw w Kraju, widze jak nasza mlodziez POWAZNIEJE.
  To nie jest ta mlodziez sprzed roku – roznica jest imponujaca i to jest nasze najwieksze bogactwo a reszta wynikiem.
  Gambrowicza: (?) „W zdaniu najwazniejsze jest pierwsze slowo a reszta jest konsekwencja”
  Dla nas te wszystkie sprawy (oczywiscie pod przywodztwem Pana Janusza) szczegolnie w zagranicznych sadach, to milion nowych wspanialych karier a to dla zachodnich bankow i ich udzialowcow oznacza prawdziwa kopalnie pieniedzy – dobrych pieniedzy.
  Martwie sie czy dyplomacja nadazy, bo ” czas uplywa, bardzo szybko”, to dzieje sie wszystko bardzo, bardzo szybko, wrecz skokowo, jak pstragi…………….
  Jakich karier?
  Oszalamiajaca jest bezsensownosc wydatku na ruhre – takie cos moze wymyslec tylko Idiota znajdujac sie w Idiotycznej sytuacji, otoczony tylko Idiotami.
  To okresla IdiotenTest dla kierowcow – pytanie konczace po zdaniu egzaminow IT: „Dlaczego wydajesz pieniadze na niepotrzebne wydatki i liczysz to do koniunktury w przemysle chemicznym, samochodowym, budowlanym, w eksporcie?” „Niestety………..dlaczego jechal Pan za szybko?” „Bo bylem glupi a teraz jestem madry”
  Jezeli ktos potrafi w tym znalezsc sens nawet polityczny, czy wojskowy, to chyba jest z KOD, RP, SPD, AFD i kariery nie zrobi – szkoda jego wysilku.
  Jaki sens jest w takim wydatku, w niepotrzebnej inwestycji?
  Oprocz obietnicy wyborczej, ze jakas ruhra nam pomoze, w czyms, jedyny sens znajduje w odciagnieciu uwagi Polakow i malych krajow obok, zawsze bedacych w sytuacji podobnej do tej polskiej ??? Zawsze!
  To jest psychologiczna zagrywka Putina znajacego i czujacego charakter Polakow – o tym pisal w latach 80-tych Solzenicyn.
  Jaka kariera?
  Jo, a ilu menedzerow w zachodnich firmach nalezy wymienic i to natychmiast – natychmiast!?
  Bardzo, bardzo duzo!
  Generalnie nie realizuja podstawowego celu ostatnich wyborow w NRF: obnizka podatkow i kosztow ubezpieczen.
  To mozna okreslic mianownikiem: efektywnosc podatkow i oplat.
  Efektywnosc spada w sposob dramatyczny – tez skokowo z dnia na dzien, to „widac slychac i czuc”…………………….. i nie ma zdan przeciwnych, jest dramatycznie, niepewnie jak liczenie na domek z kart.
  Jakich karier?
  Okazuje sie, ze Polacy – scislej obywatele Polski w skali masowej potrafia zarzadzac wrecz perfekcyjnie wszystkimi problemami, wszystkich, zawsze i wszedzie.
  Cieszy reakcja u Wielkiego sasiada za Odra: trzeba przypominac, ze z racji efektywnosci gospodarki Niemcy odgrywaja coraz wieksza role globalnie.
  Wniosek: pojedynczo nie mamy szans, wszedzie sa klany, male spolki w wielkich korporacjach.
  Jeden dowod jest wazny a reszta jest konsekwencja prawdy.
  Przy lopacie i na zmywaku mozna nas zastapic, ale nie w zarzadzaniu – niesamowite, az skora cierpnie.
  Moje plany zawsze sa odwrotne: wyszlo slonce i na wycieczke po kawe, trzeba sie rozebrac – w modnej kurtce i pod parasolem jakiejs znanej firmy (dla Gosci) czlowiek czuje sie mlodszy a i jakas mlodsza sie moze obejrzy i usmiechnie sie – nareszcie w szarym dniu, a tak moze obejrzy sie jakas Pani po 80-tce z oburzeniem – taki stary a lazi goly. Moze rzuce palenie.
  Jakiej Kariery??
  /Po szkole dziecko sobie siedzi i nic nie robi.
  Tato pyta – a co masz zadane do domu?
  Nic.
  A co uczyliscie sie dzisiaj?
  O Noblu i jego wynalazku z zajeciami praktycznymi.
  Nooo, wiec: a co macie na jutro do szkoly?
  Jakiej szkoly?/
  Jakie Kariery?
  Zalozmy, ze tak bedzie:
  W Polsce inzynier z biednej firmy, doktorant z zapyzialej uczelni, socjolog pracujacy przy kasie w biedronce „robi krok w tyl” w masowej skali wracajac do nauki w TECHNIKUM razem z tymi po zawodowce.
  Nadrzednym problemem nad sprawami repolonizacji kapitalu (dlugu i bankow) w tym frankowych spraw (sadowych) jest rozwoj intelektualny.
  Ja tak samo jak milion innych rodakow zostawiam wszystkie problemy, jako podrzedne i ucze sie zyc za granica.
  Po kilku latach korzystam z wiedzy i znajomosci a zasadniczo z braku technikow: im lzejsza praca i wieksze obciazenie dla glowy, tym wiekszy zarobek.!??
  Proste: Im wiekszy zarobek tym lepsza praca, wiecej oszczednosci, wieksze stawki za godzine a wiec mniej godzin i wiecej czasu dla rodziny i wspolnej nauki tym samym wiekszy dochod rodziny, lepsze perspektywy w tym zarobkowe: mozna miec czas i pieniadze.
  Bardzo proste – mozna tez mowic: mam 50+ a wiec nie dostane 500+ i co mam robic? Nic, mozna chodzic na spotkania z ubekami, skorumpowanymi totalnie samorzadami, skorumpowanymi politykami z konca swiata w Koszmarze Darwina.
  (Ciekawe, ze niemiecka parowka i bulka juz po kilkunastu latach jest taka sama jak kiedys na dworcu rano w Przcimie Wielkim w barze Spolem (spolem i wreszcie wstolem), gdy w okolicy zabraklo benzyny. Razem z milionami rodakow, przez kilkanascie lat cierpialem na chorobe Petru – chwilami mialem chyba jego mine. Kiedys na zakaske zostaly nam tylko chinskie zupki – nie namawiajacie wiec Petru do wysilku myslenia po polsku, bo to jest znecanie sie nad ludzimi w UE, gdzie obowiazuje PRawo Ochrony Srodowiska Pani prof. Grabowskiej.)
  Tak bardzo chcialbym uslyszec to co dzisiaj powiedzialaby w sejmie z tego co napisala kiedys a potem Rzeplinskiego z jego komunistyczna interpretacja Konstytucji, ze stan wojenny byl legalny. „Zdrada” niekoniecznie musi miec charakter i wymiar tylko narodowy – moze byc tez zdrada w wymiarze ochrony korupcji i stanowisk likwidujaca mozliwosc karier zdolnych Obywateli Polski a wiec naszych szans w realizacji ideii UE.
  Nawet na forach slychac, ze dla Niemcow Polacy tez sa nachodzcami, tez uchodzcami spod biedy, bezwladnosci systemu, miliona drobnych tragedii rodzin powtarzanych co miesiac o ile jest wyplata, przelew.
  Cameron jezdzil po UE i to powtarzal a wlasnie Pani Merkel pogonila dziada krotko – spadaj a Schulz poprawil – spadaj dziadu natychmiest.
  Pod tym wzgledem to Niemcy sa Wielkie i kochane.
  Moze nie?
  W edytorze chyba skonczyl sie atrament, zacina sie jak putinowski agent

 18. Zrecznie przeszedlem do wlasciwego tematu (i tak nikt nie czyta, mozna poszalec.
  Generalnie przymus pisania jest katastrofa we wszystkich wymiarach – czlowiek sie tylko osmiesza. Chyba neurotoksyny w mozgu przechylaja szale na swoja korzysc, a i robi sie coraz cieplej. Nie jest wiec za dobrze – trzeba podjac jakies taktyczne decyzje.
  Pozdrawiam samego siebie, bo to tez jest mile.
  Zobacze co sie dzieje na ulicy, przy mojej bramie……… .
  Ostatnio trafilem na kolegow z Norwegii i z daleka zapewnialem, ze juz nie pije, ze nie wytrzymam wiecej, ze juz nie moge, ze musze cos zapisac………. lubieja przeczytac, wiec odczekaja.
  Po grupowym wyrazeniu wyrazow ubolewania, wspolczucia na granicy kondolencji ustapilem „No jo a macie cos?” i wrocilem po 3 tygodniach – goly i jeszcze wesoly.
  Nigdy nie wiadomo, czy to jest szef z roboty ( .. ty Niewdzieczny Zydzie, to po to cie zatrudniam, abym musial liczyc tylko na siebie – samemu?), wierzyciele, policja, polityk lokalny z KODu czy koledzy z kontraktow – zawsze konczy sie zle, dobrze jak tylko po kilku dniach.
  Nie wiem dlaczego, ale nie moge sobie przypomniec skad mialem Szapoklok i bialy szalik idac pod ludzki prad zdarzajacych do biur i szkol w poniedzialek rano w miom ukochanym Poznaniu – nikt nie pamietal.
  Tak niebezpieczne sa wyjscia po eurotoksyny – sorry neurotoksyny.
  Podobno 7 jest szczesliwa liczba.

 19. Nie mozna wyjsc trza odczekac…………….. moze minie.
  PIS wygral, gdyz otwiera wszystkim powszechniakom droge do karier.
  Wygrywa, gdyz rzeczywiscie usuwajac korupcje i ustanawiajac nadrzednosc karier Obywateli Polski nad reszta spraw staje sie partia nie do zastapienia.
  Dobrze, ale nikt o tym nie wie na wprost, to jest zaledwie w domysle, jako koniecznosc wysilku.
  Jeszcze raz, jeszcze mnoga, mnoga raz:
  Pilkarz postanowil zwiekszyc wysilek w drugiej polowie, ale trener go usunal z boiska.
  Po meczu, po wielkiej klotni trener zrozumial:
  „Jo, ale kto to wiedzial?”

 20. Np i wrocilem, Wrocilem do mojego ulubionego zajecia – Meine Klondike.
  Junior jeszcze „wschodniego planu” nie oglosil, jeszcze nie ma ogloszenia podzialu dzialek (psy zaprzegowe mi sie starzeja – co to bedzie?) mozna eksploatowac wlasne zloza – zapasy.
  No i wrocilo sie jakos, nie bardzo pamietam jak, ale co tam i tak zaniedbuje amerykanski styl zycia i kolegow .
  BMW nie ma kiedy kupic – plany sa, ale nie ma czasu na realizacje (tak jak w PIS) taktyczne decyzje podejmowane ad hoc zawsze dzialaja na korzysc zycia obok zawodowego a na niekorzysc auta – tak jak to w Kraju.
  Jest wyrazna kolizja: zycie kolezenskie i auto – craftera z Pyrlandii (przydalaby sie autonomia od warszawki) nie kupie, chyba ze na gazie rozwozic kolegow masowo. (w produkcji nie ma gazowego silnika CNG – skandal).
  Te taktyczne rozgrywki sa nuzace, nudne, a tyle mlodziezy czeka, aby robic kariery (az przytupuja stojac w miejscu) – PIS to blokuje, bo sam wszystko zrobi – nie ma publicznych wspanialych ogloszen na stanowiska – PIS to sam zrobi ciagnac za soba, jak ogon cala ta nieszczesna lopozycje nadajaca sie tylko do lopaty – PIS chyba planuje narodowe plany kopania rowow przeciwczolgowych jako meriolacyjne.
  Dlaczego nie wracalem?
  Zezloscilem sie na ta lopozycje, ze nie wnioskuja wprowadzenia 6 stopniowej skali podatkowej i ta roznice 200 € przegrilowalem – ja juz nie mam obowiazkow prokreacji zostala przyjemnosc i sens zycia a place podatku tyle samo co wdowa z trojka dzieci majaca obowiazek liczenia kazdego grosza !!??
  W praktyce oznacza to, ze za mnie placi ktos inny w tym dzieci – dzieci musza sobie ograniczac a ja moge pohulac jak imc Twardowski.
  Napewno placi tez czytajacy i dobrze, bo za glupote strategiczna trzeba zaplacic.
  Glowa boli na sama mysl, ze tyle pieniedzy musze przebalowac, aby nie zwariowac tak jak bolszewiki, aby nie spasc do poziomu lopozycji.
  Chyba trzeba apelowac do ich wyborcow o ile tacy sa.
  Apel do wyborcow lopozycji.
  PIS zamiata wami jak pies ogonem, ze mucha nie zdazy usiasc, gdyz wpuscil wasze osmiorniczki, przeciez nie liderow w dylemat (prawie jak areszt domowy):
  „Jezeli zrobimy cos dobrego, to utrwalimy wladze PIS, gdyz ich programy obejmuja kazda sfere zycia.”
  Nie sam program uwiezil was, ale bezposrednio ten dylemat.
  Czy po 9 miesiacach wasze osmiornice i osmiorniczki cos zrobily dla was? Tyle co dla nas.
  Zamiast wiezienia maja dylemat, wiec co moga zrobic?
  Na forach opowiadacie, ze jest was polowa narodu – jakos musicie sie pocieszyc, ale wiekszosc narodu pyta sie co robi ta wasza polowa – tylko szkody?
  Oglaszacie publicznie, ze szkodzicie tylko PIS i jego rzadowi i jego parlamentowi i jego wyborcom i sympatykom i reformatorom i uczestnikom – podmiotom ich pisowskich programow w tym dla dzieci, malych firm i emerytom a wiec takze zagranicznym inwestorom i emigrantom w czesci gotowych do powrotu.
  WYBORCY tej sejmowej bandy osmiorniczek – wieloglowych hydr nie sa wiezniami tego DYLEMATU.
  Sa was 3 grupy: ukrainska PO, banksterska RP i alimenciarska KOD:
  PO – Ukraincy musza cos ze swoimi zrobic np wewnetrzne prawybory do samorzadow i samej partii, gdyz musza miec tak jak pracujacy na zlecenie nasi – autochtoni MINIMALNA stawke na godny zarobek, urlopy i ubezpieczenia w tym emerytury i opieke zdrowotna. No chyba, ze wola ruskich agentow i konflikt o terytorium pracujac na czarno. To sory – tylko co zrobicie w wyborach samorzadowych – bedziecie za ruskimi zadac Przemysla? Moze na emigracji nie potrzebujecie tanich mieszkan i pomocy socjalnej, taniego transportu tylko potrzebny jest wam Trybunal Konstytucyjny i Rzeplinski nie znajacy teraz (!) obowiazujacego w UE prawa. Czy Rzeplinski i np Siemioniak ujal sie za wami nie bo to wszystko jest w programie Pana Kaczynskiego a sam sobie osmiorniczek nie bedzie „szkodzil” – my mamy ujmwac sie za wami, bo wym sie nie chce zainteresowac dzialalnoscia gaspromowskich agent w Polsce i w sejmie ?
  RP – Pan Janusz Szewczak spowodowal, iz gangsterskie banki, ich szefowie i inwestorzy musza oddac ukradzione miliardy z nielegalnych polisolokat. Teraz z nieslusznie naliczanych kredytow we Frankach, ktorych nikt nie widzial nawet Szwajcarzy.
  Wierni wyborcy RP chca klasc glowe pod prokuratorskie zarzuty (zagranicznych prokuratorow tez) zamiast starac sie o wolne miejsca po oszustach?? To sa wyzsze stawki a obowiazki to tylko: Tak lub Nie.
  Juz widze, jak broniacy sie miesiacami i latami oszusci na wyzszych stanowiskach broniac sie nie zrzucaja odpowiedzialnosci na nizsze stolki – powiedza wszystko, nawet z kim kradli jablka w dziecinstwie a drugie tyle dodadza. Wam jest potrzebny TK i zespol wespol Rzeplinskiego? Wy macie bronic sie przed PISem i nami, czy przed waszymi hydrami jedzacymi osmiorniczki na sniadanie a z powodu widocznej przeciez ciemnoty jedza z dzemem popijajac whiskey stworzona na wieczory.
  Nawet nie zauwazyliscie, ze w Polsce jest juz usankcjonowana AMNESTIA – jezeli w pore powiecie co wiecie i czego sie domyslacie – to w praktyce wielkich kwot do ilosciowo malego narodu macie otwarte drogi do kariery.
  Tak to juz jest – Wy sprzedacie albo was sprzedadza.
  Jezeli nie wiecie, ze swiadomie rozglasza sie glupstwa, aby przyjaciele z pracy donosili natychmiast, to samo pomiedzy malymi firmami a potem razem sie bawicie, bo nie ma to jak miedzy przyjaciolmi, to rzeczywiscie dajcie sobie spokoj, zapomnijcie co przeczytaliscie.
  Przeciez wiemy, ze wiekszosc was jest z Izraela (posrednio przez moskwe i bezposrednio) gdzie 80% ma wyzsze – dobre wyksztalcenie i zadnej szansy na kariere.
  Trafiliscie do UE, w ktorej jest powazny problem z kadrami zarzadzajacych – Prawdziwy Koszmar Darwina. Emigracje powinniscie zaczac od zapamietania calosci Zwyczajow i przepisow Prawa Ochrony Srodowiska nadrzednego nad nasza Ustawa Zasadnicza. Rzeplinski o tym nie wie- wespol zespol kontynuuja procesy bolszewickiego trzymania was na uwiezi, udajac, ze to przeciw PIS.
  JEDNAK JA CHYBA WIERZE W WAS, dacie sobie rade . tylko ktoremu prokuratorowi mozna zaufac? Na to tez sa metody.
  Nie wierze, aby Petru mial dostateczne zabezpieczenie finansowe na likwidacje wiedzy powszechnie funkcjonujacej w Polsce: komu on chce wmowic, ze zwalczacie PIS a nie nas i ze nas jest mniej niz polowa wyborcow?
  Komu to chce wcisnac – tylko wam, ale po to aby was sprzedac – zamienic was na gotowke. To jest tylko firma Consuldingowa zatrudniona przez ludzi, ktorzy musza teraz finansowac obalenie CDU i kanclerza.
  Jak tego nie widzicie, to wracajcie do domu – nic tu po was.
  W Polsce zeby zrobic kariere, trzeba byc Cyganem z Ukrainy, ktory przeszedl na Judaizm majac rodzicoew z GRU i z wujka lub ciccie w Brukseli wspolpracujacych z oligarchia gaspromu. Cos tak jak ja lub Petru…………………………………….edytor melduje brak Tinty – brakuje cioci/ty z PSL na zakup porzadnego zapasu atramentu.?
  KOD? – to jest ofiara braku nadmiaru pieniedzy na gwaltowny wzrost emerytur spowodowana przez szkodnikow z PO i RP. Ofiara dylematu – wiezienia wieloglowej hydry z PO i RP jest KOD.
  Powstal, wiec na koszt dzieci , na koszt systemu alimentacyjnego – to ci jest wieloglowa Hydra, jak Smok Wawelski.

  / Rzad wiadomo nie ma czasu, bo musi walczyc z opozycja rozklejona na scianach sejmu./

 21. /Zabojstwo Immama w NY – niezalezna.pl/
  „stefan | 14.08.2016 [09:32]
  „”turcy mają długie rączki -erdogan ? coraz więcej prowokacji gliwickich -pucin””
  Putin wygarnal zloza pod Krymem prosto z rak Turkow, bo Ukraina ma problem z patriotyzmem i kultywuja za pomoca putina agentow straszna historie UPA.Erdogan dostanie w zamian rurociagi z tych zloz.
  Dobrze ze u nas ze zloz to brakuje nawet wody – mamy szczesie, bo wiecej mozna zarobic na eksporcie technologii dywersyfikacji, oszczednego zapotrzebowania i odzysk energii jest jak prawdziwa kopalnia.
  Do koncowego odbiorcy dociera zaledwie 20 % a mamy systemy otwarte, wiec energia – ta resztka ktora dociera nie wraca wg zasad termodynamiki, lecz ulatnie sie trwale.
  Ja to bym chcial siegnac po 12 mln Paryz i 12 mln Londyn – odzyskanej energii i paliw starczyloby dla mojej ukochanej….na razie cierpie za miliony kochajacych.
  /Polska jest jak piekna kochanka trzeba ja kochac a nie rozumiec. Naprawde jest ciezko.

 22. Pan Ziobro chyba musi sie troche przebarwic jak kameleon i wystepowac w roli obroncow wyborcow z Nowoczesnej – Petru zginie jak firma Consultingowa bez klientow.
  Pan Zbyszek za malo spopularyzowal, ze przed sadami i prokuratprami bedzie bronil zwyklych zjadaczy chleba wykonujacych prace dla oszustow np sprawy frankow, ktorych nigdy nie bylo a pomimo to w nich udzielano kredytow.
  Ta sprawa swiadczy o tym, ze mieszkania byly budowane po kosztach odpowiednich do zarobkow a ceny byly zachodnie 6 razy wyzsze – nigdy nie bylo zadnych kredytow oprocz zmowy rzadu PO z devoloperami i nieuczciwymi bankami – niueczciwym zarzadem.

 23. Blog Pana Kuzmika – „Przeciwnicy ustawy przeciw spekulacji ziemia udaja, ze nie wiedza jak to wyglada na zachodzie UE i mowia, , ze Polakom ziemia jest niepotrzebna, ze jestesmy w UE wyjatkiem, mozemy istniec w powietrzu

  Generalnie wyrywajac obrot ZIEMIA i LASAMI z rak spekulantow (glownie zagranicznych) stalismy sie bogatsi a to daje nadzieje, ze ci wyborcy walczacy ze spekulacja odzyskaja dla kraju HANDEL i mozliwa bedzie odbudowa naszego, polskiego PRZEMYSLU.
  Sprawdzily sie slowa Hipolita Cegielskiego z czysow zaboru Pruskiego:
  „Narod bez wlasnego handlu, przemyslu i ziemi nie istnieje.”
  SPEKULACJA wynikala z KORUPCJI – likwidacje korupcji do poziomu najwyzej – najdalej rozwinietych krajow – najbogatszych, w ktorych prezydent musi zrezygnowac ze stanowiska z powodu podejrzenia otrzymanie sniadania za 400 DM, jest jeszcze bardzo dluga, wyboista i dziurawa droga.
  Ta droga przypomina stopnie drogi pstraga pod gore strumienia z czekajacymi pulapkami i roznymi chetnymi na dobry apetyczny kasek (kto nie lubi miesa pstraga – nie ma takiego).
  Ciekawe sa proporcje wsrod wyborcow.
  Aby dostosowac Konstytucje do potrzeb – do uzyskania warunkow obrony drogi postepowania i wlasnosci potrzeba 2/3 poslow.
  Jednak 2/3 wyborcow chcialaby odpoczac, korzystac natychmiast ze wspolnego bogactwa – Polski i pracy Polakow.
  Jest na to sposob, gdyz prawdziwe elity to zaledwie 5 % generacji.
  Nastepne 9 % to nasladowcy ustawicznie poszukujacy nowosci i technologii.
  14 % to ludzie nie lubiacy za bardzo odstawac od czolowki.
  Taki jest podzial w sejmie z przewaga „reformatorow” o dalsze 10 %.
  Nadmienie, ze podstawa sa badania wsrod rolnikow, wielokrotnie powtarzane jako grunt dla kosztownego marketingu – wsrod naukowcow ta powtarzalnosc wynikow wywolala zdziwienie.
  KORUPCJA wspomagana mozliwosciami spekulacji powoduje blokowanie rozwoju elit, az do stanu, w ktorym „skorumpowani” tworza wlasne niby elity – Elity Korupcji np Karnowski nawoluje pozostale 50 % do przewrotu.
  Nawoluje „Pstragi”, aby zostaly w jego stawie-bagnie korupcji zanieczyszczonym do granic niemozliwosci, bez szans przezycia.
  Po ilosci urzednikow i przedsiebiorcow korzystajacych ze swobody spekulowania dostawami energii i jej kosztami – 7% mozna ocenic, iz karnowski odwoluje sie do okolo 40 % nieswiadomych bogactwa Polski, osiagnietego dosyc niespodziewanie (wiekie szczescie), ale pragnacych odpoczac, nie walczyc, nie uczyc sie zbyt intensywnie i kosztownie, tak sobie spokojnie zyc korzystajac z programow rzadu (500+ i mieszkanie +) – korzystac z ogromnego potencjalu Polski, dbajac o rozwoj rodziny, otoczenia spolecznego i jako pracownicy o prace i jej jakosc ( w tym akurat Polacy sa perfekt w calej swojej masie).
  Akurat patologiczna korupcja myli sie: uwzgledniajac programy Pani premier dla rodziny, dla aktywizacji zawodowej kobiet Polska nie majac 30 % bogatych nie muszacych pracowac, staje sie krajem o procentowej przewadze pracujacych.
  Argumenty skorumpowanych i ich nielepszych sojusznikow, ze nastapila likwidacja strukturalnego bezrobocia w wyniku ich wczesniejszej korupcji powodujacej likwidacje przemyslu i zadluzania kraju jest jedna z tych IdiotenBzdur zielonej wyspy (np Polacy wyjezdzaja masowo, bo na swiecie jest wielki kryzys a na to jest sposob kupujac Pendolino).
  Polska ma prawie 30 mln aktywnych zawodowo, bez uwzgledniania emigracji i Polonii!!
  Wychodzi, ze programy wspomagajace kobiety spowodowaly nagly spadek oficjalnego bezrobocia. Brak tej pomocy a nawet perspektywy uzyskania pomocy dla rodziny powodowal bezrobocie i prace o beznadziejnie niskich pensjach.
  Argument, ze patologiczna korupcja spowodowala rozwoj stanowisk pracy jest odwrotny – nagly sensacyjny odczuwalny spadek bezrobocia spowodowala wlasnie likwidacja jednej z wielu patologii. (brawo rzadzacy!).
  Karnowski ze strachu naglasnia swoj przypadek, co wydaje sie oczywista glupota, ale jest tylko tym, ze zlodziej, skorumpowany urzednik jest falszywy, nie ma prawdziwych przyjaciol, o ktorych musi dbac – nie ma takiego przymusu moralnego.
  Innymi slowy – jak pozostanie „nietykalny” tak jak zlodziej wypuszczony z komisariatu, bez oficjalnego sledztwa, staje sie dla srodowiska niebezpiecznym donosicielem (przypadek Bartoszewskiego z konspiracji, Walesy – nagle ucichly ataki – gut, niech spisze wspomnienia, nazwiska, adresy, ale terza „mow prawde”).
  POLACY w calej masie, bez nachalnej propagandy rzadowej (im mniej tym lepiej) odczuwaja, (niestety tylko odczuwaja), ze polska wspolnota majac ziemie, lasy, handel i elity (skromne i pracowite) uzyskala dla swojej aktywnosci (troche sensacyjnej ilosciowo – mamy z roznych wzgledow podobna ilosc pracownikow co dwa razy wiekszy narod) potezna i aktywna podpore – zamiast korupcji.
  To jest trudne do przyjecia?
  Nagle mamy podobna ilosc pracownikow co potezne Niemcy, uwzgledniajac emigracje.
  Dzieki naszym Paniom, szukajacym pomocy w rozwoju, nagle nie do zbicia staje sie swiadomosc, ze mamy potencjal rynku pracowniczego o wielkosci i jakosci znaczacej globalnie.
  Dowod – Wladze WB doszly do wnioski, ze bez naszych pracownikow ich gospodarka nie istnieje – juz nie istnieje. Jeszcze sobie kombinuja i targuja sie jak nienormalni, nietutejsi, ze bedzie zachowana Unijna Swoboda Pracy jak odwrotnie miliony Brytyjczykow beda mogly pracowac w UE – dojsc do takiego stanu szoku (jak karnowski) – miliony bezrobotnych brytoli w Polsce – logika powala z nog, tak jakbysmy byli ich skolonizowana kolonia w Azji. Przyjma miliony uchodzcow z biedy i skieruja ich do nas na zasilek, ktory zabrali naszym rodzinom – o Matko.
  Unijne zasady swobodnego przemieszczania sie tak, ale bez rodzinnego dla dzieci – mozna sie zalamac, jak te ich elity pracuja nad soba.
  Zestawiajac ich mozliwosci intelektualne z rytmem pracy naszego rzadu, z mozliwosciami intelektu Polakow, wyborcow – naprawde mozna sie zalamac.
  To gdzie my bidoki zesma sie pchali, komu oddalismy fabryki – nastepnej bolszewi (poziom rozni sie tylko od ruskiego 8 $ na miesiac do 300 € – alesma sie nacieli)
  Oni nie potrafa zarzadzac taka masa pracownikow – ich mozliwosci sa takie jak argument – wyjdziemy z UE i nie bedziemy wplacac kilku mld rocznie na wyrownanie szans, ale chcemy korzystac z rynku pracowniczego, ze spec uprawnien dla firm w Polsce, bo mamy bezrobotnych. Masakra.
  Narzucja sie 2 sprawy:
  – Chca wysylac posrednio tez, swoich bezrobotnych za 10 tys € do polskich oddzialow placacych podatki w Angli, do Polski, gdzie prace z radoscia za nich wykonaja tubulcy (Polacy) za 1000 €.
  A moze ja wole pojechac do nich na tych warunkach i niech za mnie tyraja lokalni „murzyni”, moge zgodzic sie na 2 tys €, ale bez rodzinnego a wiec brutto!!! Chamy i glupcy.
  Tak zarzadzaja swoim rynkiem bezrobotnych a wiec potrzebuja menedzerow – my tez, jak mowi minister Wrzeszczykowski.
  Biedaki, nie zauwazyli, ze w wiekszosci polscy pracownicy remontuja ich starocie – anglik z Hindii siedzi w sterowni przy komputerze, bo wyksztalcenie i staz dostal za darmo, lub pochodzi z bogatej hinduskiej rodziny a imigrancji biegaja w maskach po instalacji klejac wszystko wciaz na nowo i musza byc naprawde dobrymi specjalistami sinymi fizycznie i psychicznie, bez wiekszych aspiracji.
  Jo, ale sprowadzajac rynek pracowniczy do tego poziomu tworzy sie bezrobocie, bo ja np nie mam ochoty, mam dwie lewe rece, jestem automatykiem, mechatronikiem i dzieki mojej pracy w sterowni moge siedziec, bo reszte zrobi system wielokrotnej kontroli i automatyka, jak w samolocie.
  30 % albo wiecej jest za bogatych, aby sie tym zainteresowac a bezrobotni twierdza, ze nie potrzebuja zastepowania ich niedolestwa (totalnego jak moje dobrze udokumentowane z powodu zasilkow).
  – Z powodu tej jakosci zarzadzania (poszczegolni ludzie, menedzerowie nie sa winni) pomiedzy naukowcami a masa pracownikow powstala znaczna luka i rozszerza sie powodujac wyjazdy sredniego pesonelu inzynierow i technikow.
  Ta luka spowodowana jest dyskryminacja i protekcjonizmem wobec naszego rynku pracowniczego.
  Brexit jest faktycznie przeciw nam – ma byc po staremu a wiec my w calosci nie mamy wiekszej wartosci, jest nas stosunkowo malo i niewiele potrafimy.
  Jednak ta wielka dziura w automatyce, w robotyzacji wymaga 1-go bezposrednioproduktywnego na 8 w uslugach.
  Jest, wiec nas wystarczajaco duzo na te 500 mln (srednia 48 lat i wiecej umiera niz sie rodzi). Mamy dostatecznie duzo inzynierow i technikow a zaplecze spoleczne mozna juz uznac za podobne do krajow najwyzej rozwinietych – np Zachodnie Niemcy.
  Jezeli wladze UE bronia skorumpowanych w Polsce i ukrainski system Oligarchi, to wg tych proporcji sie naturalnie rozpadnie.
  Generalnie nam to odpowiada, gdyz dla zaspokojenia potrzeb przemyslu np. chemicznego na calym swiecie na robotyke lub instalatorow jest nas za malo.
  Luka w robotyzacji w UE bedzie sie powiekszac a nasze mozliwosci takze, ale na swiecie – np zaklady Du Ponta (200 wielkich oddzialow) potrzebuja na wczoraj modernizacji.
  Na swiecie mamy drugie tyle polonusow i przyjaciol.
  Tracac mozliwosc skutecznego zwalczania korupcji – stracimy ziemie, handel, perspektywy rozwoju naszego przemyslu i budzetu panstwa i inzynierskie elity.
  Przyjacielskie elity fabrykantow z Bawarii zostana sam na sam z brakiem pracy dla uchodzcow i z bilionowymi kosztami asymilacji prostych pracownikow – pracownikow pozbawionych inzynierow, technikow a takze wiedzy spolecznej i wiedzy o wartosci demokracji.
  Bawaria, CDU wiaze nadzieje z jakoscia nastepnego pokolenia imigracji.
  10 urodzonych juz w Niemczech i jeden polski Vorrichter – danke.
  Wymagania tego przestarzalego technologicznie przemyslu sa tak Idiotycznie Wielkie jak sam przemysl z zasada, ze jak nie bedziemy dobrze pracowac, to nie bedzie pracy – Chinska teoria, ktora zademonstrowal Camerun jak mowi cygan balcerzaka – nie ma na rodzinne, bo nie ma pracy dla naszych bezrobotnych a wiec nie ma na zasilki, „powinniscie pracowac w japonkach i bez chelmow, bo przeszkadzaja w wydajnej pracy.”
  Wladze UE chca powstrzymac w Polsce walke z korupcja, rozwoj robotyzacji i zatrzymac rozpad.
  Jak?
  „Oddanie Ziemii, lasow, handlu, rezygnacja z przemyslu i rozwoju polskich elit, da UE szanse na zatrudnienie min Polakow”
  Obnizka zarobkow, kryzys demograficzny, kryzys edukacji, znikanie funduszy i emerytur, wzrost kosztow emigracji i bezrobocia, wyludnianie malych miejscowosci, wysokie koszty paliw i energii a wiec takze brak mieszkan jest szansa UE na robotyzacje i spadek kosztow” O Matko.
  Tymczysem rzeczywistoscia jest, ze polska dyskusja przeradza sie w dyskusje przed wyborami w Niemczech – fora zapchane sa ruskimi prowokatorami – budowa ruhry ma ta uwage rozpraszac.
  Doszlo juz do tego, ze publicznoscia alimenciarza sa turysci – lewacy z zachodu – sponsorzy a nie mozna przyjrzec sie firmie consultingowej Petru, bo jest jego zony. ???? Ciekawe, ze wg Schulza (SPD) taki lobbizm jest konstytucyjny i oni wiedza najlepiej, ze w Polsce Rzeplinski broni nas a jakos nie bronil dotychczas a wrecz odwrotnie.
  Wg Rzeplinskiego udzial firmy consultingowej w pracach parlamentu jest zgodny z Konstytucja.???? !!!!
  Jest to totalna masakra:
  Polska Ustawa Zasadnicza podlega Unijnemu Prawu Srodowiska (prof Genowefa Grabowska) a wiec ochrona bolszewickiej korupcji – ubecji w Polsce jest zgodna z zasadami UE – zasady wladz UE to jest korupcja: pieniadze sorosa i gaspromu.
  Polscy pracownicy w UE sa zagrozeni, ale korupcja w UE a to zagrozenie mozna jeszcze usunac nie czekajac na kleske skorumpowanych wladz – jo !, jak SPD dojdzie do wladzy to Schulz bedzie juz nieskorumpowany a Vorhoffstadt zwolni sie z gaspromu bez odprawy w milionach i soros juz nie bedzie gral na zyski z kryzysu i nagle przemysl dostarczy technikow w dostatecznej ilosci.
  To juz bylo!
  Gdzie jest teraz propolski Schroeder? A Borroso?
  Schulz na spotkaniu wyborczym podaje, ze „wszyscy narzekaja na dominacje Niemiec a tymczasem w Serbii jest 50 % bezrobocie.”
  Tak, ale na Balkanach pokolenie znajace jezyk niemiecki odchodzi – 40 latek, instalator nie zna niemieckiego i oblewa egzaminy z rysunku – izometrii a reszta to staruszkowie – usunieto wplywy rusko ukrainskiej mafii, ale przy okazji odcieto sobie glowe, albo glowe od rozumu i rak (jak kto woli.)
  Czy wyborcy z b. DDR wiedza, ze ta niechec do modernizacji ogarnela cale Niemcy??
  Problem „uchodzcow” to jest walka o wladze. Posrednio o wladze nad polskim rynkiem pracownikow.
  To tworzenie problemow z nadwyzka powoduje wzrost kosztow i pomimo slow Gaucka, ze nie jest zle – juz milion € na urzadzenie siebie i rodziny nie wystarczy a nastepne pokolenie nadal nie bedzie mialo spadku, sami beda sie wszystkiego dorabiac.
  Jakie szanse maja potencjalni inwestorzy w tak wysokich kosztach, podnoszonych dodatkowo inwestycjami typu Ruhra?
  Decydujac sie na prace w NRF, na nauke jezyka tez dokonuje sie jakiejs wielkiej inwestycji.
  Tak, ale teraz, jak nasz program Mieszkanie + jest zmodernizowanym programem np BHW Postbanku umozliwiajacym odbudowe Niemiec po wojnie, to czego bedziemy uczac sie od sasiadow w masie 30 mln pracownikow? Przyklad skutecznosci 500+ – 99% miejsc w hotelach zajetych. Ta branza posrednio wykorzystala program, inne np ubezpieczen spia, bo to i tamto a od posla Janusza Szewczaka wiemy, ze menedzerowie sa umoczeni po uszy (np polisolokaty) i umoczyli takze inwestorow z Polski z zagranicy – nie tylko oszukanych klientow.
  To juz jest tak jak z tymi brytyjskimi elitami – nieogolony, a wiec wg naszych norm niedomyty osobnik ma ich bronic, bedac ich twarza.
  KE ich broni podajac, ze KE nie jest takze skorumpowana – inwestorom tych firm i czesci bankow podaja, ze nie sa skorumpowani, ze wszystko jest w porzedku wg Prawa Srodowiska UE:
  To sa elity UE – w Polsce wystarczy zawodowka i troche internetu, aby wsciec sie na takie rozumienie warosci prawnych, do ktorych dazylismy jak cma do goracej lampy.
  TO SA NIEUDACZNIKI.
  Oni tak jak nasza lopozycja nawet nie maja sklonnosci do modernizacji nawet swojego zachowania – logika obrazaja nawet Kijowskiego, Petru, Kopacz czy tez jej wtornika.
  Dlatego Petru ma taki jakis usmiech – pozytywna zmiana z miny goscia z klopotami z lodbytem i przewodem pokarmowym – Lopozycja zwiera szeregi zwieraczy w walce o zachowanie bolszewickiej walki z pradziwymi elitami – stalin nawet przed wojna wycinal po prostu w dowolnej ilosci – cial i nie dyskutowal.
  Nasza demokracja wg ich slow przechodzi na strone stalina, bo musimy bronic sie przed skorumpowanymi wszami z tamtych stron.
  Sa tak bardzo rozwinieci intelektualnie (a zarzadzaja UE), ze nie rozrozniaja elit (elit od jelit przewodu pokarmowego – gruba kiszka jest dla nich cialem demokratycznym)- rzeplinski jest dla Luksemburga wiodaca postacia w zapewnieniu demokracji i praworzadnoesci – dlatego widzac jelita jako elita szybko ota 3 wladze zlikwidowali.
  Jelita UE maja wiec juz powazne sukcesy: likwidacja TK w Luxemburgu, breksit, Grecje z Idioten wladza, Turcje, kryzys bankowy w Italii o podlozu spolecznym, Balkany bez pracy i edukacji.
  Utrudniaja spokojna i rozwazna walke z korupcja (karnowski jest tez elta) w Polsce, grozac wywrotowcami z kodu i reszty dziadostwa, chca wywolac kryzys takze.
  Dlaczego?
  Prosze zwrocic uwage na wystawianie Pani kanclerz na nadmiernie eksponowana pozycje – „lider, ktory nie dal rady a przeciez zarzadza cala UE na wprost” !!?? Dobre, ale nie dla przecietniakow.
  To zatrzyma odplyw kadry technicznej? – W Irlandii jest problem lepiej widoczny: 30 % Australijczykow ma pochodzenie z Irlandii a wiec odwrotnie emigracja mlodziezy jest latwa – musza politycy dbac o nich w pierwszym rzedzie.
  TAKIE TAM SOBIE ROZWAZANIA a wyszlo zabawnie: w UE o wszystkim decyduja pracownicy a nie wladze – mozna sie ubawic na trzezwo.
  Albo odwrotnie: upic sie na wesolo w trakcie dyskusji.
  He he he…….. Na Zdrowie!
  My codziennie pokonujemy wszelkie granice i dzieki temu mozna je bylo zlikwidowac a Schulz z obcymi mediami walczy z nami, aby stworzyc jedno panstwo zamiast Europy?? To sie da zrozumiec na trzezwo? Watpie.
  Rzeplinski nie jest urzednikiem tym bardziej polskim ani politykiem juz wogole polskim – jest wiec zwyklym piardnieciem, smrodem bolszewi a wladze wielkiej UE go bronia – co wiec bronia?
  To mozna pojac na trzezwo?
  Zamknac smrodu z UE tez nie mozna, bo UE moze na nas nalozyc sankcje – jakos nie wyjasniono jeszcze jakie i do czego im ten smrod potrzebny?. Moga najwyzej oglosic bankructwo.
  Moze na trzezwo ?:
  Brak robotyzacji, bo brakuje pracownikow a uchodzcy to milion razy milion € powoduje wzrost kosztow a wiec odplyw pracownkow z UE – wlasnych pracownikow powoduje mierne zyski z eksportu np do Chin i odczuwalny wzrost podatkow.
  Moze to… bez dobrego trunku i przyjaciol? „Dobre trunki sa szkodliwe”:
  Drobni skorumpowani wyborcy bronia swoich skorupowanych liderow (liderow korupcji), bo sie boja, bo tak mowia koledzy ich liderow z UE, walczacych o wladze, ze musza sie bac (chyba kociaka Pana Kaczynskiego na emeryturze).
  Wg karnowskiego, ktory pomylil pudelka po butach zony ze swoimi (ciekawe ile tych pudelek maja za granica?) nalezy bac sie Pana Zbyszka, bo jest jak czarna pantera – dziki i instynktownie niszczy wszysto i wszystkich, czesc zjadajac bez popicia.
  Hoffmann z zona probowali to rozgrysc na konferencji dot. finansowania rozwoju zasobow ludzkich w Polsce, ale ……….. cos poszlo nie tak.
  Przez obce Europie media Pan Kaczynski bawiac sie tabletem uznany jest za jednego z najgrozniejszych dyktatorow tego swiata – prawie jak cezar.
  Ciekawe i niewyjasnione jest czy lubi sobie dziabnac np do kocura? Kukiz mowi, ze przeciez to jest nie do wytrzymania – w domysle na trzezwo. Panie Kukiz a ma Pan cos, jest kilku chetnych i dlugi wohenend przed nami.
  Putin przejal zloza na Krymie wielkim, kosztem spolecznym a ruhry sa puste, bo najwiecej wegla jest w weglu a wodoru w wodzie a globalne bezrobocie jest jak oceany.
  Brakuje ludzi do robotyzycji a sciaga sie ludzi na socjal, bez kwalifikacji, do prostych prac, w ktorych nic nie potrzeba oprocz sily, zdrowia, zamordyzmu i niskich plac.
  Na panike najlepsza jest dobra szkocka orenzada – wyprobowano.
  Podobno w Szkocji jest polska wytwornia wodek – musieli zmienic produkcje, bo nasi nie ucza sie szkockiego a tak jak przy Europejskich patentach latwiej bylo zmienic produkcje niz tlumaczyc wszystkie dokumenty – licencji, tez na potrzeby sadow.
  Patenty EU nie sa wydawane w j. 30 mln pracownikow od sasiada, co powoduje latwiejsze pozostawienie rodzimych wzorow uzytkowych i patentow w rodzimych lapkach – ilosc i jakosc jest imponujaca.
  Podobno sami tego chcielismy sprzedajac przemysl za zlotowke, bo „jestesmy patrioci idioci.” – blizej nam do putina niz do UE – potegi nowoczesnej i petru petrowicza gaspromowicza.
  Czas to powiechrzownie konczyc i udac sie grupowo na zwiedzanie lokali tego przygranicznego miasteczka Zürichu.
  Ciekawe jest zawsze czym to sie teraz skonczy, zalozenia sa sluszne i prawidlowe…- jak zwykle ……… .

 24. Teraz za pomoca wspierania korupcji i obrony skorumpowanych lotrow, wlasnie przeciw elitom za pomoca „dotacji”.
  Ta znienawidzona antypolska administracje znamy i jej rozwoj takze ilosciowy z kosztami.
  Wiemy mniej wiecej, ze te dotacje nam wychodzily na zero, tarcilismy caly czas, nie tylko pieniadze, ale takze elity, rozwoj administracji i firm.
  Ciekaw jestem jak wygladal bilans dotacji ze strony UE – to jest tajemnica handlowa?
  Ta druga strona dotacji jest utajniona?
  Kopacz mowila juz o bilionach wyslanych do Polski !!!!
  TAK!?
  W B nie chce wplacac kilku miliardow ???? a wiec skad te biliony niby wydane w Polsce sie wziely??
  Kto wplacil te biliony do kasy UE?
  Dotacje sa tylko forma organizacyjna – prawna, aby wymusic stosowanie norm spolecznych i demokrytycznych UE
  (Prawo Srodowiska – prof Genowefa Grabowska)
  To co bylo dobre naprzyklad zabraklo Ukrainie to juz jest chyba przeszlosc i to jest podstawa atakow KE, bo zasad prawa tak np jak zakaz odbvierania dzieci z ubogich rodzin to oni teraz moga uczyc sie od nas – i powinni!!
  To ujawnienie prawdy, ze nasz rzad i spoleczenstwo nie potrzebuje ich nadzoru powoduje histerie i dziwne zachowania.
  Odpowiedz jest w bilansach dotacji i obrotow w handlu z dwoch stron.
  Jezeli prawdziwy rzetelny bilans pokaze, iz powinnismy my teraz pomagac Portugalii, Hiszpanii i innym biednym w sensie rozwoju spolecznego, krajom tak jak Grecji (16 mld pozyczki wzietej zywcem z OFE)to nasz rzad ma obowiazek domagac sie dla nas rownego statusu placacych do UE.
  Bylaby to jednak kompromitacja systemu wladz UE i koniecznosc zmian wg naszego wzorca z naszym udzialem zamiast dyskryminacji np w systemie patentowania, bez jezyka polskiego.
  Jest kilka ciekawych metod, aby przywrocic ich do rozumu.
  Jedna jest doprowadzenie ich GWALTOWNIE do desperacji – wpierw uspokoic a potem zmusic do myslenia.
  Do tego w kraju potrzeba troche obnizenia lotow zbyt silnej demokracji.
  Jest program mieszkaniowy pani premier.
  Jednak wraz z protestem do wtracania sie mozna grzecznie poprosic o pomoc we wdrozeniu programu – oplacenie menedzerow zachodnich konernow potrafiacych zatrzymac wwzrost kosztow – tak jak stalo sie w 2007 – mieszkania drozsze niz w Berlinie.
  Ja mam za granica ten sam problem.
  Musze bardzo uwazac aby nie urazic kolegow majac wyzsze kwalifikacje i wiecej doswiadczenia – w zamian widza mnie jako kogos waznego, chociaz na wyzsym stanowski narobilbym wiele roblemow.
  Co mi zostalo oprocz udawania, ze dalbym sobie rade?
  Bardzo chcielismy i udalo sie wyskoczylismy przed szereg – co zrobic jak stalo sie? jakos se trza radzic.
  Co sie rusze to tak jak Lewandowski – bariera z ludzi – jakbym byl madrzejszy, silniejszy i wiecej umial, ale jest jak jest – od ruskiego okupanta nauczylem sie troche technologii i klac Lot blac.
  Z tym moge wyskoczac na piwo……
  Zycie moze jest dlugie, lub nawet przydlugie – w sensie dlugosci, ale wszerz i wzwyz ta przestrzen jest jak waski tunel po weglu koksujacym – trza jakos na kolanach nadazyc za kombajnem na glebokosci 600 m jak w kopalni Lenin.
  Czy ktos mowil, ze bedzie lekko i bez bolu?
  Bulu czy bolu, bom w tym wyscigu chyba mnie cos umknelo.
  Koles swietny mechanik i rownie wielki pijak robiac cos na kolanach mowi: „Cale zycie na kolanach – taka praca”.
  Po jakims czasie szef wsciekly: ” Dawno go chcialem zwolnic, ale nie mam sily jak prosi na kolanach – miekkne. Sami go zwolnijcie, sprobujcie- he he”
  „Jo szefie, ale my prosimy aby go szef nie zwalnial, naszego kolegi”
  „No to wszyscy na kolana, to go nie zwolnie…”
  Chetnych nie bylo, wiec w firmie zapanowala perfekcja, wszyscy caly czas byli szczesliwi, nie bylo bumelantow……..
  Tylko szef z nas sie smial, byl jakis taki lüstig
  O co mu chodzilo, tego nie wie nikt.
  ———————–
  Jeszcze trzeba rozwazyc sprawy z punktu wojny protestantow z katolikami powodujacej smierc 60 % ludnosci Europy.
  Np dlaczego w UE nie jest uzywane Esperanto?
  Bo wymyslil je katolik i to z Polski.

 25. /Wielka Brytania wplacala zaledwie kilka mld rocznie – skad pieniadze na tak wielkie dotacje w niby setkach mld?/
  Mozliwe jest, ze „dotacje” sa tylko z nazwy dawaniem pieniedzy – forma jest bardziej skomplikowana a PO doszlo do wladzy natychmiast po wprowadzeniu dotacji ??
  Sztuczna partia?
  To byl zwykly propagandowy pic na wode PO (obcej nam partii) – pieniadze wplywaly, ale ich nie bylo – byl propagandowy balonik spekulantow i oszustow z PO i PSL. Omal nie stracilismy ziemii i lasow za nieistniejace pieniadze.
  Teraz jak jest mozliwosc rzetelnego zaiwnestowania przez rzad PIS, to dotacje okazuja sie tylko sztuczka ksiegowania.
  Z powodu $ 220 Konstytucji, PO wplacalo realne pieniadze z duzym kosztem a otrzymywalo dodrukowane – sprawy placenia na znikajace polisolokaty i franki, ktorych nie bylo sa wlasnie czescia tych sztuczek zadluzania Polski.
  PO zostawila w spadku dlugi wieksze niz byly dotacje liczac w gotowce.
  Dlugi musimy splacic realnym pieniadzem.
  Wlasciwie w te dotacje, w te dawanie pieniedzy nikt nie wierzyl.
  Wydawanie posrednio prawdziwych kazdy widzial.
  Trzymanie krotko za pomoca wspierania samych swoich, kazdy odczul.
  W sumie ujawnienie tego przekretu byloby prawdziwym wielkim osiagnieciem !
  Wpierw balem sie reakcji innych niezdecydowanych wyborcow i propagandy wywrotowcow – te niby dotacje to ich narzedzie zniewalania i grabiezy.
  Nastepnie zrozumialem, ze jestesmy tylko zakladnikami naszych wyborcow i nic wiecej.
  O Polske nie musimy sie martwic, wyborcy dadza sobie rade, tym bardziej, ze kazdy z bylej PO i PSL bedzie uznany za oszusta, wspolpracownika i wspoludzialowca obcych interesow.
  Od nich oddziela sie ludzie z gruntu propolscy i to chyba w pore, chyba nie sa glupcami.
  W sumie jestesmy przyjemniaczki – skromne i pracowite.
  Jest emigracja – bedzie handel i servis na miejscu.
  Bedzie wiec komplet bogactwa:
  Ziemia, przemysl i handel. (lasy mozna ciac zyskami zastepujac podatki na potrzeby budzetowki a sa ogromne z powodu patologii – spadek PO oszustach.)
  Mozemy uznac, ze UE w Polsce odniosla ogromny sukces.

 26. Niestety, ale to juz ostatni post (tak jest zle) jak ostatni odruch przed agonia, tak jak odcieta reka jeszcze drzy, jeszcze rozpaczliwie cos sciska..
  LIST OTWARTY wlasciciela Wytworni Pasiakow do Pani Premier – prosze wklejajcie gdziesie da, w toaletach, na dworcach, w urzedach…
  Wpadlem w czarna rozpacz – no nie tak!!
  Mialem nadzieje, ze z usmiechem oglosza przewidywane bankructwo systemu ktory odziedziczyli, masowe zwolnienia na urzedach i w samorzadach (oczywiscie tych podajrzanych o korupcje systemowa a wiec POSLDPSLPZPRSBUBPUPZUSNFOZN SDAPNowoczesna i KOD – mozna zaczac od konca.
  Przerazeni bankructwem jak w latach 30 USA wszyscy protestowaliby, ze przeciez jest dobrze, ze UE wspomoze i MWF i Bank Swiatowy a nawet Putin.
  Niestety!!!
  Ogloszon, ze wielkim wysilkiem pomimo NSDAPSPDPolicji SA i kodu z nowoczesna i sczetyna nawolujacym do przewrotu – ogloszono ze wsio budiet Okey.
  Moim zdaniem wybrano zbyt porzednych ludzi, za malo cwanych pomimo, ze bardzo zdolnych, szczerych do naszego bulu (bolu?) – znowu przerabalismy wybory.
  Deficytem zostalo tylko to co ukradziono u ZUS a moja Wytwornia Pasiakow (zalozaona jeszcze pod okupacja amerykanska) pomimo calego szeregu promocji — fabryka dzialajaca z powodzeniem przez 300 lat musi zwalniac pracownikow – utrzymala sie za Prusakow, przezyla Bismarcka, imigracje do USA, dwie wojny i bolszewikow.
  Koniec!!! – nastepne pokolenie bedzie szyc recznie: maszyny ida pod mlotek – nawet Komornik z mlodym asesorem jeszcze z przedwojennym etosem rozplakali sie, trza bylo ludzi pocieszac.
  Zeby to ktos z PO, ale wlasny najlepszy rzad zgotowal powaznej fabryce i jej zalodze taki straszny los?
  Toz nawet Karnowski kupil na wszelki wypadek – taka jakosc – Niemce nie biora, bo za dobre i za tanie wola szyc recznie w obozach – mowia, ze im sie zle kojarza a automatyzacji nie panimaju.
  Zaloga jezdzila po wioskach, agitowala za kredyty na PIS I Razem Pana Zbyszka – juz myslelismy ze wygralismy.
  Pani premier litosci albo jakies dotacje.
  Chyba to rzucimy, tego sie nie da pociagnac – moze jakies „pasiaki” w broszki, groszki, ciapki z kotkami???
  MOZE chociaz troche bankructwa?? Tak dla strachu.i podtrzymania nadziei w zalodze i rodzinach w sklepiku obok, w biurze turystycznym (przestawia sie na uchodzcow)
  PRZECIZ w Polsce jak rzad powie, ze jest dobrze to wszyscy beda sie bac, ze to propaganda – jak oglosi sie bankructwo, to i tak nikt nie uwierzy, zlekcewazy a wtedy zacznie sie naprawa,Panstwa Polskiego demonstracje kodu domagajace sie zakupu odpowiednich ubiorow za dotacje z UE.
  Niestety.

 27. / Podziekowania dla Pana Janusza za wyklady na temat: – szokujacy o KGHiM i nowego budzetu na 2017/
  Ciekawe czy Niemcy przyjma propozycje Pani premier, aby 100 mld spodziewanych kosztow asymilacji uchodzcow w ciagu 5 lat podzielic na wszystkie kraje UE wg ilosci ludnosci zamiast dzielic uchodzcow.?
  100 mld przez 500 mln ludnosci.
  Grecji trzeba bylo dac sciagajac po 1000€ 500mld na 500 mln mieszkancow UE a w tym przypadku za przysylanie emigranta KRAJ POCHODZENIA powinien zaplacic gangsterom i krajowi przyjmujacemu.
  Gangsterow wycieliby w pien juz na wejsciu i na miejscu a zamiast placic woleliby niechcianego goscia zabrac z powrotem.
  CO SIE STALO z pragmatycznymi Niemcami?
  Dlaczego nie moga zrozumiec naszej Pani Premier??
  Kraje w stanie wojny moga miec naliczany rachunek, jako kredyt a kraje wolne do natychmiastowej zaplaty.
  Zamiast podzialu obowiazkow na 27 krajow unijnych w tym „handlu” i wystawianiu rachunkow lacznie z krajami sasiednimi (przedostaja sie nawet przez Rosje) Niemcy objeli role ofiary i „przewodnia sile” w dzieleniu UE.
  ????????????????????????????????
  Co jest grane?
  Czy ktos widzial jakiegos chlopa w Polsce, do ktorego przychodzi niedolezny, choc mlody kon sasiada, nic nie robi a sasiadowi chlop jeszcze placi tak jak Niemcy ???
  Jak przylezie do kobyly fajny kon, to chlop go kupi a za dopuszczenie kaze zaplacic.
  Niemcy tlumacza sie PANIKA – nagle swiat sie zwalil na glowe.
  Wynika z tego, ze jest to wojna hybrydowa przecow NRF.
  To zaczyna przypominac Ukraine, kilka lat wczesniej i Niemcy sobie z tym nie radza.
  To juz bylo.
  Bezwzgledna walka o wladze wewnatrz a u nas TK i reszta to zaledwie odpryski tej bezwzglednej wojny (odlamki).?
  U sasiadow powinien byc wprowadzony stan wyjatkowy tak jak we Francji???
  Ta wojna Niemiecko – Niemiecka zaczyna nas juz za duzo kosztowac.
  Prosze zwrocic uwage co zrobil Schulz SPD majac juz wladze w UE wobec mozliwej wspolpracy nad problemem uchodzcow???
  Francja i W Brytania obawialy sie zjednoczenia Niemiec.
  Breksit i Stan Wyjatkowy – bo sluzby przegapily to i tamto????
  To juz bylo i jest wlasnie w TV niemieckiej chyba codziennie, ale sa to programy anglojezyczne – import.
  Sytuacja jednak wyjasnia sie.
  Wczesniej w dzienniku ZDF nie pokazywano kto podawal Robbenowi i z taka zloscia mowiono iz papa byl „w Polsce w Auschwitz”.
  Dzisiaj!! ze Robert Lewandowski o tak sobie strzelil 3 bramki dla wprawy demolujac Bundeslige – no i sezon zaczana sie ciekawie – bedzie bogato: nie warto zalowac na bilety, bo np w pilce recznej Polacy dofinansuja z hazardu i bedzie znowu odwrotnie.
  Biznes sportowy nabral obrotow, ze stworzy wir dla kasy. To prezes Bayernu potrafi, w tym przypadku Niemcy sa tak pragmatycznie, ze siedzial tylko w nocy.
  To jest wlasnie niemiecki dowcip: cale Monachium zylo procesem – jak to biedakow okradal z podatkow a on wieczorem bierze swieza pizame, majtki i idzie do wiezienia – rano Gut Morgen Deutschland.- kawe pije przy kiosku i czyta Bilda.
  Myslalem, ze bede uczyl sie zwyczajow, przepisow i jezyka a nauczalem sie niemieckiego bajeru: jak zobaczylem knajpe tylko dla Autochtonow, to natychmiast wlazlem z gadka (na trzezwo to chyba bym sie nie odwazyl), ze moj pra pra pradziadek byl imigrantem z Bambergu do Poznania, bo znal sie na kartoflach – dlatego nas nazywaja KartofelLand (Pyrlandia) Pyry – Kartofle po niemiecku a ja szukam korzeni, chce zrozumiec swoj charakter i opisac dla wspolnych potomnych.
  Tak sie zainteresowali, ze musialem prosic, iz normalnie pije tylko niepasteryzowane a po 5 wielkich jak wiadro niemieckich kuflach mam czkawke i wolno mysle.
  Wyjasnilem jednak zlosliwie, ze te rogi wikingow na kurtkach Harleyowcow przed knajpa sa pochodzenia slowianskiego (wikingow bylo za malo i arystokracja sciagala wojow ze Szczecina) – troche sie zdziwili,ale wyszedlem caly i w dobrym humorze – po slowiansku odprowadzili mnie do taksowki – tez z rogami.
  W taksi dodalem, iz pra pra musial dostac prawdziwe Polskie Konie pociagowe, bo niemieckie nie pociagnelyby polskiej Fury – moze pusta a ja w Niemczech musze brac auto na zeszyt – totalna dyskryminacja, pra pra w grobie sie przewraca.
  Wogole mam jakas wizje, obraz Pana Roberta, ktory z Juniorem i cala swita niemiecko -polskich ekspertow po otrzymaniu znacznego kredytu (wszystko jest w mld) zwiedzaja firmy w Bawarii szukajac ciekawego miejsca do inwestycji – przesladuje mnie ten obraz.
  Kilka mln technikow, kilka uczelni, kilka mld do zainwestowania za granica jako bezpiecznik dla inwestorow zagranicznych w Polsce (polonijnych i przyjaciol) moze zainteresowac Bawarczykow. Sama roznica kosztow w tej skali da zarobek obydwu stronom.
  Bawaria regionalnie moglaby wprowdzic program 500+ jako program Pani Kanclerz i zajac sie wyzem demograficznym z przyjemniscia jak Polacy.
  Tzn – do gwaltownej automatyzacji potrzeba ludzi i inwestorow a takze perspektywe zmniejszenia obciazenia praca.
  Tak samo do wprowadzenia tygodniowego rozliczenia zarobkow jako korzysci z cafryzacji, tak jak zapowiadano w Polsce. (Zapomniana obietnica – ciekawe jak rozlicza program 500+ jezeli miesiace roznia sie dramatycznie: w jednym miesiacu wakacje i rozpoczecie roku szkolnego.)
  Idea sluszna, ale filozofia dzialania filozoficzna.
  WPROWDZENIE programu 500+ jest faktycznie wprowdzeniem Stanu Wyjatkowego – opozycja poczula sie zgwalcona i tak im zostalo.
  Wprowadzenie programu tygodniowego rozliczenia zarobkow ze wzgledu na kosztowne patologie jakie sama opozycja ujawnila placzac nad skutkami 500+, bedzie dla administracji takim samym Stanem Wyjatkowym.
  Beda wiec spisywac zale na papierze toaletowym, bo nie umieja poslugiwac sie informatyka.
  Przy programie tygodniowek trza troche wiecej umiejetnosci niz pisanie obelzywych postow a mniej wielkich urzednikow, funcjonariuszy biednego panstwa (np wykradenie pesel).
  Panstwo musi miec szybka i aktualna informacje a oporni politycy, urzednicy, samorzadowcy musza zniknac, albo zniknie program 500+ tak jak fundusze FUS za PO.
  Procentowo te 20 mld dla dzieci rocznie – miesiecznie 2 mld i tygodniowo 100 Zlotych x 3,700 tys dzieci to kwota 370 mln.
  Liczac nauke i posrednia prace Polek te 370 mln mozna podzielic na 30 mln pracujacych to prawdziwy koszt programu jest 12 Zlotych tygodniowo na jednego pracujacego.
  Dlaczego ta niby polska opozycja ma z tymi kwotami problemy? Bo „swinskim ryjom zabrano spod nosa osmiorniczki” – niech wciagaja polskie zaby prosto ze stawu, niech polykaja prosto z wody jeszcze kumkajace – bociany moga a oni maja jakies swiatowe problemy, bo zaby sa za tanie dla lumpenarystokracji?
  Potrzebna jest jakas forma Stanu Wyjatkowego, bo opozycja swoje winy i wywolana interwencja wrogow z zagranicy zrzuci na rzad Epoki PIS – prawa i sprawiedliwosci.
  Zwyklych glupkow na urzedniczych stanowiskach mozna odizolowac od skorumpowanych, tak iz beda sie dziwic, ze chodza dalej po ulicy i w raportach beda bali sie pisac prawde.
  Czas na wprowadzenie elektronicznej obraczki zamiast aresztu.

 28. Tygodniowe rozliczenia zarobkow – wyplat.
  W NRF cos takiego funkcjonuje przy rozliczaniu Strat przy dzialalnosci gospodrczej.
  Wypelniajac tygodniowo mozna nie placic podatkow zmniejszaonych o straty – jest tylko rozliczenie. Zyski sa wielostronne.
  Tylko na drodze elektronicznej!
  Dlaczego nie rozszerzono tego systemu na wszystkie firmy w systemie wyplat i zwrotow???
  Panuje przekonanie, ze mogly to zrobic male kraje sasiednie – ale NRF to tez Landy z roznymi systemami podatkowymi.
  Przy zwrocie podatkow w kwocie rocznej okolo Biliona € gdzies u gory to utknelo w czasach walki z bezrobociem wsrod kobiet, w epoce wegla kamiennego. „Bo sa wieksze problemy, np Breksit, uchodzcy a to sa bzdury” – slowa Schulza do Pani premier.
  Przyklad dla myslacych Polakow.
  Oszczednosci na rozliczeniu podatkow przed ich wplaceniem i rozliczaniem i zwracaniem i dyskusjami , pisaniem listow…………. sa tak duze, ze mozna zmniejszyc podatki co tydzien a za tym oplaty na ubezpieczenia zdrowotne.
  Wlasnie srodowiska, ktore z tego zyja podaja klientom, ze „terminy ich nie obowiazuja, gdyz jest za duzo problemow i filozoficznej pracy przy tym a za malo ludzi” a do wladz, ze „W skali kraju tego nie mozna uproscic, bo straca prace.”
  To jest argument naszej „wywrotowki” Motorowka jak sie wywraca to silnik tonie a do silnika „korupcji” sa bardzo przywiazani.
  Niemcy jak chca – maja dosyc pieniedzy.
  W Polsce potrzeba jakiejs formy francuskiego Stanu Wyjatkowego, gdyz jest za duzo urzednikow na PKB i nie tworza firm.
  Zamiana ilosci na jakosc spowoduje powazne oszczednosci i stale zyski.
  Jest za duzo samorzadowcow a za malo lekarzy – niech sie przebranzowia.
  W wiekszosci samorzadow w Kraju samorzadowcy nie maja odpowiedniej wiedzy o „Wzorach Uzytkowych” i patentach a wiec nie potrafia chronic nowosci dla swoich regionow ani wspomagac ich powstawanie – wiel nowosci wynikaloby ze specyfiki spraw gminy.

  Elektroniczna obraczka.
  Wystarczy ustawowe umozliwienie zadania uzywania tylko zarejestrowanych na siebie telefonow i automatyczne meldowanie miejsca pobytu – czy to byloby konstytucyjne, jezeli ma takze sluzyc ochronie personalnej?
  A taka prowokacja, jak Rzeplinski nikomu niepotrzebny??
  Przeciez w Epoce PO ludzie gineli jak muchy a np w USA ginie rocznie kilka tys. swiadkow – Rzeplinski jest swiadkiem wielu malwersacji.
  Dlaczego budynek TK nie jest chroniony, przed tlumem?? Nie bylo na ta skale prowokacji, koktaili???
  Stan wyjatkowy w polityce jest – nie jest formalnie ogloszony ale jest z probami przewrotu i agresja z zewnatrz.
  TK jest wyjatkowo zagrozone a posrednio my prowokacja.
  Zagrozone sa zdobycze w prawie i sprawiedliwosci z PIS wlacznie.
  W NRF wymyslono problem uchodzcow przygotowywany starannie przez kilka lat wstecz. Wymyslono breksit i referendum bez sensu a nawet poslugiwano sie bezsensownym atakiem na Polske.
  Zginelo wielu ludzi – mozna liczyc w tysiacach.
  Nie ma zagrozenia?
  Usuwana jest mafia paliwowa, mafia wyludzen wat i jeszcze kilka innych – nie ma zagrozen, bo „Uklady Towarzskie” w samorzadach nie posluguja sie szantazem, bo w Polsce ludzie juz nie gina w wypadkach samochodowych.
  W Polsce oskarzonych nie nalezy chronic jako potencjalnych swiadkow.
  Sejm oczywiscie tej ustawy nie wprowadzi, bo opozycja ma rozne cele i stare metody.
  Po co komu amnestia, jak go spala w lesie

 29. A na ulicy, przed moja brama.... lezy niemiecki pragmatyzm i placze...... pisze:

  „”Beata Szydło akcentowała, że trzeba poszukiwać projektów, które łączą, a nie takich, które dzielą.””
  Przemysl RFN potrzebuje 300 tys emigrantow rocznie, aby nie spadala ilosc zamowien wraz ze wskaznikami demografii.
  Jest znaczna nadwyzka okolo 1 mln uchodzcow.
  Dlaczego w ramach UE na poszczegolne kraje nie sa dzielone koszty a dzieli sie uchodzcow?
  Dzielac koszty byloby odwrotnie – nie byloby problemu kosztow finansowych ani strasznych warunkow „asymilacji” wyniklych z kosztow.
  Przewidywano 20 mld na pierwszy rok wypadaloby po 50 € na obywatela UE.
  Bylyby pieniadze na wszystko: kontrole, odsylanie, asymilacje – nauke.
  Niesamowite, bo Schulz bierze udzial w kampani wyborczej SPD!????
  Vorhofstadt ma zwiazki z gaspromem.
  KE nawet zablokowala mozliwosc takiego wyliczenia i uzyskania porzadku – wrecz odwrotnie: naliczono 250 tys za jednego niechcianego uchodzce, rozdmuchano szklana, goraca banke.
  KE nic nie zrobila, aby dopasc gangi wysylajace i zdobyc informacje, ktore kazdy zna, ze ta inwazja uchodzcow byla przygotowywana duzo wczesniej – mozliwe, ze to przypadek socjalu i koniunktury w NRF.???
  Dlaczego Tusk trzyma sie tak blisko Pani kanclerz, gdy w Polsce powstaje KOD, Nowoczesna i jest PO, PSL, Sld probujace dokonac przewrotu a rzad paralizuja wladze UE.
  Dlaczego Kopacz (akurat ona premierem) wpisala sie w te wszystkie awantury nierealna oferta zamiast oferty realnej pomocy finansowej i organizacyjnej?
  !!Roza Luksemburg (powiatowa czy tez wojewodzka to wsio ryba?) byla Polka, agentem sowieckim(?) koncentrujacym zjawisko nazizmu jako reakcje na bolszewizm – uzasadniajacym powstanie prywatnej policji SA i reszte znamy.
  Dlaczego wszystkie problemy skupily sie w regionie CDU?
  Czy to sa problemy zjednoczenia Niemiec – Zachod nie jest wyludniony.
  Zachod nie obawia sie naplywu ludzi z Polski.
  Dzieki zjednoczeniu Niemcy mogly oplacic wycofanie sowieckich wojsk takze z Polski – faktycznie za to zaplacono np budowa mieszkan.
  Dlaczego te procesy Kohla nie sa kontynuowane?
  W rzeczywistosci stajemy sie takim spoleczenstwem jakim jest niemiecki zachodni wzor i wlasciwie tacy jestesmy: spokojni, cierpliwi, pragmatyczni,
  W naszych pojeciach, odczuciach, jezeli wladze UE spowodowaly provblemy z uchodzcami to powinny abdykowac.
  W Brytania ma problemy ze swoimi mieszkancami z b. kolonii – domaganie sie od premiera pieniedzy naleznych innym pracownikom, jako rodzinne jest oznaka wyjatkowej niecheci do pracy. Nic wiecej nie potrzeba do oceny takich pracownikow w calej masie.
  Jezeli UE ma byc takie jak Schulz, to izolacja jest oczywista.
  To nie jest nasz wzor.
  Nasi wywrotowcy wmawiaja swoim wyborcom, ze zwalczaja PIS a my wiemy, ze walcza z prawem i sprawiedliwoscia w naszym kraju.
  Polskie zwyczaje, przepisy prawa i sprawiedliwosc nie beda mialy wartosci, jezeli w calej masie nie zrozumiemy, ze program 500+ zawdzieczamy Pani Kanclerz – bezposrednio i bezdyskusyjnie.
  Wielka wola niesienia pomocy innym narodom i masom ludzi charakteryzuje wlasnie niemiecki spoleczenstwo.
  Poznalismy u siebie jak za pomoca pieniedzy spekulantow mozna walczyc skutecznie z takim spoleczenstwem.
  Wielu z nas bezposrednio spotyka tych nieszczesnikow i wrazliwosc, nieustepliwosc kanclerz wspierana przez CDU wydaje sie imponujaca – znamy to uczucie, aby zdobyc jakas prace na jutro.
  Boli mnie, ze Polacy nie koncentruja sie na pomocy organizacyjnej – np Oboz w Caleis – czy naprawde tam nie mozna nic zrobic??
  Jestesmy ubodzy, jezeli tak to w jakim sensie – Niemcy volontariusze to dziwacy??
  „My jestesmy biedakami Europy??? Czy tez odwrotnie!!!!
  Pamietam, jak w 80-tych do remontu wezla tramwajowego w Gdansku sciagnieto ludzi z Dromex z Libii – dzien i noc, bez paniki, bez nerw – perfekcyjnie, wzorowo w zasadzie nie wstrzymujac ruchu tramwajow – wyjatkowo. No i gdzie sa teraz ci ludzie???
  Jaka jest Polska teraz?
  Reklame Polski zamowimy u sorosa – miliard, bo o to mu chodzi i bedzie spokoj.
  Albo jedno i drugie i tak juz jestesmy narodem pragmatycznym.
  Pragmatyczni katolicy – jakas nowosc.

 30. A na ulicy, przed moja brama.... lezy niemiecki pragmatyzm i placze...... pisze:

  Jestem troche przerazony, bo „wypowiedzi” Posla musze wciaz szukac a bez takiego liczenia rozum zasypia.
  Media nie sa niemieckie, ale zewnetrzne i robia swoja polityke.
  niechcacy przepuszczono informacje, ze soros przez sile programu 500+ straci 800 mln $.
  O jejku – moze na raty?
  Moglby nam pomoc w korzystnym rozwiazaniu problemu roszczen na 60 mld od srodowiska …
  To jest ten sam mechanizm, jak z pracodawca: mozesz go podac do sadu i rzucic prace, ale skad on wezmie na splate zarobku??
  Bierzace sprawy frankowiczow, polisolokat, § 220 sa do rozwiazania tylko za granica na bazie ich zwyczajow i przepisow.
  Po aferze z niby dotacjami wiemy doskonale, ze na prawdziwe pieniadze sa bardzo wrazliwi – 1 € prawdziwe to 80 $ na papierze, albo wiecej.
  Przydaloby sie troche czasu na przeczytanie ksiazek Pana Janusza.
  Tak, ale nawet blog sie skonczyl.
  Widze, ze do spisania swoich uwag do spraw nieobecnych w mediach potrzebuje miejsca jak na rolce.
  Narzuca sie porownanie do papieru toaletowego, ale potrzeba kilku rolek aby dokonczyc wczesniejsze watki.
  Jezeli w Niemczech wreszcie zwyciezy pragmatyzm i oglosza swoje koszty a KE policzy na ile wypada … To powstanie sytuacja tez na kilka rolek.
  Polskie wplaty mozna porownac do inwestycji w polskich pracownikow, polskie firmy i oddzialy bankow…………..(musza byc inwestycje zagraniczne proporcjonalne do planow Juniora, aby byly polskie banki za grancica i zlikwidowaly dysproporcje w polskim dlugu.
  Polska moze zainwestowac 1,5 biliona i czesc bedzie uzyskana posrednio przez inwestycje zagraniczne.
  Praktycznie z tymi inwestycjami mozna sobie poczekac i przygotowac grunt za granica – nie tak jak w 2 RP.
  Mlodziez bedzie widziala kase, to wezma sie do nauki – nawet 80 % moze miec wyzsza dobra szkole a wszyscy lacznie z Kotem Pana Kaczynskiego….. moga miec aspiracje technikow – sredniego personelu, szefow malych firm.
  Sokojnie – nerwowosc i niepewnosc sa wywolane przez 40 % wyborcow – niepewnych co chca i napewno politycznie glupich a wiec schlebianie im jest pulapka.
  Wiekszosc chce spokoju i bezpiecznej pracy z niewielkim wzrostem a to zapewnia nam powaga mlodziezy z jaka trakuja swoje obowiazki – „nauki, jako prace” (Kornel Morawiecki).
  Dodam, ze obawy o plan Juniora wyplywaja – sa znane z „nauk” Kornela Morawieckiego.
  JEST PROBLEM napiecia spolecznego w niewlasciwym kierunku:
  Mlodziez po 18 musi sie niezle spinac, aby zrozumiec plany i douczyc sie i dac sobie rade i znalezc staz a trzeba myslec o rodzinie i 8 mln rencistow i emerytow………….
  Masakra – „od 24 w wigilie nowy horror w kinach – polska premiera.” Obrazek zakrwawionego pokoju z rodzina wielopokoleniowa pocieta na kawalki i rozklejona na scianach – razem z kotem, z sufitu wisi ogon kota.
  Realizujemy program rozwoju polskiej gospodarki i rodziny do 18 roku zycia a potem dziki zachod i zwyciestwo zlodziei bydla nad hodowcami a z drugiej strony inwestycja zagraniczna Klondike i wyscigi wyglodzonych psow, czesto dowozacych trupa niedoszlego poszukiwacza przygod i zlota, czesc bedzie odstrzelona potem……………
  Nie wiem, czy ten obraz polskiej sprawiedliwosci i praw rzadzacych ewolucja przerywana ewolucja handlu uzbrojeniem jest wystarczajaco jasny?
  Mlodziez nie umie pisac Biznes Planu!!!! Dobrze jak wogole cos czyta, bo nie maja czasu biegajac za groszami potrzebnymi do przezycia a wystarczy rozum, aby zrobic taka kariere jak Pani Premier.
  Cos w spolecznej i politycznej swiadomosci powszechnej nie ma swiadomosci, ze w Polsce najwieksza wartoscia sa Kobiety.
  Dlatego, ze maja opieke od Pani premier, milosc i dobroc Pana Kaczynskiego i Pani kanclerz z jej srodowiskiem.
  Poniewaz maja jeszcze jakiegos faceta i nowy system alimentacyjny (jedno nie przeszkadza drugiemu) sa wlasciwie najtansza sila Narodowa (pracowite, zapobiegliwe, spokojne…) – przelicznik efektow gospodarczych do kosztow jest obezwladniajacy jakoscia.
  Facet jest kosztowny w utrzymaniu, bo musi utrzymac rodzine – przelicznik kosztu do jakosci jest jak w towarach luksusowych 200 PS to takie sobie.
  Np LIs lubi inwestowac tez w Ukrainki…………………… .czy to taki skrajny przypadek???
  Ciekawe ile zainwestowano w kariere Pani Beaty?
  Mam konkretny przyklad inwestycji technicznych, ale i tak nikt nie czyta wiec przeloze na inna rolke, na kiedys, jako watek (jest jednak jakis postep, bo papieru w rolkach mamy pod dostatkiem a nie zawsze bylo tak luksusowo.) prawie jak ferrarii do malucha, ale z rozwijaniem tej rolki jest troche niewygodnie………. strajk to strajk o to walczylismy
  / „W zdaniu najwazniejsze jest pierwsze slowo a reszta jest konsekwencja.”
  Czeka nas jednak wielka walka o najnizsze koszty inwestycji.
  Hipolit
  „Narod bez ziemi, przemyslu i handlu nie istnieje”
  Odzyskalismy wszystko.
  Mamy mozliwosc inwestowania ogromnych kwot.
  Patrzec na ten oboz, nie interweniowac majac do tego prawo UE jest niestety zalosne.
  Nic nie ma przed nami.
  ” Katastrofa Techniczna jest zawsze wynikiem kilku ciagow przyczyn, zaniechan – zawsze jest to eksplozja energii”
  Oczywiste jest, ze jezeli nie zmienimy swojej mentalnosci „Chlopka Roztropka”, to prosze bez zdziwienia przyjmowac nastepne „eksplozje” jako wyniki.
  Nie jestem pewien, czy wszyscy popra chec wydawania pienidzy w takiej kwocie – moze by sobie troche polezaly ??? Sa mozliwosci, wiec sa pieniadze – oczywiste.
  Ja to wole jak pieniadze lezta na oku i moge potargowac sie o wyusza stawke, aby mniej pracowac i miec duzo czasu na nauke i walke o stawki.
  To mi sie podoba, bo mam czas i pieniadze – wlasnie na zachodzie, wsrod bogatch to swietnie funkcjonuje i nabiera wartosci wzdluz, wszerz i gleboko. do dyspozycji mam przestrzen o 3 wymiarach dodatkowo na plus i minus.
  Okazuje sie, ze w tej przestrzeni sa wielkosci rzedu Centow – Groszy jak beda setki, to wymiary mozna liczyc w milionach.
  Dodam, ze taki jest system podatkow i zwrotow.
  Z powodu brakow zezwolen na dzialalnosc polskich bankow jestesmy dyskryminowani wlasnie w tej przestrzeni.
  To rozumieja fizycy – Pani kanclerz i Kornel Morawiecki.
  Blad systemu bankowego polega na tym, ze najwazniejszy jest Czas, ktorego nie ma a dopiero w tle daleko poza zyskiem jest czlowiek.
  Nieludzki system.

 31. A na ulicy, przed moja brama.... lezy niemiecki pragmatyzm i placze...... pisze:

  „A oni idą i idą.
  Uchodźców jest coraz więcej, mają nowy szlak.”

  niezalezna.pl – strefa wolnego słowa
  28 sierpnia 2016
  Uchodzcow przyciaga pragmatyzm Lokomotywy Europy.
  Czy Wiekie Serce Kanclerz jest w stanie uruchomic ta Lokomotywe?

 32. A na ulicy, przed moja brama.... lezy niemiecki pragmatyzm i placze...... pisze:

  buuuu ! do ~ww:
  Polskie Ople ..polskie meble…polski VW itd…ziew i smiech. Bez zakladow wybudowanych przez Niemieckie koncerny na terenie PL…polacy nie mieliby mozliwosci i gdzie produkowac gumowcow. grabi i widel do gnoju.
  dzisiaj 15:05 | ocena:67% odpowiedz oceń: -1+1
  ~tak za bardzo nie podskakujcie. do ~buuuu !:
  Po to byly wlasnie jakies kreatywne dotacje, aby trzymac nas krotko za pomoca naszych glupich strukturalnie i dziedzicznie czesci wyborcow.
  Ale sie boimy strasznie!
  Ja nie moge spac nawet w pracy czekajac jak sie obudzicie – ruskich pogonilismy zasada:
  nie dawajcie i nie bierzcie.
  Macie große problema.
  Korea wyksztalcila 5 mln mlodziezy i aby dac im prace zaczeli podnosic jakosc produktow hutniczych, glownie blach samochodowych – po kilku latach amerykanscy producenci aut mieli spore problemy z koreanska konkurencja. (teraz produkcja kompozytow)
  Amerykanski przemysl samochodowy a nie drobiazg z Europy.
  Tak wam sie wydaje, ze mozecie skakac do konca swiata – kiedys ten koniec zawita do was.
  „Nie pisz wiec kolego smutnych listow…”, bo to wyglada tak, ze juz czujesz, widzisz swiatlo tunelu

  Bez nas nie wprowadzicie wodorowych napedow:
  potrzeba gwaltownego skoku klientow – 2 mln rocznie wystarczy i 30 mln nowych pracownikow ze wszystkich, glownie spolecznych specjalnosci.
  Czujesz ten koniec, jeszcze nie widzisz – w kanale cieplowniczym macie internet?
  A tak ogolnie to jak wolicie : na oleju czy na masle?
  Polacy juz sa tak wycwanieni, ze nawet Kodowskie szczury sprzedadza jako smakolyk.
  To jak na oleju………….
  („Nie podskakuj drewniak, nie podskakuj, bo narobisz w pory”)
  Zawirowania na unijnym rynku zatrudnienia kilku mln Polakow – problemy dostawcow, spadek zakupu uzywanych odbija sie niekorzystnie na zakupach nowych, konkurencja wprowadza nowosci na rynku amerykanskim…………. zostaniecie sami z waszymi technologiami…..
  Teraz wam dobrze a przyszlosc swietlista, same plusy???
  A jak tam z robotyzacja w calym przemysle – srednia wieku okolo 50-tki i juz z nowym narybkiem sobie nie radzicie znowu problem? Problem macie w waszej psychice, ale na szczescie tylko niewielka czesc takich jak ty.
  Musicie wybierac co chcecie?
  No wiec jak drewniaczku, nie chcialo sie uczyc to teraz wybieraj: na oleju czy na zywca, tak jak raki? Tak czy tak, jak nie posluchacie wlasnego rozsadku, to bedziecie cienko PISczec.
  Myslisz, ze Toyota 40 mln Caroli, to sobie spi i kreci walczyka palcami – to wasi wielcy menedzerowie zabawiaja sie w polityke, w sentymenty?
  „jestesmy na wczasach, w tych tyralskich lasach i przygladamy sie.
  Chcecie nas wyzylowac a dusicie siebie do dna.
  Ale nie martw sie nasza mlodzez jest demokratyczna i napewno zlecimy wam wykonywanie czesci do calej rodziny Cadilaka.
  Bedziecie robic palety – to jest biznes jaki nam sprzedaliscie za bilion.
  Takie sa prawidla rynku – was sprzedadza napewno.
  Obudzicie sie?

  52 minuty temu | ocena:100% odpowiedz

 33. A na ulicy, przed moja brama.... lezy niemiecki pragmatyzm i placze...... pisze:

  „Corka Rzeplinskiego jest utrzymanka Sorosa poprzez niby pozyteczna fundacje i polrtal””
  30-40 % wyborcow nie wie i nie chce wiedziec, ze ochrona przed takimi fundacjami jest ochrona naszych pieniedzy: Sorosy zainwestuja miliony a wyplyna miliardy: polisolokaty, kredyty frankowe, nieplacenie podatkow i takie drobiazgi jak amber gold, okradanie spoldzielczosci.
  Polskie pieniadze na tworzenie pozytecznych informacyjnych portali i fundacji wlasnie wyplywaja do takich jak Soros.
  Do strat mozna doliczyc, ze stajemy sie w ten sposob biedni – zmanipulowani i niekonkurencyjni na rynkach uslug.
  W decydujacej chwili zwalczaja nas, bo te 30-40 % jest uwiklane w takie zajecia – dla spokoju mowia, ze tak trzeba robic:PO, Nowoczesna, KOD, SLD, PSL, media, instytucje doradcze (firma Consultingowa Petru) i masa pieniedzy od Putina – wynika, ze trzeba miec funkcje agenta, ale nie kontraktowego, tylko lacznika pomiedzy tymi wyborcami a etatowymi agentami.
  Na zewnatrz tez jest ich pelno.
  Problemem i zagrozeniem jest wlasnie ta grupa zubozonych Rodakow – wyborcow.
  Nie chca sami zdobywac informacji, nie chca bronic wspolnego majatku i sa z biedy podatni na takie manipulacje, jak SKOKami.
  Wlasnie ci wyborcy decyduja, ze takich rzeplinskich jest bardzo duzo i nie mozna zastosowac prawidel bogatych spoleczenstw.
  Za pomocy tej grupy wyborcow taki Schulz z SPD jest juz dla nas prawie jak dyktator: nasze poglady na tematy demokracji nie sa uwzgledniane a wzmacniana jest rola takich rzeplinskich – on juz czuje kompletna wladze, pieniadze i my musimy sie podporzadkowac.
  Schulz juz decyduje czy 100 mln ludnosci Azji bedzie moglo swobodnie korzystac z prawa rownego naszym z Konstytucja podrzedna Unijnemu PRAWU SRODOWISKA.
  Turecki paszport dla uciekiniera, bedzie przepustka do naszego kraju i naszego dorobku.
  To bedzie 20 mln a nie 2 mln przebywajace w Turcji.
  Turkow bedzie okolo 100 mln i iloscia ludnosci beda rownym Rosji.
  /Niemcy czekaja na Putina i jego przyglupich wyborcow w ciemnym zaulku.
  Plan jest prosty.
  Wyglada na to, ze z powodu naszych wyborcow, tych 30-40% jestesmy bezsilni.

Możliwość komentowania jest wyłączona.