BANKSTERZY: Bankowa ośmiornica – skuteczna i zabójcza (3)

Szewczak-BanksterzyWielki prześmiewca Mark Twain mówił o bankierach w następujący sposób: „Bankier to ktoś, kto pożycza parasol, kiedy jeszcze świeci słońce, ale chce go z powrotem w chwili kiedy zaczyna padać deszcz”. W początku XIX w. banki wypowiedziały totalną wojnę wielkiemu wodzowi Napoleonowi Bonaparte, bo nie chciał on zaciągać nowych długów i nie godził się na kontrolę swych poczynań ze strony bankierów. Sam Napoleon twierdził, że warto się zastanowić, do czego prowadzą pożyczki i uświadomić sobie niebezpieczeństwo z nimi związane. Starał się zwalczać bankową lichwę, mając pełną świadomość, że finanse cesarstwa będą zależne od bankierów. Podkreślał „Ręka, która daje, jest ponad ręką, która bierze” oraz że „Pieniądz nie ma ojczyzny, finansiści wypruci są z patriotyzmu oraz przyzwoitości, a ich jedynym celem jest zysk”. Nic dziwnego, że londyńskie bankowe City z Rothschildami na czele srogo zemściły się na bankowym buntowniku pod Waterloo, finansując koalicję antynapoleońską, w tym bezpośrednie przygotowania zaopatrzeniowe i logistyczne przed bitwą.

Zbliżający się nowy, kolejny po 2008 r. wielki kryzys bankowy i finansowy może całkowicie i ostatecznie pozbawić nas nie tylko niezbędnej wiary w papierowy pieniądz, elektroniczny zapis na koncie, rolowany dług (spłacanie kredytu za pomocą kolejnego kredytu), ale wręcz w potrzebę dalszego istnienia samej instytucji wielkich banków.

Banki przez lata rywalizowały o rząd dusz z Kościołami i ideologiami różnej maści. Bankierzy występowali w roli kapłanów pieniądza i kredytu, używając ich szczególnie w ostatnich dziesięcioleciach w sposób skrajnie ryzykowny – tak złowili w swe niewidzialne sieci miliony ludzkich sumień a nawet istnień. Bez najmniejszych skrupułów bankierzy i wielkie banki postanowili jeszcze szybciej się wzbogacać, nie po raz pierwszy wykorzystując ludzkie zaufanie i pragnienie lepszej przyszłości. Proponują nam drogi towar bez względu na jego prawdziwą wartość, a my nie myślimy o ostatecznej cenie, jaką trzeba będzie za niego zapłacić. Cenę, która dla tak wielu okazuje się już być dziś wręcz zabójcza (tzw. frankowicze!).

Manipulując długiem, kredytem i pieniądzem oraz jego pochodnymi wielkie banki przejęły pełną kontrolę nad światem, jego materialnymi dobrami, ale i nad jego losem. Szczególnie niebezpieczna okazuje się być dzisiejsza pełna kontrola nad ludzką przyszłością, która stała się w dużej części zaledwie elektronicznym zapisem rzędu cyfr na bankowym koncie, zależnym od kliknięcia w komputerze.

Bankierzy, zwłaszcza z wielkich banków, zakwestionowali nasze prawo nie tylko do wyboru własnej życiowej drogi, ale również do swobodnego kształtowania własnej przyszłości. To nie kto inny, jak Thomas Jefferson jeszcze w 1802 r. przestrzegał: „Wierzę, że instytucje bankowe są bardziej niebezpieczne dla naszych swobód niż armie. Jeśli Amerykanie kiedykolwiek pozwolą prywatnym bankom na kontrolę emisji ich waluty najpierw przez inflację a potem przez deflację, banki i korporacje, które wyrosną wokół banków, zabiorą ludziom wszelką własność, dopóki ich dzieci nie obudzą się bezdomne na kontynencie, który podbili ich ojcowie. Władza emisji powinna być odebrana bankom i odzyskana przez ludzi, do których prawnie należy”. Były premier Kanady W.L. Mac­kenzie King twierdził, że „Zanim kontrola nad emisją pieniędzy i kredytu nie zostanie przywrócona rządowi i uznana za jego nadzwyczajną i świętą odpowiedzialność, wszystkie dyskusje na tematy niezależności parlamentu i demokracji są puste i daremne. Kiedy naród odrywa się od kontroli nad własnym kredytem, nie ma znaczenia, kto tworzy w państwie prawo. Lichwa poza kontrolą zniszczy każde państwo”.
źródło: Janusz Szewczak:”Banksterzy. Kulisy światowej zmowy”, fragment rozdziału: „Bankowa ośmiornica – skuteczna i zabójcza”. Opublikowano dzięki uprzejmości wydawnictwa Biały Kruk


zobacz też:

Janusz Szewczak – „Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy” (2)

Szewczak-Banksterzy5Banki w dzisiejszym zglobalizowanym i zdemoralizowanym świecie są podobno zbyt wielkie, żeby upaść, ale i nie na tyle wielkie, by odebrać nam nadzieję na lepsze jutro. Wygląda jednak na to, że mogą skraść w przyszłości setkom milionów ludzi na całym świecie nawet… nadzieję.
Czytaj dalej

Reklamy

1 komentarz do “BANKSTERZY: Bankowa ośmiornica – skuteczna i zabójcza (3)

  1. Dzialaja nie tylko w sferze finansowej!
    Teraz KODami, nowoczesna staraja sie odciagnac uwage od inwestycji Morawieckiego na wschodzie Kraju – tam handel ma pozostac w ich reku np Zelmer za pomoca USkarbowego przejal fabrzke i handel przygraniczny z Upaina – nie oddano Vat 30 mln i czolowy polski wzlozyl sie w czasie kupna fabryki.
    Droga Polnoc – Poludnie ma wiele takich punktow jak Zgorzelec – nowe miasta handlu.
    Za pomoca wladz UE Tusk z reszta i PO, RP, KOD, niby Lewacy z Razem maja tego dopilnowac – wpierw odciagnac uwage – Korwin tez juz opowiada o przewrocie, ze niby Polacy sa skloceni – niezle sie oblowi.

Możliwość komentowania jest wyłączona.