Banksterzy rozdają dziś karty, są właścicielami świata

szewczak_3– Banksterzy to jest ta grupa, która dzisiaj nadaje ton koncepcji polityki zadłużeniowej, kredytowej. To często zarządy banków inwestycyjnych czy komercyjnych. Rozdają karty, są właścicielami świata. Banki posiadają dziś prawie wszystko, a chcą posiadać jeszcze więcej – mówił w Telewizji Republika ekonomista, europoseł PiS Janusz Szewczak autor książki „Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy”.

Zdaniem Szewczaka, obecny system bankowy może doprowadzić do gigantycznego kryzysu światowego, wskazane jest w związku z tym nadanie zmian w systemie bankowym, także tych etyczno-moralnych.

– Nie jest tak, że banksterzy to wszyscy ci, którzy pracują w bankach. W USA coraz więcej bankierów porzuca swój zawód, nie godząc się na praktykowanie różnych patologii, odchodzą i ujawniają kulisy działań banków – zaznaczał.

Dopytywany w jaki sposób powstrzymać zapędy wielkich banków europoseł PiS przyznał, że „to nie jest prosta sprawa, to niełatwe do zrealizowania”.

– Sprawy zaszły już tak daleko, że dzisiaj tsunami bankowe jest poważnym zagrożeniem dla cywilizacji czy kontynentu. To, co się dzieje w Afryce Północnej ma swoje aspekty związane z działaniami wielkich banków. Mamy państwa upadłe, które nie są w stanie spłacić swoich długów. W świecie finansistów dojrzewa myśli, że zmierzamy ku przepaści. Coraz więcej osób ma świadomość że tak dalej się nie da – tłumaczył. – Jesteśmy w świecie wirtualnego pieniądza, ale wystarczy jedno kliknięcie i tan ciąg liczbowy znika, pieniędzy nie ma. Upadek jednego dużego banku w Europie może spowodować światowe trzęsienie ziemi – dodawał.

mg

 za: telewizja republika

Reklamy

2 komentarze do “Banksterzy rozdają dziś karty, są właścicielami świata

  1. Proszę kontynuować swoją, bardzo potrzebną i pożyteczną działalność. Czy rozważał Pan uruchomienie forum dyskusyjnego, powiązanego z Pańskim blogiem, na przykład na wzór strony pana Stanisława Michalkiewicza?

Możliwość komentowania jest wyłączona.