Rząd PiS przez pierwsze 100 dni zrobił więcej niż poprzednia koalicja przez całe 8 lat

Beata_SzydloJak powiedział Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK i poseł, rząd PiS przez pierwsze 100 dni sprawowania urzędu zrobił znacznie więcej niż poprzednia koalicja rządowa przez całe 8 lat. Ekonomista twierdzi, że program 500+ jest najlepszą polską inwestycją od 26 lat, a pieniądze przeznaczone na ten cel trafią bezpośrednio do polskich rodzin i zostaną wydane w naszym kraju. Następnie wrócą do budżetu w postaci wpływów podatkowych, co powinno pobudzić koniunkturę gospodarczą i wielkość sprzedaży detalicznej w kraju. 

– Pozostałe zapowiedzi rządu – m.in. te dotyczące kwoty wolnej od podatku i przywrócenia wieku emerytalnego – są nadal aktualne, jednak wymagają rozważnego przygotowania i wprowadzenia ich w życie. Obecny rząd – w porównaniu z poprzednikami – złożył stosunkowo niewiele obietnic, z których zamierza się wywiązać. Przed partią rządzącą stoją m.in. takie wyzwania, jak poprawa sytuacji w polskim górnictwie, gigantyczne zadłużenie, dług publiczny na poziomie 900 mld zł oraz wysokie bezrobocie wśród młodych ludzi. Drogą do rozwiązania problemu może być plan gospodarczy ministra Morawieckiego, który w początkowym etapie wymaga operacyjnego podejścia oraz podziału zadań na instytucje.

Aktualnie rząd pracuje nad zmianami w systemie finansowym oraz poprawą koncepcji podatku od handlu wielkopowierzchniowego, by nie dotykał on małych i średnich przedsiębiorców, tylko wielkie sieci handlowe – opisuje Szewczak.

wGospodarce.pl – Po 100 dniach rządu uderzenie w PiS. Janusz Szewczak odbija cios

Reklamy

1 komentarz do “Rząd PiS przez pierwsze 100 dni zrobił więcej niż poprzednia koalicja przez całe 8 lat

 1. Teczki Bolka zasłoną dymną POPiS
  Zastanawiam się dlaczego akurat teraz wypłynęły Teczki Bolka. Takie rzeczy nie dzieją się bez przypadku. To kolejna zaplanowana akcja ( https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/02/20/trzecie-rozdanie-z-walesa/ ). Akcja odwrócenia uwag. Od czego? Od wpędzenia Polski do wojny i i ściągnięcie niebezpieczeństwa na Polaków przez wysłanie samolotów do Syrii przez redydenta Dudę ( wiernipolsce1.wordpress.com/2016/02/16/atak-na-syrie/) Od próby wpędzenia Polski w wojnę z Rosją? Może chodzi o odwrócenie uwagi od sprzedaży polskie j ziemi od 1 maja?
  A może od kontynuowanie tej samej ANTYPOLSKIEJ polityki co PO? Gawiedź emocjonuje się „teczkami SB” a w międzyczasie trwa dobijanie Polski…

  Sprawdźmy zatem dokonania PIS i Dudy:
  – zgoda na przyjęcie muzułmańskich nachodźców wbrew woli wyborców!!!
  – przekazanie 4 mld zł banderowskiej, zbankrutowanej Ukrainie!!!
  – przekazanie 3 mld euro wsparcia na pomoc dla ponad 2 milionów uchodźców z Syrii!
  – rezydent Duda podpisał ustawę o przymusowych szczepieniach!!! Jest to narzędzie do depopulacji Narodu Polskiego! http://niezalezna.pl/70745-prezydent-podpisal-kontrowersyjna-ustawe
  – brak obniżenia wieku emerytalnego!
  – brak podniesienie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. złotych rocznie, niezgodnej z Konstytucją!!!
  – obniżenie podatku CIT do 15%. Aktualnie podatek CIT to 19%. O żadnym obniżaniu podatków oczywiście nie słychać. Co najzabawniejsze, polscy mali i średni przedsiębiorcy zostaną obłożeni nowym podatkiem, który – jak przekonują – zamorduje polski biznes.
  – opodatkowanie banków. Banki postanowiły koszty nowego podatku przerzucić na klientów a część aktywów przelać za granicę oraz ulokować w państwowych obligacjach, które nie podlegają opodatkowaniu.
  – opodatkowanie sklepów wielkopowierzchniowych. Zastąpiono go podatkiem od sprzedaży detalicznej, który uderzy głównie w polskich przedsiębiorców prowadzących małe i średnie sklepiki!
  – zastąpienie TK „swoimi” ludźmi https://www.youtube.com/watch?v=A2pVrYSBhWQ
  – brak tzw raportu otwarcia przy przejmowaniu władzy ( raport ten pokazuje rzeczywisty stan Państwa – chcą ukryć fatalną sytuację Polski!)
  – uchwalenie programu socjalnego 500+ ( obejmuje pomoc ze strony rządu na drugie dziecko dla Polaków i imigrantów! a miało być na każde polskie dziecko!) https://www.youtube.com/watch?v=dCxAmFOWfH0 https://www.youtube.com/watch?v=ujsCGgFCLJo
  – brak podniesienia godzinowej stawki płacy do 12 złotych brutto na umowie zleceniu
  – brak przyznania seniorom po 75 roku życia darmowych leków
  – brak obniżenia ogromnej biurokracji!
  – „Dekomunizacja wszystkiego”. Tu wystarczą dwa nazwiska – Stanisław Piotrowicz (były prokurator stanu wojennego) oraz Dariusz Kłos (komunistyczny kapuś i kłamca lustracyjny), którego PiS mianowało na szefa zachodniopomorskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
  – brak opublikowania Aneksu WSI!!
  – brak próby zakupu polskiej ziemi!!! Od 1 maja ziemię będą mogli bez przeszkód kupować obcokrajowcy.
  – posyłanie dzieci do szkoły dopiero w wieku lat siedmiu.
  – likwidacja gimnazjów.

Możliwość komentowania jest wyłączona.