Premiera książki „Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy” – konferencja prasowa w PAP, 29.02, g.12:30

Szewczak-Banksterzy4Świetny publicysta i znakomity ekonomista, obecnie przewodniczący Sejmowej Podkomisji ds. Instytucji Finansowych – Janusz Szewczak – napisał książkę, która wstrząśnie wieloma Czytelnikami. Odważna książka, otwierająca oczy i budząca wielki niepokój. Na szczęście autor dostrzega też szansę wyrwania się z macek bankowej ośmiornicy.
Konferencja prasowa dotycząca premiery książki Janusza Szewczaka pt. „Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy” – 29 lutego, g.12:30 Centrum Prasowe PAP, Warszawa, ul. Bracka 6/8

W spotkaniu wezmą udział, wypowiedzą się i będą odpowiadać na pytania dziennikarzy:

Janusz Szewczak – autor książki, poseł na sejm RP;
Andrzej Jaworski – poseł na Sejm RP, przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych;
Prof. Witold Modzelewski – członek Narodowej Rady Rozwoju;
Maciej Pawlicki – prezes Stowarzyszenia „Stop Bankowemu Bezprawiu”;
Jan Pietrzak – wybitny aktor i satyryk, felietonista;
Leszek Sosnowski – prezes Wydawnictwa Biały Kruk.

Przedstawiciele redakcji otrzymają egzemplarze recenzenckie książki.

Kontakt:
Jolanta Kochniarczyk
tel. 12/254 56 02
e-mail: marketing@bialykruk.pl

za: centrumprasowe.pap.pl

zobacz też: Janusz Szewczak – „Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy” (1)

3 komentarze do “Premiera książki „Banksterzy. Kulisy globalnej zmowy” – konferencja prasowa w PAP, 29.02, g.12:30

 1. Jestem pełen uznania dla Pana Posła RP Janusza Szewczaka i bardzo ubolewam , że taki człowiek nie pełni ważnego stanowiska np.w nadzorze sektora finansowego . Jestem pewien na 100% , że Pan Poseł szybko zlikwidował by ZUCHWAŁE BEZPRAWIE BANKÓW . Pan Janusz Szewczak jest gwarantem powrotu NORMALNOŚĆ , UCZCIWOŚĆ i RZETELNOŚCI w sektorze finansowym w Polsce . Wiedza fachowa , patriotyzm , doświadczenie zawodowe sprawiają że praktyki BANKSTERSKIE nie mają , żadnych szans.
  Dzisiaj w KNF jest 20 Departamentów i min. moja skarga na poczynania GNB znalazła się w Departamencie Ochrony Klienta .Poza chamskim zachowaniem , pomoc 0 ( słownie : zero) , mają dwa gotowe pisma , jedno do klienta , drugie do zarządu banku. Napisane są informacje , że są jednostką administracyjną i zgodnie z art.138.ust.7 Prawa Bankowego – mają zakaz ingerowania w złodziejskie umowy. Spory cywilnoprawne można załatwić w ich Sądzie Polubownym (poszkodowani nie darzą zaufaniem), lub w Sądzie Powszechnym ( rosyjska ruletka , koszty, przewlekłość postępowania, stronniczość). Stronniczość może wynikać z braku przygotowania zawodowego do takich specyficznych spraw , dlatego łatwiej wydać orzeczenie , na korzyść banku i pognębić pokrzywdzonego. Prokuratorzy niestety to też ignoranci , wiedza na b.niskim poziomie stąd oddalają zawiadomienia pomimo naruszenia kilkudziesięciu przepisów prawa polskiego i unijnego. Oczywiście przepraszam sędziów prawych , którzy podejmując się prowadzenia spraw bankowych , są przygotowani i gwarantują wysokie standardy wymiaru sprawiedliwości (niestety są to wyjątki),
  Dzisiaj przy sparaliżowanych organach Państwa polskiego tacy ludzie jak Poseł RP Janusz Szewczak są bezcennym skarbem dla Polski i Polaków .

 2. balcerowicz nie jest liberalem ani lewakiem (tak jak ja) do teorii liberalnych podszywali sie wszyscy nie rozumiejacy konkurencji i wychodzilo im ze sa liberalami np Balcerowicz:” reforma to skasowanie pieniedzy, bo jest inflacja” zamiast dodrukowanie dla bankow aby wywolujac inflacje sztuczna dac szanse przemyslowi na pozbacie sie rzeczywistych kosztow kredytow na innowacji – tani wzrost konkurencyjnosci a wiec zyskow – bank przez wzrost obrotow maja i tak wyzsze zyski – wiecej pieniedzy ma pokrycie w wartosci przemyslu – ta liberalna metode zastosowano 8 lat temu w tlumieniu kryzysu finansowego, ale przez likwidacje kosztow energetycznych (kryzasu kosztow energetycznych – zewnetrznych) utrwalono wartosc dodatkowych pieniedzy.
  Powtorzono w UE.
  Sa to jednak metody z teorii Lewackich (pod ktore balcerowicz i spolka probuja sie podszywac, ale tylko dla ciemniakow z korpo, bo reszta cierpi przez glupkow – oni sa tak madrzey, ze wierza iz sa liberalami i lewakami.) Ue w polityce stosuje lewackie metody ze spora przesada zaraz po liberalnych. Polska takze sprowadzajac dowolna ilosc ludzi ze wschodu bez emigracji – rownolegle wyjezdzaja przedstawiciele handlu tez w milionach.
  To powoduje, ze kazda ilosc pieniedzy ma pokrycie w zyskach handlu,
  Wlasnie w teoriach lewackich widac podwojna glupote dziennikarzy pokazujacych tego smutnego czlowieka – podobno Polaka. Zlikwidowal mase pieniedzy i przemysl musial pasc na pysk a wtedy jedyny ratunek byl sprzedac wszystko aby miec nadzieje na modernizacjie. Po prostu pod liberalow lewackich podszyli sie zwykli kryminalisci a teraz szczekaja.
  Psy szczekaja a karawana jedzie dalej.
  Nawet nie potrafo znalezc usprawiedliwienia a takie jest, gdyby troche znal tych teorii, jakby przeczytal troche ksiazek i artykulow i publikacji, to wiedzialby co robic. (np posla szewczaka – najswiezsze.)
  Oni nawet nie potrafia rozsadzic jak sie zachowac – mysla, ze jak szkodza urzednikom, panstwu, organizacjom panstwa (organom) to zastana w politycznych rzadach.
  Nie potrafia rozroznic urzednika od polityka – kazdy to wyczuwa, ze chca wszystko i krasc rabowac sprzedawac, inwigilowac za pomoca ubezpieczen.
  A karawana jedzie po nich jak po kocich lbach w starym Paryzu , jeno po tym bruku cieniem klada sie kamienice pamietajace robespier i gilotyny tworzone przez problemy gazowe gazowych latarni i chodza wieczorem z wlasnym podcietym ogonem jak z halabarda nawolujac do snu a zycie az kipi jak w mlodej panterze udajacej aniolkahttp://e5.pudelek.pl/74cc1383e46def22e86e6b3470ef18d3bdbb74ca.jpg

Możliwość komentowania jest wyłączona.