Czterech Jeźdźców Zadłużeniowej Apokalipsy

cf4ae6fab9e1407086197a13c69a82b3

Po ośmiu latach rządów PO-PSL i 26 latach tzw. transformacji, po latach wyprzedaży i dewastacji majątku narodowego, marnotrawstwa publicznych pieniędzy, zwykłego złodziejstwa, ale przede wszystkim zadłużania naszego kraju na potęgę, dzisiejsza opozycja próbuje wmówić Polakom, że zostawiono nowemu rządowi kraj mlekiem i miodem płynący, że podobno mamy świetny system bankowy i stabilne finanse i byliśmy do niedawna potęgą gospodarczą i tylko z powodu 3 miesięcy rządów nowej władzy wszystko się wali.

Warto przypomnieć fakty; gdy rząd D. Tuska w 2007r. obejmował władzę Państwowy Dług Publiczny (PDP) wynosił ok. 530 mld zł, pod koniec 2015r. gdy koalicja PO-PSL, ku swojej rozpaczy musiała demokratycznie oddać władzę wynosił  już ok. 880 mld zł i to pomimo 150 miliardowego skoku na OFE. W 2016 r. wyniesie 928 mld zł, a w 2017 r. przekroczy 1 bln zł. Dług zagraniczny wręcz astronomiczny bardzo podobny do greckiego wynosi 1,3 bln zł czyli ponad 330 mld dol., zaś połowa całego polskiego długu jest w rękach zagranicznych, a 30 proc. w walutach obcych. Jesteśmy więc na musiku i coraz gwałtowniej szantażowani przez lobby lichwiarsko-bankowe, które ma licznych i bardzo oddanych pomocników zarówno w PO, Nowoczesnej R. Petru, jak i pośród tzw. „polskich elit”. Coroczny koszt obsługi tego długu w budżecie państwa to blisko 32 mld zł, choć były lata, gdy było to ponad 40 mld zł rocznie. To prawie tyle, ile wszyscy Polacy corocznie płacą polskiemu fiskusowi w ramach podatku PIT i dwa razy mniej, niż potrzeba na program 500+ na polskie dzieci. Tylko przez 8 lat rządów PO-PSL „zanieśliśmy w zębach” naszym wierzycielom blisko 250 mld zł, czyli prawie tyle, ile netto dostaliśmy z UE w ramach tzw. dotacji. Polski dług ukryty szacowany jest na blisko 3 bln zł.

Jak widać, w tym szaleństwie jest metoda i to nie krasnoludki i rząd PIS-u zafundowali nam  tą minę z opóźnionym zapłonem, tylko politycy i przywódcy UW, KLD, SLD, PO, PSL i Nowoczesnej R.P i tzw. ojcowie transformacji, którzy dziś mają wyjątkowy tupet, by straszyć Polaków drugą Grecją. A oto tych czterech Jeźdźców owej Zadłużeniowej Apokalipsy nad Wisłą: Mefisto schładzania polskiej gospodarki – były MF, v-ce premier, prezes NBP L.Balcerowicz, Dracula polskiej prywatyzacji – doradca premiera D.Tuska i E.Kopacz, europoseł PO J.Lewandowski, Sztukmistrz z Londynu –  MF przez 7 lat – J.V.Rostowski, który sam fundnął nam blisko 400 mld zł nowego długu i wreszcie  Herr Oberpolicmajster od ciepłej wody i haratania w gałę – „uchodźca ekonomiczny” premier D. Tusk. Co charakterystyczne owi Jeźdźcy Zadłużeniowej Apokalipsy im więcej sprzedawali majątku narodowego, sreber rodowych,  tym w większe długi nas wpędzali. A przecież już Biblia ostrzegała, by zachować szczególną ostrożność zaciągając długi, by nie popaść w niewolę – „jeżeli nie masz czym zapłacić, po co mają łóżko zabrać spod Ciebie”. Dziś ci sami ludzie straszą ratingami i drugą Grecją. A przecież wiadomo, że tzw. krótkoterminowi inwestorzy portfelowi, czyli mówiąc po ludzku, ci którzy najszybciej potrafią się dobrać do naszych portfeli i różnego rodzaju sępy spekulacji walutowej, łakomym okiem patrzą na 100 mld dol., jeszcze posiadanych przez Polskę rezerw walutowych. I nie zrobią żadnego wyjątku ze względu na tzw. „obrońców demokracji” czy „Rubikonia Trojańskiego” – R. Petru, gdy postanowią przeprowadzić atak spekulacyjny na polskiego złotego. Ową zadłużeniową pułapkę zafundowano i skonstruowano Polakom jeszcze w Konstytucji RP w 1997 r. wpisując w doń takie artykuły jak: art. 216, 220, 227 czy art. 4 i 48 w ustawie o NBP, a była to robota B. Geremka, A. Kwaśniewskiego i L. Balcerowicza – prawdziwych braci zadłużeniowego przymierza. Ani PO, ani Nowoczesna R. Petru ciągle nie rozumieją, że nie tylko syci i bogaci oraz banksterzy i lichwiarze zasługują na demokrację i poważne traktowanie, że nie tylko długi wobec obcych i zagranicy trzeba spłacać, że ważne i istotne, a nawet pierwszoplanowe są zobowiązania wobec własnego narodu.

Opozycja wściekle atakująca rząd, udaje, że nie rozumie, że „ręka, która daje jest ponad ręką, która bierze, a bankierzy i spekulanci to najczęściej ludzie wyzuci z wszelkich uczuć, a zwłaszcza tych patriotycznych, którzy chętnie dają nam parasol, gdy świeci słońce, ale zabierają go natychmiast, gdy tylko zaczyna padać deszcz, nie mówiąc już o prawdziwej nawałnicy”. Dziś, nie tylko Polsce, ale całemu współczesnemu światu potrzebna jest Nowa Architektura Finansowa, bo nie tylko na polskim rynku tłoczą się 2 krwiożercze bliźniaki – spekulacja i długi – często długi nieuprawnione i nie do spłacenia.

Najwyższy więc czas, by w Polsce zmienić i to zasadniczo filozofię finansowania naszego rozwoju gospodarczego, by nie odbywało się to wyłącznie poprzez dalsze zadłużanie się w zagranicznych bankach i u niemieckich podmiotów gospodarczych, bo to droga do samozagłady i niewoli za długi. Trzeba stworzyć nowe, silne, Polskie Grupy Finansowe, np. Bank Skarbu Państwa czy Państwowy Bank Emerytalny. Trzeba przywrócić prawdziwą suwerenność polskiego pieniądza i kreacji kredytu polskiemu bankowi centralnemu – NBP. Trzeba wykorzystać szansęna współpracę i możliwości finansowe i inwestycyjne wielkich chińskich banków, które tak jak choćby ICBC są coraz bardziej zainteresowane właśnie Polską. Dzisiaj 5 największych banków świata to właśnie banki chińskie. Trzeba przygotować profesjonalny program oddłużenia polskiego państwa, polskich firm, ale i polskich rodzin i być może dokonać restrukturyzacji tego długu. A na pewno udomowić polski dług, nie mówiąc już o repolonizacji sektora bankowego.

Inaczej nadal będziemy niewolnikami we własnym kraju, kawałkiem sukna, z którego bankowo-lichwiarscy krawcy utną sobie tyle ile będą chcieli. Coraz liczniejsze narody na świecie nie chcą być zakładnikami globalizacji, spekulacji, wyzysku i długów ponad siły i  możliwości spłaty. Również coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę, że nie warto płacić i to słono, za własną zadłużeniową niewolę, którą w znacznej mierze sprokurowali nam owi 4 Jeźdźcy Zadłużeniowej Apokalipsy i ich sponsorzy.

Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK, ekspert gospodarczy, publicysta, poseł do Sejmu.

za: wpolityce.pl

7 komentarzy do “Czterech Jeźdźców Zadłużeniowej Apokalipsy

 1. Przecież pan Balcerowicz sam się przyznał parę lat temu, że musiał wprowadzić program, jaki wprowadził, żeby chronić komunistów, bo w budżecie Polski po ich rządach było pusto i na kontach dolarowych nie było złamanego centa. trzeba więc było okraść Polaków, jak zrobiła to komuna, aby było na spłatę jej długów.

 2. Balcerowicz chronil oligarchie i tylko tak to trzeba rozwazac dla codziennego uzytku przecietniaka.
  Na Ukrainie tez ta swiadomosc zaczyna zwyciezac.

 3. Balcerowicz,Kwasniewski brzmi polsko,ale dlaczego ta chaziarska dzicz jak pisze H.Pajak boi się podpisywać swoim prawdziwym nazwiskiem?Dlatego ,ze Zyd nigdy nie będzie Polakiem i patriotą.Bog Honor Ojczyzna działa nich jak woda swiecona na demona.Olszewski chciał zrobić w tej kwestii porządek.Jego rząd obalono.Płacimy teraz słono za te nocna zdrade.Tu jest Rzeczpospolita Polska a nie judeopolonia!Głęboko wierze ze pozbędziemy się wszelkimi możliwymi metodami tych szkodników z kraju choćby za najwyzsza cene jak za dawnej swietnosci robiła to HUSARIA POLSKA.

 4. Olszewski sam nie zdawal sobie sprawy ze skutkow swoich pogladow. W ocenach Pana Janusza widac wyraznie dlaczego pozbyli sie klopotliwego premiera. Powiedzial, „ze nalezy zmniejszyc ilosc inwestycji a dac ludziom zarobic, tak aby tez byli inwestorami” – inaczej odcialby to towarzystwo od kasy i teraz wiemy jakiej. Takie same poglady mial Gwiazda a jego tez wycial Walesa. Dopiero teraz po 35 latach udaje sie ten program realizowac – te 500 zl na dziecko jest faktycznie programem inwestycyjnym posrednio przez rodziny.
  Pan Janusz jest kims jak Olszewski i moze przyciagnac ludzi wokol swoich rozwiazan.
  Czy program 500 uda sie wykorzystac do koncentracji wszystkiego co dobre dla Polski i Polakow?
  To bedzie dzialac jak na Francje Plan Maginota, tak jak na srodowisko malych firm w Gdansku budowa el Atomowej……… da sie przy tym dobrze zarobic nie przepracowujac sie zbytnio – zaleznie kto ile z tych zjawisk zrozumie i wykorzysta a to zalezy od woli Pana Janusza.
  Jak desperacko walcza z tym programem juz za Kopacz a teraz zapomnieli o wyborach samorzadowych – poswiecaja siebie, aby tylko nas zdekoncentrowac, bo wtedy znowu beda sobie sciagac kase.
  Czeka nas wielki wysilek uczestnictwa w opisywaniu zjawisk jakie stworzy ten program no i jak sie w tym znalezc.
  To jest grunt na ktorym trzeba zasadzic oszczednosci i zdolnosc kredytowa z samego zarobku – nie kupowac drogiego auta, ale w Polsce wyremontowac „stare” zostawiajac troche € i gdzies je rozsadzic jak pomidorki, pozniej ladnie beda sie czerwienic i pachniec swierzyzna – palce lizac a wiosna w finansach idzie (pan Janusz tak powiedziol! a jak on cos mowi…. !)
  Ci teraz w roli zdesperowanych wywrotowcow podajacych sie za opozycje mowia, ze jestesmy za ciency, ze urodzi sie drugie 5 mln dzieciakow i padniemy – u ha ha.
  W Niemieckim przeciez banku powiedzialem, ze zabiore geldy do kraju, bo rzad je potrzebuje i dlatego nie moge wziasc kredytu – Smiali sie i pytaja- no ale dlaczego nie moge wziasc kredytu jak dobrze zarabiam? Promocyjnie ten program 500 jest niesamowity – kosmiczny, zeby udalo sie i dla rownowagi objal wszystkie matki razem z tymi co juz chowaja wnuki za granica – te Panie moga byc ochrona tego programu, tak jak mlode Polki jako wyborcy stworzyly ten rzad – nareszcie.

 5. Bardzo trafny artykuł, ci ludzi nadają się pod TS.Dodatkowo dodam że w tzw międzyczasie stworzono u nas rynek New Connect , rynek do dokonywania oszustw.To podważyło zaufanie do państwa i GPW.Bez ukarania winnych tego nie odbuduje się zaufania nie ma szans.Jestem na tym rynku od 1992 ale tylu oszustw, wałków itd to nie widziałem jak za rządów poprzedniej ekipy oraz prezesa GPW Sobolewskiego.

Możliwość komentowania jest wyłączona.