Jan Szewczak (imię używane Janusz) – poseł na Sejm VIII kadencji.

Janusz Szewczak kampania 2015 A2 v1 [MG]Janusz Jan Szewczak pojawiał się jeszcze przed wyborami wśród potencjalnych kandydatów na Prezesa NBP obok takich osób jak prof. Adam Glapiński, prof. Jerzy Żyżyński, Stanisław Kluza oraz jako jeden z potencjalnych kandydatów na szefa KNF. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu chełmskim z listy Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 7863 głosy.

Z pewnością będzie członkiem Sejmowej Komisji Budżetu i Finansów. 

Janusz Szewczak wyda wkrótce książkę o światowym kryzysie w sektorze bankowym.

Ma drugiego Dana (stopień mistrzowski w Judo) i wiele medali w tej dyscyplinie sportu zdobytych na licznych zawodach i turniejach akademickich.

Ceni sobie takie autorytety ekonomiczne jak profesorowie: Artur Śliwiński, Witold Kieżun, Paweł Bożyk Grzegorz Kołodko, Grażyna Ancyparowicz, Jerzy Żyżyński, Andrzej Kazimierczak, Elżbieta Mączyńska.

Prawne autorytety to profesorowie: Maria Gintowt-Jankowicz, Zbigniew Cieślak, Adam Jedliński, Krystyna Pawłowicz, Ryszard Piotrowski, Henryk Cioch, Witold Modzelewski, Wiesław Johan, Jan Majchrowski.

historycy: prof. Andrzej Nowak, Krzysztof Szczerski, prof. Aleksander Nalaskowski

czy socjologowie: prof.Zybertowicz, prof. Piotr Gliński, prof. Jerzy Robert Nowak.

Janusz Szewczak bardzo liczy się ze zdaniem takich polskich patriotów jak: Ojciec dyr. Radia Maryja Tadeusz Rydzyk, Leszek Sosnowski, szef wydawnictwa Biały Kruk, satyryk Jan Pietrzak, złotousty Jerzy Zelnik, papieski przyjaciel i wybitny artysta fotograf Adam Bujak.


[od red. – z satysfakcją notujemy, że dzisiaj w Wikipedii znowu pojawiło się hasło „Janusz Szewczak” po kilkuletniej nieobecności. Powyższe informacje niech posłużą Państwu jako uzupełnienie / aktualizacja wpisu w Wikipedii i naszej dotychczasowej strony „O mnie” ]

5 komentarzy do “Jan Szewczak (imię używane Janusz) – poseł na Sejm VIII kadencji.

  1. Nie ukrywając zadowolenia gratuluję i cieszę się niezmiernie. Żałowałem, że nie mogłem wesprzeć głosem, bo jestem z innego okręgu wyborczego ale i tak się udało. Od lat z zainteresowaniem słucham rozmów i wywiadów i dzięki temu od lat wiem co się dzieje w kraju. Życzę samych sukcesów i pozdrawiam!

  2. Gratuluje Panie Januszu bardzo dobrego wyniku w wyborach do sejmu RP i z niecierpliwością czekam na pańskie materiały, felietony, książki i wywiady itd. Myślę, iż wszystkie spekulacje, które zapadają ostatnio, a dotyczą pańskiej osoby jako fachowca i eksperta w finansach, prawie i ekonomii się sprawdzą. Tym samym pan zostanie doceniony jako przyszły Doradca, Prezes NBP, Minister lub ekspert w utworzonym rządzie PIS czego życzy z całego serca słuchacz, czytelnik i korespondent Marek z Dolnego Śląska…

Możliwość komentowania jest wyłączona.