Jarosław Kaczyński na Południowym Podlasiu: „Mamy szansę zmienić Polskę”. I wspiera senatora Biereckiego.

Kaczynski_Szewczak-BialaPodlaska2„Mamy dobrych ludzi. Mamy szansę na to, by zmienić Polskę, by doprowadzić do dobrej zmiany” – mówił Jarosław Kaczyński podczas wizyty na Południowym Podlasiu. Lider Prawa i Sprawiedliwości poparł kandydatów z Południowego Podlasia i Lubelszczyzyny, wśród których są m.in. senator Grzegorz Bierecki, senator Henryk Cioch i kandydat do sejmu Janusz Szewczak

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z dziennikarzami w Białej Podlaskiej poruszył kwestię imigrantów, a następnie wziął udział w uroczystości otwarcia dwóch rond – im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i im. Marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego. Wraz z liderem PiS w bialskich uroczystościach uczestniczyli m.in. Marta Kaczyńska, Kacper Płażyński, senator RP Grzegorz Bierecki oraz ekonomista Janusz Szewczak.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odwiedził Polskę Wschodnią. Podczas spotkań z mieszkańcami i dziennikarzami poruszył m.in. kwestię imigrantów ekonomicznych, z których większość miałaby zostać rozlokowana w ośrodkach właśnie w tej części kraju.

Chodzi o bezpieczeństwo Polaków, by te decyzje które zostały już podjęte, nie doprowadziły do powstania zagrożeń, które są możliwe i nikt nie jest w stanie ich wykluczyć

— mówił lider PiS Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Białej Podlaskiej.

Wcześniej, tę samą kwestię na antenie Radia Maryja poruszyli senator Południowego Podlasia Grzegorz Bierecki oraz kandydat do sejmu z Lubelszczyzny, Janusz Szewczak. Mówiąc o ośrodku dla imigrantów w Białej Podlaskiej, który miałby przyjąć aż dwie trzecie uchodźców, Grzegorz Bierecki przypominał:

Moje zaniepokojenie było wywołane brakiem przygotowania ośrodka do przyjmowania imigrantów i przeprowadzania badań. Ten ośrodek jest w mieście, bardzo blisko stacji kolejowej, jest połączony z siecią kanalizacyjną i burzową całego miasta

— mówił.

Ludzie mają prawo się obawiać. Mają prawo zapytać, czy to jest bezpieczne, czy to nie grozi bombą epidemiologiczną

— dodawał Janusz Szewczak, przypominając o wykrytych już w Europie chorobach, które wykryto u imigrantach.

Jarosław Kaczyński zaapelował także do mieszkańców regionu o wybór właściwych reprezentantów do parlamentu. W gronie wyróżniających się kandydatów z Lubelszczyzny i Południowego Podlasia są m.in. Henryk Cioch, Janusz Szewczak i Grzegorz Bierecki. O tym ostatnim powiedział: Jego zdolności, umiejętności w różnych dziedzinach życia, w szczególności w szeroko rozumianej dziedzinie ekonomicznej. Nikt nie może mieć wątpliwości. To jest ktoś, kto potrafił zrobić naprawdę bardzo, bardzo dużo. Uzyskać niezwykły, bardzo rzadko spotykany niestety w okresie tego 25-lecia sukces. Naprawdę warto, żeby był w senacie. (…) 

Mamy dobrych ludzi. Mamy szansę na to, by zmienić Polskę, by doprowadzić do dobrej zmiany – mówił Jarosław Kaczyński o kandydatach z Lubelszczyzny.

za: http://wpolityce.pl/polityka/268758-jaroslaw-kaczynski-zapowiada-na-poludniowym-podlasiu-mamy-szanse-zmienic-polske-i-mocno-wspiera-senatora-biereckiegoKaczyński: szum informacyjny zamiast wyjaśnień

Premier Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Białej Podlaskiej zwrócił szczególną uwagę na problem uchodźców. Podkreślał, że bialski ośrodek nie jest przygotowany na takie decyzje, które godzą w podstawowe interesy mieszkańców.

Konferencję przed ośrodkiem dla uchodźców rozpoczął prezydent miasta Dariusz Stefaniuk. – My, jako Biała Podlaska dowiedzieliśmy się dopiero z mediów o planach, jakoby w naszym mieście pierwsze grupy uchodźców miałyby być w tzw. śluzie epidemiologicznej. Jak wiecie państwo wysłaliśmy, jako miasto Biała Podlaska pismo do wojewody i dyr. Urzędu ds. uchodźców w sprawie ewentualnego przybycia tutaj uchodźców z prośbą o wyjaśnienia. Ta śluza nie jest jeszcze oddana do użytku, a my jako samorządowcy nie mamy jeszcze żadnych informacji – podkreślał Stefaniuk.

Jarosław Kaczyński swoje wystąpienie rozpoczął od odniesienia się do swoich słów w kwestii zagrożenia ze strony imigrantów. – Moje słowa, które powiedziałem na jednym ze spotkań spotkały się z jakimś niezwykle gwałtownym protestem, gwałtowną reakcją. Padały oskarżenia, zabawne a jednocześnie bardzo ciężkie i nieuzasadnione. Chodzi o bezpieczeństwo Polaków, chodzi o to, by te decyzje, które zostały już podjęte, nie doprowadziły do powstania zagrożeń, które są po prostu możliwe i nikt nie jest w stanie ich wykluczyć – wyjaśniał.

Zaznaczał, że te sprawy muszą być przedstawione społeczeństwu, a przede wszystkim muszą być zorganizowane w ten sposób, żeby te zagrożenia zostały wyeliminowane.  – Nie chodzi tu o kolejne oświadczenia przedstawicieli władzy, w tym wypadku wiceministra zdrowia, że wszystko jest w porządku i jesteśmy na wszystko gotowi. Bo my takich oświadczeń usłyszeliśmy już bardzo dużo, w różnych sprawach. Chodzi o przekazanie dokładnych informacji, jak to ma wyglądać i czy rzeczywiście np. tutaj ma być tego rodzaju śluza, w środku miasta, obok budynków, które nie mają żadnych zabezpieczeń, czyli w sytuacji kiedy zagrożenia mogą powstać – tłumaczył.

Podkreślał, że chodzi o elementarną przyzwoitość władzy wobec własnych obywateli, przyzwoitość której zawsze można wymagać, a w szczególności trzeba wymagać, w państwie demokratycznym. W państwie demokratycznym, podmiotem władzy, suwerenem jest społeczeństwo i nie wolno podejmować decyzji, które mogą godzić w ich podstawowe interesy, ich zdrowie i życie, bez ich wiedzy i zgody, za ich plecami.

– Tutaj mamy do czynienia z taką sytuacją – krążą różnego rodzaju informacje, mam nadzieję, że nieprawdziwe, ale nie ma tu żadnych wyjaśnień, które można by powiedzieć, że są wiarygodne, a z drugiej strony mamy szum informacyjny wokół tego wszystkie co wiąże się z tą sprawą, o której mówiłem. Jadąc do Białej Podlaskiej czytałem informacje o 15 ośrodkach,  w których mają się odbywać tego rodzaju zabiegi i mają być rozłożone w różnych częściach kraju i różne daty są podawane kiedy ma to nastąpić. Tworzy się ogromne zamieszanie. My się domagamy, żeby to zamieszanie się skończyło, żeby wszystko zostało pokazane i żeby nie pokazywać fikcji. Bo przecież ten ośrodek, który mamy tutaj nawet w tym momencie nie jest skończony, nie jest oddany do użytku. Tak po prostu nie może być. Trzeba szanować Polaków, trzeba szanować ich interesy — mówił Kaczyński.

W swoim wystąpieniu nawiązał również do zbliżających się wyborów parlamentarnych. – Reprezentuję PiS, partię która zabiega o to, by stworzyć rząd jednopartyjny. Chociaż my jesteśmy obozem politycznym, jesteśmy w sojuszu i te zabiegi nie wynikają z naszych ambicji, z chęci pokazania, że jesteśmy lepsi niż inni. Wynikają z wielkiej potrzeby przed jaką stoi Polska. Polska potrzebuje dobrej zmiany, ta dobra zmiana musi być przeprowadzona w różnych dziedzinach, ale jej warunkiem jest przebudowa państwa i jego instytucji tak by rzeczywiście służyły obywatelom i rozwojowi społecznemu i gospodarczemu – wyjaśniał Kaczyński.

Jego zdaniem pierwszym warunkiem, który musi być spełniony jest powołanie władzy, która będzie trwała będzie miała mocne poparcie w parlamencie, będzie współpracowała z prezydentem i nie będzie wojowała z opozycją. Nie będzie zakładała żadnych kordonów sanitarnych. Będzie traktować opozycję tak, jak należy traktować opozycję w normalnym państwie demokratycznym, czyli jako normalny element życia publicznego, jako siłę polityczną która dziś jest opozycją a być może kiedyś będzie u władzy bo ta wymiana to istota demokracji.

–  Z opozycją się rozmawia, a nie ciągle atakuje. My mamy doczynienia od 8 lat z taką władzą, która tej opozycji prawdziwej, a mamy też opozycję pozorną, nie uznaje. A to widać też w tej kampanii wyborczej. Byłoby fatalnie gdyby w Polsce zamiast rządu z jednolitym poparciem, powstał rząd wielopartyjny, który będzie skłócony wewnętrznie, który będzie walczył z prezydentem i opozycją. Wtedy wojna będzie istotą życia publicznego w Polsce, wojna a nie dobre zmiany dla kraju, nie to wszystko co trzeba zmienić bo zostało zaniedbane albo w ogóle nie podjęte w ciągu ostatnich lat.  Mamy bardzo wyraźną alternatywę. Z jednej strony możliwość powołania rządu, który spokojnie będzie zmieniał Polskę przy współpracy z prezydentem i w pewnym zakresie, jeśli będzie taka wola, z opozycją, a z drugiej strony mamy obietnicę, że wielkiego chaosu i wojny która do niczego dobrego nie prowadzi i niszczy nasze szanse, a mamy szanse na dobry i szybki rozwój. Można w stosunkowo krótkim czasie wszystkie te sprawy postawić w sposób właściwy – wyjaśniał.

Kaczyński zapewniał również o posiadaniu bardzo dobrych kandydatów do parlamentu, zarówno w naszym okręgu wyborczym nr 7, jak również zapleczu ludzi, z których można tworzyć rząd. – To zaplecze dziś daje pełną podstawę by powołać rząd i to ten szeroki, czyli ministrowie, wiceministrowie, szefowie urzędów centralnych i ich zastępcy, wojewodowie i wicewojewodowie. I my jesteśmy w stanie to zrobić, mając bardzo dobry klub parlamentarny, który będzie wspierał rząd i kontrolował go – dodał.

Premier wspomniał również o kandydacie z Białej Podlaskiej, pośle Adamie Abramowiczu. – Mogę powiedzieć, że jest dzisiaj na ostatnim miejscu listy, ale to jest miejsce wyróżniające. Wszyscy którzy znają statystyki politologiczne wiedzą, że to jedno z trzech miejsc wyróżniających – pierwsze, drugie i ostatnie. To jest człowiek, który będąc w sejmie bardzo zaciekle i twardo walczył o różne sprawy z dziedziny gospodarczej, a w szczególności walczył o to, aby Polacy nie podlegali prawu banków do ściągania swoich należności bez normalnego postępowania egzekucyjnego, czyli z tym bankowym tytułem egzekucyjnym i przy samym końcu odniósł sukces. Dlatego warto na niego stawiać – tłumaczył.

Zaznaczył, że w tym okręgu Prawo i Sprawiedliwość nie wystawiło kandydata na senatora, ale kandydat jednak jest. Chodzi o Grzegorza Biereckiego. – Był oskarżany o różne sprawy i te oskarżenia były tak mocne, że musieliśmy podjąć słuszne decyzje. Dziś wiemy, że ci którzy oskarżali musieli się z tego wycofać. A co do jakości tego człowieka i jego zdolności i umiejętności w różnych dziedzinach życia, przede wszystkim w ekonomii, to nikt nie może mieć wątpliwości, to jest ktoś kto naprawdę potrafił zrobić bardzo dużo i uzyskać niezwykły sukces i warto, aby był w senacie. Po tym co zostało już wyjaśnione mogę to uczciwie powiedzieć – wyjaśniał.

inne źródła: audio – http://podlasie24.pl/miasto-biala-podlaska/region/prezes-pis-o-uchodzcach-na-konferencji-prasowej-w-bialej-podlaskiej-/audio/-1997c.html

http://biala24.pl/tuczna?id=Informacje&x=23064