WYBORY 2015. KANDYDACI PIS O POLSCE WSCHODNIEJ


W działaniach Platformy Obywatelskiej nie ma potwierdzenia myślenia o Polsce Wschodniej. To opinia Elżbiety Kruk – kandydatki PiS do Sejmu. O szacunku dla Polski Wschodniej mówił też Jan Szewczak, kandydat PiS do Sejmu w okręgu numer 7.

Zdaniem kandydatów PiS, w Polsce Zachodniej były nowe inwestycje przemysłowe, a w Polsce Wschodniej zafundowano ośrodki dla uchodźców. 

Kandydaci PiS podkreślali, że w polskim parlamencie powinno powstać silne lobby, walczące o pieniądze i inwestycje publiczne dla tej części kraju.

Elżbieta Kruk podkreślała, że program Polska Wschodnia powstał za rządów PiS, wtedy też województwo lubelskie otrzymało pierwsze pieniądze z tego programu.

więcej: http://lublin.tvp.pl/22164583/wybory-2015-kandydaci-pis-o-polsce-wschodniej


 

Liderka lubelskiej listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu Elżbieta Kruk deklaruje, że w nowym parlamencie w sposób szczególny zajmie się sytuacją Polski Wschodniej.

– Jak przyznaje – Program Polska Wschodnia co prawda jest realizowany, ale ciągle nie widać zmiany w sposobie myślenia o Lubelszczyźnie… Odtwórz nagranie

Według ubiegającego się o miejsce w Sejmie z okręgu 7. Janusza Jana Szewczaka – przez ostanie osiem lat Polska wschodnia była zapomniana przez obecne władze… Odtwórz nagranie

Kandydaci skrytykowali idee budowy elektrowni gazowej przy Zakładach Azotowych w Puławach i opieszałość przy realizacji inwestycji drogowych i kolejowych.

WB

Fot. Mirosław Trembecki