BIAŁA PODLASKA mówi „NIE” dla przyjęcia uchodźców

TVP Lublin

TVP Lublin

W Polsce istnieje 11 obozów dla uchodźców z czego 4 na Lubelszczyźnie w rejonie Białej Podlaskiej! Władze miasta i mieszkańcy z mediów wiedzą o planach rządu dotyczących kilku tysiącach uchodźców z Syrii i Erytrei, którzy mają trafiać na badania pod kątem chorób zakaźnych do Białej Podlaskiej. Ta informacja zszokowała mieszkańców miasta. Nie było żadnych oficjalnych informacji, ani konsultacji w tej sprawie.

Na dzisiejszej konferencji prasowej, wspólnie z senatorem RP Grzegorzem Biereckim, podkreślaliśmy, że miasto nie jest dostatecznie przygotowane do takiej funkcji, a ośrodki dla uchodźców w województwie lubelskim, to cztery gigantyczne możliwości „tykających bomb epidemiologicznych”. Jeśli choćby u jednej osoby zostanie stwierdzona cholera lub inna groźna choroba zakaźna, to mamy stan kryzysowy dla całego miasta.

W grę wchodzi bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne mieszkańców regionu! Wspieram również prezydenta Dariusza Stefaniuka w jego działaniach i kategorycznym sprzeciwie wobec decyzji rządu.

http://lublin.tvp.pl/21983375/imigranci-w-bialej-podlaskiej-obawy-wladz-miasta
Sprawa imigrantów przyczyną zwołania sztabu kryzysowego w Białej Podlaskiej. Władze miasta boją się, że kilka tysięcy osób miałoby przejść badania lekarskie w tutejszym ośrodku recepcyjnym, do którego mogą trafić osoby ubiegające się o status uchodźcy. Urząd do spraw cudzoziemców takiego scenariusza nie wyklucza, ale jednocześnie uspokaja: o zagrożeniu dla miasta i mieszkańców nie ma mowy. /

1 komentarz do “BIAŁA PODLASKA mówi „NIE” dla przyjęcia uchodźców

Możliwość komentowania jest wyłączona.