Szacunek dla Polski Wschodniej

Niezalezna--JSzewczak„Pytanie jest zasadnicze: czy interes Platformy Obywatelskiej jest tożsamy z interesem Polski? Ja bardzo w to wątpię, ostatnie osiem lat to dowód, że niewiele ma wspólnego. (…) Te osiem lat rządów ja bym nazwał największą aferą 25-lecia.(…)

Regiony wschodniej Polski są chyba karane za to, że niewłaściwie głosują. Te właśnie tereny powinny wymagać szczególnych nakładów finansowych państwa, nakładów publicznych. Tymczasem tam obecności państwa w ogóle nie widać. (…) Nie mamy tam nawet dróg, nie ma autostrady od wschodniej granicy do zachodniej, (…) nie ma żadnej przemysłowej dużej inwestycji w tym regionie.(…)

To jest trochę inny świat, to są znacznie bardziej życzliwi ludzie. Jako Warszawiak, który tam często bywa, odczuwam to bardzo – zupełnie inni ludzie, serdeczni, przyjaźni. Oni przede wszystkim liczą na odrobinę praworządności, sprawiedliwości, poczucie docenienia własnych wysiłków, szacunku. A przecież przez ostatnie osiem lat mieliśmy prowadzoną wojnę z własnym narodem (…)

Uchodźców, których nieodpowiedzialnie obiecała przyjąć pani premier, nie wiadomo ilu przyjmiemy, 70 tys., może się okazać 100 tys. jeśli połączą się z rodzinami. Kto da na to pieniądze? Skąd oni wezmą? To nieprawda, że unia da. Ci ludzie potrzebują leczenia zębów za darmo, potrzebują szkół, potrzebują meczetów (…). Nie będą pracować. Kto za to będzie płacił?

Dzisiaj te „psiapsiółki”, urzędnicy rządowi (…) dzwonią po wszystkich małych gminach, również na terenach Polski Wschodniej i pytają czy nie ma jakichś wolnych mieszkań! (…) Bodajże w Zamościu prawie 400 rodzin czeka na mieszkanie komunalne, a my mamy teraz je znaleźć dla tych młodych chłopaków, zdrowych, z iPhpne-ami, z telefonami dobrej klasy … itd.”


Główny Ekonomista Kasy Krajowej SKOK, Janusz Szewczak, startuje w wyborach do sejmu z Listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym nr 7, który obejmuje Chełm, Zamość i Białą Podlaską.

 

Reklamy

2 komentarze do “Szacunek dla Polski Wschodniej

  1. Jeśli ten człowiek nie zostanie wybrany, to przykro mi to powiedzieś drodzy wyborcy ale jesteście niepoprawnymi durniami.

  2. Dr. Szewczak to wybitny ekonomista i prawnik. Bardzo dobry analityk i obserwator życia gospodarczego i politycznego w Polsce. Nieugięty krytyk kabaretu utrzymującego się przy władzy już 8 lat…Wszystkich niezdecydowanych jeszcze, proszę o oddanie swojego głosu w wyborach do parlamentu właśnie na pana Janusza Szewczaka (oczywiście jeśli miejsce zamieszkania będzie zbieżne z okręgiem, z którego startuje właśnie Pan Szewczak).

Możliwość komentowania jest wyłączona.