Nie ma żadnej afery SKOK-ów. Jest AFERA Komisji Nadzoru Finansowego – Jan Pospieszalski „Bliżej”

Kurski_BlizejDlaczego ktoś tak długo i bezkarnie wyłudzał kredyty w Kasie Wołomin? Jak wyglądały działania lub zaniechania Komisji Nadzoru Finansowego?
To realizacja scenariusza likwidacji polskiego kapitału w systemie finansowym /Jacek Kurski/

Niektóre media, powołując się na korespondencję szefa KNF do premier Kopacz oraz ABW i CBA, oskarżyły twórcę SKOK-ów, senatora Biereckiego, że w minionych latach Fundacja na Rzecz Polskich Związków Kredytowych wytransferowała kwotę 70 mln zł na rzecz Spółdzielczego Instytutu Naukowego, którego współwłaścicielem jest właśnie Grzegorz Bierecki. W całej historii najdziwniejsze jest to, że KNF nie formułuje zarzutów karnych i nie zgłasza sprawy do prokuratury.

Ale premier Ewa Kopacz na konferencji prasowej określa sprawę jako poważną, a PiS zawiesza senatora w klubie parlamentarnym. Leszek Balcerowicz mówi natomiast, że „sprawa SKOK-ów to największa afera finansowa w ramach naszego sektora finansowego”. Czy klienci SKOK-ów maja powody do niepokoju? Czy państwo powinno interweniować w obronie klientów instytucji finansowych? W jaki sposób?

Czemu mają służyć fundusz restrukturyzacji i fundusz stabilizacyjny postulowane przez Związek Banków Polskich? Kto ma finansować te fundusze? Kto, czy co, zagraża polskiemu sektorowi bankowemu?

Na te pytania odpowiadają: Marcin Święcicki, sejmowa Komisja Finansów Publicznych, ekonomista, PO Andrzej Stankiewicz, „Rzeczpospolita” Wojciech Surmacz, Redaktor Naczelny „Gazety Bankowej” Jacek Kurski, ekonomista, Zjednoczona Prawica. Jan Pospieszalski „Bliżej”, godz. 22:30, TVP Info

tekst: http://dorzeczy.pl/wideo/id,5810/O-co-chodzi-wtzw-aferze-SKOK-ow-Jan-Pospieszalski-Blizej.html

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/jan-pospieszalski-blizej/wideo/19032015/19044067

1 komentarz do “Nie ma żadnej afery SKOK-ów. Jest AFERA Komisji Nadzoru Finansowego – Jan Pospieszalski „Bliżej”

Możliwość komentowania jest wyłączona.