Janusz Szewczak – chętnie cytowany

Janusz_Szewczak-stefczykJanusz Szewczak, główny ekonomista SKOK i stały felietonista portalu wPolityce.pl i Stefczyk.Info- znalazł się w czołówce najczęściej cytowanych ekspertów. Z rankingu  przygotowanego przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” wynika, że najbardziej opiniotwórcze media (prasa, radio, telewizja) aż 657 razy wykorzystały w 2014 r. wypowiedzi głównego ekonomisty Credit Agricole Jakuba Borowskiego. Na drugim miejscu – pod względem liczby komentarzy – uplasowała się Monika Kurtek z Banku Pocztowego, do wypowiedzi której dziennikarze odnosili się 383 razy, a na trzecim Janusz Szewczak ze SKOK, cytowany 279 razy. W pierwszej piątce znaleźli się także: Wiktor Wojciechowski z Plus Banku oraz główny ekonomista Societe Generale – Jarosław Janecki.

Wypowiedzi Jakuba Borowskiego dotyczyły przede wszystkim bieżących prognoz gospodarczych, polityki fiskalnej oraz monetarnej. Komentarze głównego ekonomisty Credit Agricole – podobnie jak głównego ekonomisty SKOK –  pojawiały się  najczęściej w prasie (odpowiednio 331 i 154 razy). Natomiast w przypadku głównej ekonomistki Banku Pocztowego dominowała obecność radiowa (246).

Badanie dotyczyło obecności w najbardziej opiniotwórczych mediach (prasie, radio, telewizji) głównych ekonomistów bankowych. Do analizy zakwalifikowano te banki, które miały w swoich strukturach stanowisko głównego ekonomisty. Badaniu poddano materiał pochodzący z monitoringu ponad 1000 tytułów prasowych oraz 100 stacji radiowych i telewizyjnych w okresie od stycznia do grudnia 2014 r.

ansa/ Press Service/

Czytaj oryginalny artykuł na: stefczyk.info


 

plik do pobrania: Ranking aktywności medialnej głównych ekonomistów bankowych

Reklamy

1 komentarz do “Janusz Szewczak – chętnie cytowany

  1. Trudno się dziwić,że jest cytowany,skoro komentarze rzeczowe,proste w dotarciu i zasadne z punktu ekonomicznego.Trudne życie niewolnika w tym kraju odrzuca futurologiczne wypowiedzi i wirtualne prognozy jakie płyną ze zdegenerowanego układu politycznego przyrośniętego do swych stołków rządowych.Uśpiony naród dzięki wypowiedziom takich ludzi budzi się do obywatelskiego działania przez co istnieje szansa na inną normalną egzystencję bez moralnego i ekonomicznego upadku !

Możliwość komentowania jest wyłączona.