To nie kompromis – to katastrofa

szewczakjanuszSIZnowu zakłamany sen o potędze i zaklinanie rzeczywistości oraz wciskanie Polakom kitu, że na Szczycie Klimatycznym odnieśliśmy kolejny sukces.

Pani premier E. Kopacz bajdurzy coś, świeżo obudzonym Polakom o świetnym kompromisie. Otóż ten niby kolejny „sukces” rządu PO-PSL to wchodzenie na szafot, nie po 3-4 stopnie do 2030r., ale tylko nieco wolniej, po 2 stopnie. Głowę w pętlę polskiego przemysłu, górnictwa i energetyki w Brukseli, pani premier E.Kopacz w imieniu polskiego rządu jednak włożyła.

I nic tu nie dadzą darmowe pozwolenia na emisję CO2 dla elektrowni czy zaledwie 7,5mld zł z unijnej rezerwy na modernizację polskiej energetyki, bo potrzeba co najmniej 100-200mld zł. To raczej kpina ze zdrowego rozsądku Polaków, ogłaszanie sukcesu w Brukseli jest całkowicie niepoważne.

Premier D.Tusk podłożył lont pod Polską gospodarkę i przemysł, a Pani premier E.Kopacz tylko go podpaliła wraz z Niemcami i Francją, zamykając oczy na smutną prawdę. Było widać już od kilku dni, że o żadnym głośno zapowiadanym, jak zwykle, obiecanym Polakom wecie, nie ma co marzyć. Wycofanie się ze zbyt odważnej i racjonalnej całkowicie decyzji o niedopuszczeniu do utopienia polskiej gospodarki i resztek polskiego przemysłu do 2030r. będzie dla Polski katastrofalne i bardzo kosztowne. Tylko idiota może uwierzyć w to, że jak Niemcy wybudują nam więcej wiatraków, a francuskie banki pożyczą nam 80mld zł na elektrownię atomową, to dopiero będzie raj nad Wisłą.

A i w Gazpromie pewno wystrzelą korki od szampana. Pani premier E.Kopacz twierdzi, że zgodnie z jej ekspose „nikt nam nic nie zabrał” (tak jeszcze Śląsk i Pomorze jest nasze), ale przy tej Kapitulacji Klimatycznej naprawdę nie wiadomo jak długo jeszcze ? Jak mówi Pani premier E.Kopacz „dostaliśmy na maksa” – tak tyle tylko, że w plecy. Dodatkowe obciążenia dla Polaków oczywiście będą i to nie byle jakie. Cóż taki jest los frajerów, którzy ufają kłamczuchom.

Janusz Szewczak

Główny Ekonomista SKOK

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/to-nie-kompromis-to-katastrofa,12030443478#ixzz3H3dU9FPv

2 komentarze do “To nie kompromis – to katastrofa

  1. Katastrofa będzie wówczas,kiedy nie dopuścimy się do niej.Siedźmy cicho,niech im się dalej wydaje,że są bogami.Katastrofa to też fakty,które dobitnie pobudzają do działania i zmiany,a przecież o to chodzi.Szybciej nadejdzie pobudka i normalność !

  2. Potomkowie Abrahama jak nakazuje im Talmud,musza podporzadkowac sobie wszystkich gojów i za wszelka cene zniszczyć CHRZESCIJANSKI KOSCIÓŁ KATOLICKI.Wojna swiatow obecnych czasów trwa i jak widać w POLSCE przechodzi renesans.Izrael Szahak wszak zacny człowiek opisuje to w swoich książkach.Oto efekty braku dekomunizacji i lustracji.Wirus Ebola to mała kruszynka w porównaniu z mechanizmami ‚TWÓRCZYMI’GEREMKOW, MAZOWIECKICH itp.Istne bakterie z serialu BYŁO SOBIE ZYCIE a po nim.-BYŁA SOBIE POLSKA..

Możliwość komentowania jest wyłączona.