Jeszcze sitwa, czy już mafia?

Janusz_Szewczak-stefczykJeszcze parę dni temu, wzór zasad etycznych z PO poseł M.Drzewiecki, który ubolewał, że żyje „w dzikim kraju”, oburzał się w studio TVN-24, że rządzącą partię nazywa się sitwą.

Jeszcze parę dni temu, wzór zasad etycznych z PO poseł M.Drzewiecki, który ubolewał, że żyje „w dzikim kraju”, oburzał się w studio TVN-24,  że rządzącą partię nazywa się sitwą. Dziś, w liście otwartym do premiera D.Tuska, ze strony przedstawiciela Związku Przedsiębiorców i Pracodawców,  a więc środowiska biznesowego, które wcześniej bezkrytycznie i dość naiwnie popierało rząd PO-PSL padła znacznie mocniejsza definicja rządzącej od 7 lat obecnej ekipy PO-PSL. „Jesteście gorsi od mafii„. To spostrzeżenie prezesa ZPP C.Kazimierczaka dodatkowo uzasadnia jego stwierdzenie „Pod nóż idą sektory rozproszone, które skupiają małe i średnie polskie firmy. Korporacji zagranicznych, nie ruszacie”.

Nie ma najmniejszej wątpliwości, co dobitnie przez ostatnie lata udowodniły rządy neoliberałów w Polsce, że ta władza bardzo nie lubi małej i średniej polskiej przedsiębiorczości, a jeszcze bardziej nienawidzi polskiej spółdzielczości. Korporacji zagranicznych oczywiście, że się nie rusza, no bo jak to w rodzinie haraczu nie wypada pobierać. Fundamentem i oczkiem w głowie rządu premiera D.Tuska jest przecież sektor bankowy w Polsce zdominowany przez kapitał zagraniczny oraz wielkie sieci handlowe też będące własnością dużych koncernów zagranicznych, które sprzedają owoce i warzywa, kilkaset procent drożej niż kupują od producentów.

I wreszcie kolejna podpora tego rządu wielkie zagraniczne koncerny farmaceutyczne, które nad Wisłą mają prawdziwe eldorado i zarabiają na jednych z najdroższych leków w Europie. Tyle tylko, że to jest właśnie ta jedna wielka rodzina, na czele której stoi szef wszystkich szefów premier D.Tusk.

Tu strefy wpływów, przysług i podziału zysków są rygorystycznie przestrzegane i na żadną wojnę gangów się nie zanosi. Ostatnie medialne i publiczne informacje dotyczące tzw. Afery Podkarpackiej, szerokich działań CBA w tej sprawie dobitnie pokazują, jak może wyglądać prawdziwy układ zamknięty i sojusz władzy i biznesu. Niedawno też inni prominentni przedstawiciele środowiska pracodawców, napisali otwarty list do premiera D.Tuska, w którym skarżyli się na rząd PO-PSL, który podobno „wykazuje wrogi i lekceważący stosunek do polskich przedsiębiorców”. Analizując wypowiedzi polityków i ministrów PO na taśmach hańby, dotyczace polskich przedsiębiorców kłaniają się wręcz sycylijskie klimaty i język rodem z Ojca Chrzestnego. Nic dziwnego, że słynny paprykarz St.Kowalczyk znów zadaje pytanie – jak żyć? No, bo jak żyć gdy obowiązuje embargo na żywność do Rosji; – kg papryki sprzedaje za 1,5zł, a w sklepach i supermarketach jest ona po 5-7zł. Czyżby znów przypomniał sobie kto od 7-lat rządzi w naszym kraju i kto jest ministrem rolnictwa.  Chłopcy z ferajny łupią nas od lat przecież niemiłosiernie i bez najmniejszych skrupułów podatkami od kopalin, od węglowodorów, od śmieci, od kabli i rurociągów, łupią na bramkach, mandatach oraz licznych karach.

MR M.Sawicki już wie, że z rekompensatami dla rolników, sadowników  i hodowców z Unii będzie krucho, bo jak sam stwierdził „wypasiona, tłusta Europa nie rozumie, że tuż za jej granicami trwa konflikt”. Tyle tylko też, że „wypasiony i tłusty rząd PO-PSL nie rozumie i to nie od dziś, że Polska to nie jest łup wojenny, a polscy przedsiębiorcy, pracownicy czy emeryci to nie jest podbita nacja”. Nie chodzi więc o epitety i określenia, ale o metody i skutki działania tego rządu. Rację ma J.M.Rymkiewicz pisząc w wierszu:

                                                   „To, co nas podzieliło – to się już nie  sklei
                                                    Nie można oddać Polski w ręce jej złodziei,
                                                    Którzy chcą ją nam ukraść i odsprzedać światu”.
Janusz Szewczak
Główny Ekonomista SKOK

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/szewczak-jeszcze-sitwa,-czy-juz-mafia,11410896457#ixzz3AIc4ybjz

Reklamy