Grozi nam kolejna fala emigracji po decyzjach władz RFN i Szwajcarii. Co na to polski rząd?

J_Szewczak-grudzien2013„Swego czasu hitlerowski namiestnik na Polskę, Hans Frank mówił, że Polacy mają być tak biedni, żeby dobrowolnie wyjeżdżali na roboty do Niemiec. Bez łapanek. Dzisiaj ta okrutna prawda jest realizowana na naszych oczach.

Największym wyzwaniem, największym skandalem i policzkiem dzisiaj dla polskiego społeczeństwa jest fakt tak wielkiej emigracji za chlebem Polaków … sięgającej już ponad dwa miliony osób.

To świadczy o kompletnym fiasku transformacji ostatnich 20. lat, skoro aż tylu młodych Polaków – bo trzeba pamiętać, że w tej emigracji prawie połowa to są ludzie młodzi, do 34 roku życia, a więc ludzie którzy są w stanie i są skłonni zakładać rodziny i mieć dzieci – w tej chwili na emigracji na Wyspach Brytyjskich urodziło się już ponad 120 tys polskich dzieci. (…)

Polki, polskie rodziny wyprzedzają w ilości urodzeń Pakistanki w Wielkiej Brytanii. To pokazuje jak dramatyczne muszą być warunki dla tworzenia rodziny, dla pozostania w kraju dla tych młodych ludzi, którzy chcą tu zostać (…)

Państwo polskie nie ma kompletnie żadnego pomysłu na rozwiąznie kwestii masowej emigracji, a można już powiedzieć właściwie UCIECZKI obywateli polskich w poszukiwaniu pracy, przyszłości, perspektyw, możliwości założenia i wychowania rodziny (…)

Temat, który swego czasu podjął pan premier Kaczyński mówiąc o tym że coś z tymi płacami trzeba zrobić w Polsce, jest absolutnym priorytetem. Jeśli nie będzie wyższych, godziwych wynagrodzeń w Polsce, to nie będzie emerytur, nie będzie godziwych świadczeń społecznych, nie będziemy mieli większego popytu i wzrostu PKB.

Chociaż, jak Państwo wiecie, od przyszłego roku będziemy do polskiego PKB zaliczać dochody z prostytucji, przemytu towarów, handlu narkotykami tudzież produkcji towarów podrobionych, więc być może, że statystycznie będzie się poprawiać, a w rzeczywistości Polacy będą nie tylko w portfelu widzieli coraz mniej, ale będą rozpaczliwie szukać jakiejś szansy wyjazdu z Polski”

1 komentarz do “Grozi nam kolejna fala emigracji po decyzjach władz RFN i Szwajcarii. Co na to polski rząd?

  1. TUSKOKURWIZM ze swoją polityką na życzenie unijnej gangreny, w sposób perfekcyjny doprowadził Polaków do biedy, by dobrowolnie wyjeżdżali na roboty do Niemiec czy innych krajów.Biedna Polska to Polska zniewolona.

Możliwość komentowania jest wyłączona.